Miks Latvis

Kā lejuplādēt jebkuru draugiem.lv/mp3 dziesmu?

Jaunā 2010. gada pamācība ir šeit:

Kā ielādēt dziesmu no draugiem.lv mūzikas sadaļas.Draugiem.lv ir jauna fīča – jebkurš var augšuplādēt un lejuplādēt dziesmas no www.draugiem.lv/mp3. Man gribējās dabūt kādu svešu lietu un es to izdarīju apmēram minūtes laikā. Jebkurš to spēs.

Ņemot vērā to, ka es esmu zābaks web lietās izrādās, ka draugos arī strādā zābaki. Tieši tas dod iespēju lejuplādēt jebkuru mp3 sadaļas dziesmu ar pāris vienkāršām darbībām.

Svarīgi! Pirms veikt šīs darbības nepieciešams ielogoties draugos un aizstaigāt līdz www.draugiem.lv/mp3. Un paklausīties vismaz vienu dziesmu.

Tātad ierakstam sava interneta pārlūka adreses lauciņā: http://download.draugiem.lv/mp3_download.php?id=1284

Pēdējie četri cipari šajā gadījumā ir mp3 identifikators. Der veselie skaitļi no viens līdz daudz. Pirmā dziesma, piemēram, bija MIKA – Grace Kelly. (Iespējams Laura mīļākā dziesma :D (Uzspiežot uz saites varēsiet lejuplādēt dziesmu)

Kad fails saglabāts atliek tikai izmainīt tā paplašinājumu ar peles labo taustiņu un F2, no php uz mp3. Mūzikas atskaņotājs turklāt sapratīs, kas tā par dziesmu jo visi ID3 tagi saglabājas un klausoties ar jebkuru mūzikas atskaņotāju jūs redzēsiet dziesmas izpildītāju un citu faila informāciju.

Lai lejuplādētu konkrētu dziesmu ir jāuzzina tikai tās ID. To var uzzināt brīdī, kad klausaties kādu no dziesmām. Kad klausaties dziesmu un redzat šādu logu:

ptims1.PNG

Tad jums jānospiež pogu kombinācija Ctrl un U (ja lietojat firefox). Jums parādīsies logs ar informāciju:

ptimssource1.PNG

Atrodam song_id=1237, šie pēdējie cipari ir jāpievieno saites galā. Lūk piemēram, ja nospiedīsiet šeit tālāk, tad būs iespējams lejuplādēt Prāta Vētras dziesmu Pilots Tims. Es nedomāju, ka mūzikas autori priecājas par šādu draugiem.lv neizdarību.

Nu ko, tagad visi dodamies uz draugiem un ar mierīgu sirdi piratizējam kādu sev tuvu dziesmu uz draugiem.lv rēķina.

Komentēšana slēgta.

68 Responses

 1. ”Zābaki tāpēc, ka tas ir nelikumīgi, tas ir autortiesību pārkāpums padarīt tādu apjomu ar dziesmām publiski pieejamas.”
  Parādi tur man pogu Lejupielādēt. :) Tas, ka to var izdarīt nav smuki, bet nelegāli…nē, tas nav nelegāli.

 2. Onkulis, tad jau radio arī ir nelikumīgs, jo es taču varu uz sava maģīša nospiest rec pogu un ierakstīt visu, ko vien vēlos iekš kasetes.

  Protams, aizsardzību viņi varēja (un domāju, ka tā arī notiks) spēcīgāku uztaisīt. Bet tā būs tikai maskēšana jeb “security by obscurity”, kas nekad nebūs 100% droša.

 3. man ir nopietns jautājums. tikai neņirgt. kur draugos var dabūt tos wifi pieejas kodus. man skolnieki skolā prasa, a es nezinu, ko teikt. pats daraugos nekad neesmu bijis. nopietni.
  negribas, lai sīkie domā, ak nerubīju neko no kompjiem (linux viņus galīgi neinteresē, diemžēl).

 4. Un mūziku, no draugiem.lv/music jau sen,sen var lejupielādēt, caur voodoo.id.lv/down/muuzika.php , kur pietiek ar grupas ID ievadi tik.

 5. Nu ko jūs izdomājiet kautkādu ārprātu.. jebkurai dziesmai dubultklikšķi virsū un atvērsies izvēlne ar iespēju lejuplādēt..
  Nafig caur pakaļu, kas jādara..

 6. 0nkulis: Katram mūzikas veikalam var izsist stiklu. Un ja atradīsim veikalu, kam nav signalizācijas, tad uzskatīsim, ka veikals mums piedāvā zagt no viņa?
  Tas, ka Tu veicot neatļautas darbības (turklāt publicē un māci tās citiem) tiec pie materiāla , pie kura Tev nav paredzēts tikt, vaino sevi. Šajā brīdī gan Tu esi sliktais un nelegālais tēls. Sorry.

 7. esuntu: šajā gadījumā neviens nesit stiklu, šajā gadījumā durvis ir plaši atvērtas pārdevējs aizgājis ciemos pie lauku radiniekiem un atstājis veikalu nepieskatītu.

  Tas ko es daru un aprakstu nav nelegālas darbības, tās ir vienkārši darbības, nekas netiek ne lauzts ne bojāts, cilvēki ieiet, paņem un aiziet.

 8. Es kaut ko nesaprotu. No vienas puses visi saka lielo internetā pieejamās informācijas pilnveidošanai, no otras puses, līdz galam lietas nesaprotot, brēc ka tas ir nepareizi. Onkuli, Tu tēlo muļķi, vai tiešām nesaproti, ka šādā veidā informāciju NAV paredzēts iegūt un tas ko Tu veic NAV paredzētās, lietotājam pieejamās, portāla funkcijas un tā IR informācijas zagšana no attiecīgā portāla. Johaidī.
  Tad lūdzu parādi man kādu portālu, kur audio faili būtu aizsargāti un tās iegūšanai nepietiek ar vienkāršām darbībām.
  Tas, ja portāla aizsardzības sistēmā ir liels caurums, nenozīmē, ka tagad izmantot šo caurumu ir bijis paredzēts un tas būtu jādara visiem. Kāpēc informācijas zagšanu Tu uzskati par normālu parādību, ar kuru būtu jālepojas?

  Tātad mana pamācība, kā iegūt jebkuru CD no mūzikas veikala X. Vispirms ieejam veikalā. Izvēlamies CD disku, kas mums patīk. Ak dievs, ak kungs, viņus var paņemt rokās un aptaustīt. Nekādas govs ķēdes, nekādi stikla skapji. Ar kuru galu viņi domā? Tad šo CD disku paņemam un ieliekam savā kabatā un par to nemaz nesamaksājam. Vai tad tas ir legāli? Es nedomāju, ka mūzikas autori priecājas par šādu veikala X neizdarību. Un šī nav zagšana, jo , nekas netiek ne lauzts ne bojāts, cilvēki ieiet, paņem un aiziet.

 9. Vai tad ir nozīmē kā tas tiek darīts un ar cik palīglīdzekļiem? Ja zagšana skaitās tikai ar X grūtības vai skaita palīglīdzekļiem, tad lūdzu apgaismo mani un pasaki, kur ir robeža X, kad tā sāk skaitīties portāla ne Tava nelegalitāte. Tiešām, es to gribu zināt. Un vēl es gribu zināt vai Tu tiešām uzskati, ka Tevis aprakstītās darbības, Tu uzskati par portālā paredzētajām, tādējādi uzskati, ka dr.lv portāls piedāvā (nevis tas ir iespējams) lejupielādēt citu mūziku? Attiecīgi, ja tomēr dr.lv nepiedāvā šādu iespēju, bet to ar palīgdarbībām ir iespējams izdarīt, vai Tu uzskati, ka tā nav piekļūšana resursiem, kuriem tiekot klāt Tu tomēr pats pārkāp kaut kādas normas?

 10. Tieši tā. Tā ir paviršība no draugiem.lv puses. Un šeit nav nekāda sakara ar nelegālu mūzikas izplatīšanu vai kaut ko citu nelegālu. Būtu labāk paziņojis par to pašam Laurim, nevis publicējis info. Sanāk, ka tieši tagad atbalsti Laura tīņu kabatu kāšanu. dooh. Un tīņiem šī produkta tieši šī īpāšība, skatot no tīņu puses, nekādi nesanāk kabatas naudas kāšana. Gluži otrādi – varēs ietaupīt. Labums no šī raksta tik tas, ka zinam, ka Tu atbalsti un popularizē mūzikas pirātismu. fui.
  Common, Tu vispār saproti, ko/kā/kāpēc Tu gribi panākt, vai vienkārši atradi caurumu, kuru gribēji publicēt pirmais, turklāt ar dr.lv sux standarta vārdu template’u?

