Uzstādīju Ubuntu Feisty uz IBM Thinkpad T30 laptopa. Feisty gan vēl ir testēšanas stāvoklī tāpēc nekādas īpašās cerības neloloju. Taču ir dažas lietas, kas mani ļoti patīkami pārsteidza.

Instalējot bija iespēja izvēlēties pie interfeisa latviešu valodu, es gan izvēlējos angļu (pagaidām). Labi tas nav nekāds jaunums. Interesanti bija tas, ka pie klaviatūras izkārtojuma man bija iespējams izvēlēties pat vairākas garumzīmes atrašanās vietas. Redzēju standarta Alt, tildi, kā arī veco labo apostrofu. Lieliski.

Tālāk rīkojos pēc scenārija “vispirms daru pēc tam domāju”. Eju iekšā internetī pa taisno un skatos, ka man nerādās youtube klipi. Saka, ka vajadzīgs Flašs. Cik atceros no iepriekšējās pieredzes tad ugunslapsa man nekad nav varējusi palīdzēt ar flašu iekš Ubuntu. Tomēr mēģinu – un izdodas ar, viss darbojas nebija pat nekas jāpārstartē. :)

screenshot.png

Pēc tam devos uz Applications un Add/Remove. Izvēlējos, lai instalējas Amarok. Un ierakstu meklēšanā “mp3.” Un iegūstu savā rīcībā paciņu ar aizliegtajiem augļiem – mp3 un citu savādo formātu atbalstu. Man uzinstalē restricted failus, pirms tam brīdinot un liekot man apstiprināt, ka viens no trim nosacījumiem ir patiess.

1. Latvijā nav šādu aizliegumu (nezinu, tāpēc secinu, ka nav)
2. Man ir atļauja lietot šīs programmas, piemēram, patenta license (droši zinu, ka nav)
3. Es lietoju šo programmatūru tikai izpētes vai testēšanas nolūkos (tieši šo es atbildēšu, ja manā mājā ielauzīsies vīri melnos uzvalkos)

screenshot-1.png

Nu viss ir salikts pa plauktiem. Sagribēju klausīties last.fm, Amarok man savādā kārtā saka, ka man nav joprojām pilnīga mp3 atbalsta, bet pats ļoti laipni piedāvā to uzstādīt:

screenshot-3.png

Atbildu, lai instalē. Nākas izslēgt/ieslēgt Amarok un… un viss ir štokos, cilindros un blokos – man skan i last.fm i viss kas cits, kas tik ienāk prātā.

Tādas man lūk priecīgas nodarbes pie vēl neiznākušā Ubuntu. Ja būs vēl kas priecīgs ziņošu.