Miks Latvis

ietekme

visi smīkņā par ietekmi. laacz, tm un cu ir tajā skaitā. viņi apšauba dažādas ietekmes. bet ko daru es? es rakstu par ietekmi. nerakstītu par ietekmi, ja mani tas neietekmētu.

laacz, tm un cu tajā skaitā ir gribot negribot ietekmējušies no Artūra eksperimenta. Viņi ir pakļauti ietekmei.

Zilonis ietekmē skudru, bet skudra ziloni neietekmē. Ja zilonis saka, ka skudra viņu neietekmē, tad gan jau, ka skudra viņu ir ietekmējusi.

ietekme ir ķermeņu mehāniskās mijiedarbības mērs. Ietekme izraisa jaunus rakstus, idejas un izmaiņas blogos. Tas ir nemateriāls lielums, kura modulis raksturo mijiedarbības lielumu (intensitāti), bet vērsums – mijiedarbības virzienuvirtuālajā telpā. SI sistēmā ietekmi mēra postos uz tēmu. 1 Posts/tēma aprēķina šādi: “ņem blogu, izdala no tā pēdējā laika “tēmas”, katrai tēmai saskaita, cik postos citur tā aizskarta, saskaita un izdala.”

cu palīdzēja

p.s.
komentāros ir detalizēts aprēķina piemērs

5 Responses

 1. SI sistēmā jau tādas mērvienības nav :-)
  Ja mērvienību sauc “posti uz tēmu”, tad viņus tā arī jārēķina – ņem blogu, izdala no tā pēdējā laika “tēmas”, katrai tēmai saskaita, cik postos citur tā aizskarta, saskaita un izdala.
  Piemēram, ņemam par piemēru Artūru. Izdalām tēmas:
  * ietekmīgo blogu aptauja
  * tavs blogs = tavs CV
  * pērku reklāmu tavā blogā
  Tad katrai tēmai saskaitām, cik tā kaut kur citur pieminēta (technorati varētu būt bāze, bet viņš skaita par rupju – linkus uz visu blogu nevis uz tēmām). Piemēram, iedomājamies, ka par aptauju rezonēja 50 blogi, par cv – 40, par reklamēšanos – 30. Tātad Artūra ietekmīguma rādītājs ir (50+40+30) / 3 = 40.

 2. AHAHA… klāt arī tavi divi centi par ietekmi. Gandrīz nokavēji bandwagon! (Ko jūs visi varat ņemties.)
  Šķiet, ka ar šo arī pats centies pielāgoties formulai… (:

  (Offtopic: šas uztaisīšu screenshot ar tavu neveiklo menu, kas atkal/vēl joprojām? bik neveikli karājas pie lapas griestiem.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *