Miks Latvis

Windows Media Player 11

Paņemam savu iemīļoto mūzikas disku, ieliekam to datora CD lasītājā un mūzika skan. Viss notiek tik vienkārši, ka nepiedomājam ar kādu mūzikas programmu mūzika tiek atskaņota, jo mūsdienu tehnoloģijas domā mūsu vietā.

Nu lūk, ieliekot datora CD lasītājā mūzikas disku, mums tiek piedāvāta iespēja tūlīt to noklausīties ar Windows Media Player. Tas ir tāpēc, ka lielākā daļa datorlietotāju lieto MS Windows XP un tajā jau ir iekļauta multimēdiju atskaņošanas programma.

Turpmākajās rindkopās sniegšu vienkāršus padomus, kā savest kārtībā mūzikas kolekciju un ērti un ātri darboties ar minēto programmu.

Vispirms sākšu ar to, ka līdz ar jauno Windows Vista ir iznākusi arī jaunākā Media Player vienpadsmitā versija. Lai iegūtu jaunāko programmas versiju jādodas uz www.microsoft.lv un sadaļā Jaunākā Programmatūra jāizvēlas Windows Media Player 11. Nepieciešams saglabāt šo failu datorā un tālāk jāseko instalācijas norādēm.

Kad programma veiksmīgi uzstādīta varam skatīties, kas jauns nācis klāt. Klāt nākusi jauna iespēja, kas jau sen ir mūzikas atskaņotājā Amarok un kas kādu laiku ir arī iTunes (ja mūzika pirkta iTunes mūzikas veikalā). Jaunā iespēja ir skaisti albumu vāciņu attēli, kuri tiek automātiski lejuplādēti, ja dziesmai ir norādīts izpildītājs un nosaukums. Ja mūzikas mapē ir vairāki viena izpildītāja diski, tad redzēsim skaistas disku “kaudzītes”. Turklāk, ja izpildītājs ir Gunvaldis tad internetā protams nebūs viņa albuma vāciņš un katram pašam ir dota iespēja norādīt kādu attēlu izmantot par albuma vāciņu.

Kas vēl nācis klāt? Ir iespēja ar MP11 skatīties netikai video, bet arī fotogrāfijas un citus attēlus. Cenšoties atvērt savas fotogrāfijas es veicu dubultklikšķi uz vienas, kas gan bija MP11 nāvējošs, jo tas pakārās. (cik negaidīti)

Disku ierakstīšana kā jau vienmēr ir pavisam vienkārša tāpēc sīkākus paskaidrojumus neprasa. Ieliekam CD rakstītājā tukšu disku, izvēlamies dziesmas, kuras ierakstīt un nospiežam Burn.

Vienu lietu gan es gribētu atgādināt – mūzikas kopēšana no diska datorā. To pavisam vienkārši var veikt ar MP Rip funkciju, taču jāatceras daži vienkārši nosacījumi.

Pirmkārt, kad tev MP11 prasa par klausīšanās ierobežojumiem atceries ielikt punktu pie tās izvēlnes, kas atļaus arī citiem klausīties tavu “noripoto” mūziku. Jo citādi būs problēmas ar šo mūziku dalīties un klausīties drauga datorā.

 

Otrkārt nežēlo cietā diska vietu un izvēlies labāko mp3 kvalitāti. Ja vēlies, lai mūzika labi skanētu visos apstākļos tad vienīgā pareizā izvēle ir 320 Kbps. Šajā gadījumā vidusmēra disks tiks saspiests līdz 144 MB. Var, protams, izvēlēties sliktāku ieraksta kvalitāti, taču tad nevajag žēloties par mp3 kodējuma slikto skanējumu. Arī ietaupītie megabaiti mūsdienās nav tā lieta par ko būtu jāraizējas.

rip.png

Vēl viena skaista lieta, kas iekļauta MP11 ir mūzikas sinhronizācija ar pārnēsājamiem mūzikas atskaņotājiem. Viss ir skaisti, bet kāpēc sarakstā nav iPod? Tas bija pārāk sarežģīts uzdevums pasaulē labākajai programmatūras firmai? Ja esmu indivīds, kuram iTunes ne pārāk patīk, es būtu gatavs izmantot MP11, jo netiek prasīta papildus instalācija un man būtu iespēja kopēt mūzikas failus arī bez apnicīgā iTunes. Bet nē, iPod nav atbalstīto ierīču sarakstā neskatoties uz to, ka ir viens no populārākajiem mūzikas atskaņotājiem pasaulē. Piemēram Amarokam, nav bijušas problēmas ieraudzīt iPod un piedāvāt iespēju kopēt mūziku gan uz gan no mūzikas atskaņotāja.

pirkt.PNGPamanīju vienu dīvainību. MP11 man piedāvā nopirkt jau manā īpašumā esošu disku. Vai programmas iztrādātāji to nevarēja novērst? Vai tad programma nesaprot, ka es to disku tiko “noripoju”? Kad pienāks tas brīdis, kad programmas kļūs gudrākas? MP nekad nav pratis piedāvāt risinājumu, piemēram, trūkstošiem kodekiem.

 

Kopumā nekādu milzīgu jaunumu šajā programmā nav, viss ir vairāk vai mazāk MP tradīcijās ieturēts. Tiem, kuriem patīk zilā krāsa un smukumlietiņas iesaku lejuplādēt pagaidām labāko MP vizualizāciju Energy Bliss. Izskatās šādi:

bliss.png

 

22 Responses

 1. 0nkulis mani sāk iedvesmot ar Ubuntu pēdējā laikā :). Laikam būs jātaisa dual boot kādā brīvākā brīdī. Tā apgaroti raksta par Ubuntu…, ka asara izspiežas. Tā kā domāju viss OK.

 2. MP – ļaunums. Foobar – labākā izvēle priekš win. Man laptopā arī ir licenzētais XP, bet to kombainu nevienu reizi neesmu ieslēdzis.
  p.s. A viņš FLAC saprot? Tagad muzons arvien biežāk tiek ripots FLAC’ā.

 3. WMP11 vēl Microsoft LV lapā skaitās, kā BETA.
  Kodeku problēmas ir jārisina vai nu OS vai nu plejerim.
  Vismaz Ubuntu tās risina lietotāja vietā. Kāpēc to nevarētu maksas programma ar veselu kaudzi programmētāju?

 4. Onkulis, ir jau ok, tik mazliet kaitina: Amarok can do this or that, Amarok this or that. Izklausās, ka rakastīts lai izceltu Amoraku, nevis pastāstītu par WMP11.
  Daļēji jau ir izdevies, jo es pats tagad gribu to izmēģināt, vienīgi vēl nav Win versija Amorakam. :/

 5. amarok radījuši cilvēki, kas darbojas tikai entuziasma vadīti, bet viņi ir izdarījuši lietas, kas nav pa spēkam MP:
  1) iPodu atbalsts
  2) wikipēdijas integrēšana, ar info par mūziķiem
  3) albumu vāciņi, šiem ir jau sen
  4) tur pat amarokā vari redzēt dziesmas vārdus
  5) integrēts last.fm
  un kas ir MP?

 6. ALO!!!
  Tu luuri iekeshotu lapu :D
  http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/default.mspx
  Kur tev tur beta ? :D

  Microsoft released the first public beta of Windows Media Player 11 for Windows XP (excluding Media Center editions before 2005) on May 17, 2006 and subsequently released the second public beta on August 31, 2006. Then on October 30, 2006, the final version of Windows Media Player was released to the public. Windows Media Player 11 was included in Microsoft’s upcoming Windows Vista operating system when it was released in November 30, 2006 (for volume-licenses) and January 30, 2007 (for worldwide retail availability); the Vista version includes some features not found in the XP version. As a result of a European antitrust ruling, Microsoft will also be required to produce “Windows Vista N” editions which do not include Windows Media Player for the European Union market.[1]

  http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_media_player
  :DDD

 7. letiņu microsoft lapā MP11 rādās kā beta un es XP sāku aktīvi lietot tikai pirms pāris nedēļām un nemanīju, ka man automātiski būtu MP apdeitojies, tāpēc ticēju tam, kas rakstīts MS lapā.
  njā, ja tas ir tautās no 30. oktobra, tad tas nav nekāds jaunums.
  Bet ceru, ka pareizi sapratu, ka MP11 pats automātiski neuzliekas, bet tikai tad ja lietotājs pats uzprasās?

 8. WMP ir tīri normāls, nepatīk ka garšo daudz resursu un kodeki vispār ir paka*ā.
  Foobar ir labs priekš mūzikas klausīšanās, bet man pašam patīk, ka viens pleijeris spēle video un mūziku.
  Par VLC ir labi, ka ir kodeki, bet tā viņš man uzkarās un tādā garā, nepatīk!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *