joost.PNGIzrunājas gandrīz kā ‘sulīgs’. Pasteidzos un biju viens no tiem laimīgajiem, kas no sapnis.com dabūja ielūgumus uz Joost TV. Tiem, kas mucā varu paskaidrot, ka Joost TV ir Skype un Kazaa radītāju projekts, kas piedāvā skatīties TV kanālus uz pieprasījumu. Princips visai šai lietai ir p2p (latviski visticamāk atšifrējas kā “cits citam”). Tas nozīmē, ka video straume nāk no vairākiem avotiem vienlaicīgi, kas savukārt nozīmē to, ka nav nekādu aizķeršanos ar skatīšanos.

Jau sen biju pieteicies, kā beta testētājs, bet man neviens tā arī ielūgumu neatsūtīja, tāpēc paldies N.R.

Kā tas izskatās dzīvē? ****ing great! Katram kanālam ir vairāki raidījumi, kurus var skatīties jau pēc klikšķa un, manā gadījumā, 3 sekundēm. Tajā skaitā ir visādi zināmāki un nezināmāki raidījumi, bet katrā gadījumā, cik es saprotu, tas klāsts palielināsies. Atzīšos, ka sen nebiju skatījies ne TopGear, ne FiftGear, tāpēc biju pārteigts, ka piektajā ātrumā ir blonds sievišķis kurš mauc pa trasi un vāvuļo ne sliktāk kā Klarksons.

Nepieminot visādus citādus priekus tur ir arī modīgie vidžeti, kas, piemēram, ļauj savā starpā sarunāties viena kanāla skatītājiem. Vēl ir arī komunikators, kurā var ielogoties ar gtalk datiem. Vēl ir pievienojams RSS lasītājs un pulkstenis steidzīgajiem. Kā arī ir dota iespēja izteikt domas un novērtēt katru raidījumu ar zvaigznītēm.

Bet nav daudz vārdu, kas varētu aprakstīt to, ka šī programma pārvērš jebkuru PC ar mūsdienīgu interneta pieslēgumu pirmšķirīgā kabeļtelevīzijas grāvējā. Un grāvējā tāpēc, ka ir iespēja skatīties to, katrs vēlas, katram ērtā laikā un brīdī. Kurš kabelis ļauj iepauzēt?

Kā es manīju, internetā ir vesela kaudze ar cilvēkiem, kas ir gatavi dot dāvanas, mūzikas diskus un maksāt pat 20 $ lai tikai tiktu pie Joost. Katrā ziņā, ja dabūšu kādu ielūgumu visticamāk šī bloga lasītāji par to uzzinās pirmie un pirmie arī varēs paši pamēģināt Joost iespējas.

Savus ekrānšāviņus es nedabūju, jo protams, ka viņiem viss tur ir skaisti aizsargāts. Žēl es būtu parādījis, kā iszkatās RSS lasītājs un piemīlīgs pulksteņa vidžets filmas skatīšanās laikā.

Joost wiki lapa

Information My Joost Channel list My Joost