 11. Ja es kā tu saki “atbalstu un popularizēju mūzikas pirātismu”, tad tu atzīsti, ka draugiem lv ir mūzikas pirātu perēklis.

  Kur vispār ir loģika augšuplādēt mūziku uz draugu serveriem? Visa tā mūzika tāpat ir zagta un piratizēta un draugiem.lv ir galvenie zagļu atbalstītāji. Vai viņi pārbauda failu legalitāti?

  Galvenā doma manai rīcībai ir tāda, ka vienkārši informējot draugus es viņiem palīdzētu, bet man nav ne viena iemesla viņiem palīdzēt. Šādas kļūdas viņiem liks savus produktus pārdomāt pirms laist apgrozībā,

  Kurš te ir pirāts? Cilvēks, kas apraksta naudas kāsēju kļūdas vai monopolists ar milzu serveriem un informāciju par visiem Latvijas interneta lietotājiem, kas veido līkas lapas, no kurām noplūst ar autortiesībām aizsargāta informācija ?

 12. nav aizliegumu, kas aizliegtu ieiet interneta adresēs, kur glabājas dati. Ja datiem nav domāts piekļūt tad tie ir jāaizsargā, ja ir domāts piekļūt, tad šajā gadījumā izplatītājs ir pirāts.

 13. 1. Nevis kāsēju (kas man skan diezgan nicinoši), bet naudas pelnītāju. Tas ir apsveicami, ne peļami.
  2. Tu esi nevis cilvēks, kas apraksta naudas kāsēju kļūdas, bet tieši un konkrēti apraksti kā 3. personai iegūt savā rīcībā nelegālu mūziku. Tieši un konkrēti, soli pa solim Tu to esi gan darījis pats, gan publicējis to plašākai sabiedrībai. Nu man tas izklausās pēc pirāta x2.
  3. Šaubos, ka iekš dr.lv mp3 sadaļas mūzikas failiem ir domāts piekļūt, tātad Tavs secinājums, ka izplatītājs ir pirāts šeit neder.
  4. Par Ja datiem nav domāts piekļūt tad tie ir jāaizsargā var vēl strīdēties. Informācijai NAV obligāti jabūt fiziski aizsargātai. T.i. informācija var tikt aizsargāta arī juridiski. Kā piemērs, teiksim, mikslatvis.lv rakstu teksti. Neviens Tavs raksts, Tavs foto vai cita informācija, nav fiziski aizsargāta. Es viņai tieku klāt, tātad varu ņemt un darīt ar viņu ko gribu?
  5. Visa tā mūzika tāpat ir zagta un piratizēta un draugiem.lv ir galvenie zagļu atbalstītāji to var pateikt tikai cilvēks, kam ir samaitāta domāšana un lieta kā mūzikas zagšana ir normālā ikdienas parādība. Ja Tavs (ja) dators ir pilns ar pirātiski iegūtu mūziku, kādas Tev vispār ir tiesības apspriest legālas mūzikas, legālu klausīšanās-apmaiņas servisu? Augšupielādējam legāli nopriktu CD, godīgi noklausamies citu legāli iegādātos CD un basta. Nekur neviens šajā procesā Tev neuzspiež ko zagt. Tas, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kas uzskata, ka tomēr zagt, jebkur un jebko, kur tevi nav iespējams sodīt, ir normāli, tas jau ir cits jautājums un uz šo tēmu neattiecas.

  Kāpēc ir izveidojusies tāda cilvēku domāšana, ka internetā jebkas, kam fiziski ir iespējams piekļūt, ir ņemams un mans? Tu zodz, tas nekas, ka no debīlas, oranžas, neaizsargātas, vai citādi Tev nepatīkamas lapas, bet TU ZODZ. Neviens iekš dr.lv nav uzrakstījis “Audio failus drīkst brīvi lejupielādēt”. Šāda uzraksta vnk nav. Tātad zaglis un pirāts esi Tu. Dr.lv skaidri un gaiši ir rakstīts iepazīstināt draugus ar savu iemīļoto mūziku. Nekur, nekas neliecina, ka sadaļa ir taisīta ar nodomu izplatīt mūziku. Ja Tu savā aprobežotajā prātā to nesaproti un uzskati, ka ir savādāk, sorry. Neviens cits, izņemot Tevi, neko nelegālu te nedara. Kad tas cilvēkiem beidzot pieleks?

  P.S. