Teksts no BSA mājaslapas.

Datorprogrammas ļauj paveikt gandrīz ikvienu darbu ātrāk, lētāk un efektīvāk. Uzņēmumam vairs nav jāalgo trīs grāmatveži, jo pietiek ar vienu. Nosūtīt tāmi klientam Amerikā vairs neprasa nedēļu, bet gan pāris minūtes. Lai izlabotu vienu kļūdu, nav jāpārraksta viss dokuments.

Datorprogrammu tapšanā kāds ir ieguldījis savu laiku, darbu un idejas, lai ļautu Tev strādāt efektīvāk. Šis cilvēks vēlas saņemt par savu darbu atlīdzību tieši tāpat kā ikviens cits.

Latvijā vairāk nekā puse lietoto datorprogrammu ir nelegālas.

Tas liek programmatūras ražotājiem tērēt liekus resursus, cenšoties nodrošināt savu produktu labāku aizsardzību pret pirātismu. Tas nemotivē radīt kaut ko jaunu, jo – tāpat nozags. Bet no tā zaudē ne tikai datorpirāts, bet arī legālais lietotājs.

Pirātisms kavē datorprogrammu attīstību.

Ar šo BSA ir īpaši lepni:

2006.gadā par autortiesību pārkāpšanu, izmantojot nelicencētu grāmatvedības programmatūru, ar 40 stundu piespiedu sabiedrisko darbu tika sodīta kāda Valmieras iedzīvotāja – individuālā komersante. Viņai bija jāatlīdzina datorprogrammu uzņēmumiem radītie zaudējumi 764 latu vērtībā. Forši ne?

2006.gadā SIA “Arhitekta Oļģerta Dūdas birojs” izbeidza uzņēmējdarbību pēc 13000 latu kompensācijas samaksāšanas datorprogrammu ražotājiem par nelegālu programmu lietošanu.

Ceļu būves uzņēmums „BRD projekts” tikai kompensācijās vien datorprogrammu ražotājiem 2005. un 2006.gada laikā samaksāja 30000 latu.

Nepatīk priekšnieka šefošana? Anonīmi paziņo, ka jums ir nelegāla programmatūra. Gribi sataisīt podus savā vietējā skolā vai pašvaldībā. Paziņo, ka datoros ir nelicenzētas programmas vai mp3 faili. Jautrība garantēta.

Protams, ka zagt ir slikti. Ir divi varianti pirkt licenzes vai arī izvēlēties analogus bezmakas atvērtā koda produktus. Varam meklēt šeit – Open Source Alternative.