Miks Latvis

Baštiks darba laikā spēlē datorspēles

Kā ziņo bērnu un ģimenes lietu ministrijas preses centrs, ministrs Ainars Baštiks kopā ar veselu baru citu ļaužu spēlē datorspēles un vērtē tās piecu zvaigžņu sistēmā. Tātad:

Trešdien, 7.martā, plkst. 11:00, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas telpās sanāks pirmā ekspertu komisija datorspēļu marķēšanas un klasifikācijas jautājumos, kuru atklās bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks.

cauriir.jpgPasākums principā ir nokavēts un palaists garām. Bet noticis tur viss ir līdzīgi kā labākajos LAN party.

Pieaicināti tika ļoti daudzi un nopietni ļauži tajā skaitā: “pārstāvji no Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, biedrības “Latvijas Klīnisko psihologu asociācija”, vecāku apvienības “VISI”, biedrības “Latvijas datorspēļu izplatītāju un datorspēlētāju asociācija”, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta, Izglītības un zinātnes ministrijas, Narkoloģijas valsts aģentūras, Valsts policijas un Kultūras ministrijas.”

Tas nu ir ietiekami liels bars lai kopīgi saspēlētu kādu asiņainu kara spēli. Kā varam lasīt oficiālajā informācijā tad 4 spēļu uzvarētājs tiks komisijas priekšēdētāja amatā.

Pirmajā ekspertu komisijas sēdē tiks ievēlēts komisijas priekšsēdētājs, kā arī tiks izvērtēta četru datorspēļu atbilstība Ministru kabineta noteikumu prasībām

Savādi, ka nav minēts, kas tās ir par spēlēm. Tas varētu būt tāpēc, lai netraumētu sabiedrību, jo mēs taču zinām kādas amorālas spēles mūsdienās tiek ražotas.

Kā izteicies pats Ainars Baštiks tā viņam esot bijusi lieliska iespēja atsvaidzināt savas datorspēļu iemaņas. Viņš gan atzinies, ka neko vairāk par Solitare nav spēlējis, jo Mines viņam esot par sarežģītu. Arī laika neesot bijis, tik vien, cik plenārsēžu laikā stumdījis kārtis īsinot laiku. Tāpēc arī nācis klajā ar ideju rīkot plaša apmēra LAN party.

Lai gan preses pārstāvji tika ielaisti LAN party tikai uz īsu brīdi, kādam anonīmam fotogrāfam bija izdevies fiksēt nelielu kadru no Baštika jaunās iemīļotās spēles. Pateicoties CSI un CS2 tehnoloģijām bija iespējams atpazīt spēles kadrā esošo varoni, tāpēc varu ar prieku paziņot, ka Ainaram ir laba spēļu gaume. Viņa iemīļotais spēles varonis ir neviens cits kā Hitman, algots slepkava, kas nepazīst žēlastību.bastikhitman.jpg

Rūdīti spēļu fani jau zinās, ka šī spēle piedāvā iespēju radošai fantāzijai pretinieku nogalināšanā. Atliek vien minēt, kādas bija pārējās spēles un vai visai tai kompānijai drīz neparādīsies agresīvas izpausmes arī politiskajos izgājienos.

Avots

9 Responses

  1. Tur jau tas triks, ka vēlāk nosauca spēles – tikai “Hitman” nebija minēts, bet gan 4 citas, no kurām par nevienu neko neesmu pat dzirdējis (“Pedal to the Metal” – vienīgais nosaukums, ko atceros). Kaut kur ziņu portālos bija, nevaru tagad linku atrast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *