Miks Latvis

Svaigs skats 2

Šis ir turpinājums pirmajam svaigajam skatam.

Šodien atkal piesēdos pie topošā Ubuntu 7.04.

Pirmā lieta, ko pamanīju ir iespēja izvēlēties atjaunināšanas lejupielādi no jebkura servera. Ir pat iespēja automātiski notestēt ieteicamo serveri. Dīvainā kārtā man piespēlēja Igauņu “ātro” ftp serveri. No tā arī lejuplādēju atlikušo daļu jauninājumu.

ftpser.png

deskf.pngAtkal uz veco modi ir pamainījies administrācijas panelis, visticamāk, ka uz īsu laiku. Ievēroju jaunu pogu Desktop Effects. Lai gan neko pats nebiju īpaši instalējis, man pēc viena klikšķa bija iespējami “staipīgie logi.” Staipījās skaisti un ātri neskatoties uz to, ka laptopam ir tikai 16 MB ATI videokarte. Kubs ar četrām darbavirsmām gan man negrozījās kā bija minēts šajā fīčā, patiesībā kubs vispār neparādijās. (Iespējams es nemāku to darbināt, bet lai kā es pārslēgtu darbvirsmas nekādu kubu nemanīju). Domāju, ka šeit būtu nepieciešami plašāki paskaidrojumi nezinātājiem, bet saprotams (cerams), ka tādi būs fināla versijā.

caursp.pngKopumā Desktop Effects izskatās pat ļoti pārliecinoši. Augšējā loga maliņa neaktīvai programmai ir viegli caurspīdīga, kas dod tādu feinu piesitienu. Trūkst tikai iespēja redzēt informāciju par grafisko karti un tās draiveriem.

Savukārt detalizētu informāciju par dzelžiem, kas uzstādīti uz datora var redzēt jaukā, mazā un vienkāršā programmā, kas saucas Sysinfo. Instalējas pavisam vienkārši no Add/Remove izvēlnes. Programmai ir vairāki skati, galvenais izskatās šādi:

sisinfo.png

Tādas tās lietas īsumā, ja būs atkal kas interesants, protams ziņošu.

4 Responses

  1. Kontrolcentrs nepazuda nevis uz īsu laiku, bet uz šo relīzi, jo kaut kas tur nepatika tautai. Cilvēki apsolījās vairāk to savest kārtībā, lai tauta varētu ārdīties. Daudzi gan uzskata, ka GNOME brīvās programmatūras fanāti smagi iespringa, jo (ak šausmas) tā ir ideja no Novell.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *