Paņemam savu iemīļoto mūzikas disku, ieliekam to datora CD lasītājā un mūzika skan. Viss notiek tik vienkārši, ka nepiedomājam ar kādu mūzikas programmu mūzika tiek atskaņota, jo mūsdienu tehnoloģijas domā mūsu vietā.

Nu lūk, ieliekot datora CD lasītājā mūzikas disku, mums tiek piedāvāta iespēja tūlīt to noklausīties ar Windows Media Player. Tas ir tāpēc, ka lielākā daļa datorlietotāju lieto MS Windows XP un tajā jau ir iekļauta multimēdiju atskaņošanas programma.

Turpmākajās rindkopās sniegšu vienkāršus padomus, kā savest kārtībā mūzikas kolekciju un ērti un ātri darboties ar minēto programmu.

Vispirms sākšu ar to, ka līdz ar jauno Windows Vista ir iznākusi arī jaunākā Media Player vienpadsmitā versija. Lai iegūtu jaunāko programmas versiju jādodas uz www.microsoft.lv un sadaļā Jaunākā Programmatūra jāizvēlas Windows Media Player 11. Nepieciešams saglabāt šo failu datorā un tālāk jāseko instalācijas norādēm.

Kad programma veiksmīgi uzstādīta varam skatīties, kas jauns nācis klāt. Klāt nākusi jauna iespēja, kas jau sen ir mūzikas atskaņotājā Amarok un kas kādu laiku ir arī iTunes (ja mūzika pirkta iTunes mūzikas veikalā). Jaunā iespēja ir skaisti albumu vāciņu attēli, kuri tiek automātiski lejuplādēti, ja dziesmai ir norādīts izpildītājs un nosaukums. Ja mūzikas mapē ir vairāki viena izpildītāja diski, tad redzēsim skaistas disku “kaudzītes”. Turklāk, ja izpildītājs ir Gunvaldis tad internetā protams nebūs viņa albuma vāciņš un katram pašam ir dota iespēja norādīt kādu attēlu izmantot par albuma vāciņu.

Kas vēl nācis klāt? Ir iespēja ar MP11 skatīties netikai video, bet arī fotogrāfijas un citus attēlus. Cenšoties atvērt savas fotogrāfijas es veicu dubultklikšķi uz vienas, kas gan bija MP11 nāvējošs, jo tas pakārās. (cik negaidīti)

Disku ierakstīšana kā jau vienmēr ir pavisam vienkārša tāpēc sīkākus paskaidrojumus neprasa. Ieliekam CD rakstītājā tukšu disku, izvēlamies dziesmas, kuras ierakstīt un nospiežam Burn.

Vienu lietu gan es gribētu atgādināt – mūzikas kopēšana no diska datorā. To pavisam vienkārši var veikt ar MP Rip funkciju, taču jāatceras daži vienkārši nosacījumi.

Pirmkārt, kad tev MP11 prasa par klausīšanās ierobežojumiem atceries ielikt punktu pie tās izvēlnes, kas atļaus arī citiem klausīties tavu “noripoto” mūziku. Jo citādi būs problēmas ar šo mūziku dalīties un klausīties drauga datorā.

 

Otrkārt nežēlo cietā diska vietu un izvēlies labāko mp3 kvalitāti. Ja vēlies, lai mūzika labi skanētu visos apstākļos tad vienīgā pareizā izvēle ir 320 Kbps. Šajā gadījumā vidusmēra disks tiks saspiests līdz 144 MB. Var, protams, izvēlēties sliktāku ieraksta kvalitāti, taču tad nevajag žēloties par mp3 kodējuma slikto skanējumu. Arī ietaupītie megabaiti mūsdienās nav tā lieta par ko būtu jāraizējas.

rip.png

Vēl viena skaista lieta, kas iekļauta MP11 ir mūzikas sinhronizācija ar pārnēsājamiem mūzikas atskaņotājiem. Viss ir skaisti, bet kāpēc sarakstā nav iPod? Tas bija pārāk sarežģīts uzdevums pasaulē labākajai programmatūras firmai? Ja esmu indivīds, kuram iTunes ne pārāk patīk, es būtu gatavs izmantot MP11, jo netiek prasīta papildus instalācija un man būtu iespēja kopēt mūzikas failus arī bez apnicīgā iTunes. Bet nē, iPod nav atbalstīto ierīču sarakstā neskatoties uz to, ka ir viens no populārākajiem mūzikas atskaņotājiem pasaulē. Piemēram Amarokam, nav bijušas problēmas ieraudzīt iPod un piedāvāt iespēju kopēt mūziku gan uz gan no mūzikas atskaņotāja.

pirkt.PNGPamanīju vienu dīvainību. MP11 man piedāvā nopirkt jau manā īpašumā esošu disku. Vai programmas iztrādātāji to nevarēja novērst? Vai tad programma nesaprot, ka es to disku tiko “noripoju”? Kad pienāks tas brīdis, kad programmas kļūs gudrākas? MP nekad nav pratis piedāvāt risinājumu, piemēram, trūkstošiem kodekiem.

 

Kopumā nekādu milzīgu jaunumu šajā programmā nav, viss ir vairāk vai mazāk MP tradīcijās ieturēts. Tiem, kuriem patīk zilā krāsa un smukumlietiņas iesaku lejuplādēt pagaidām labāko MP vizualizāciju Energy Bliss. Izskatās šādi:

bliss.png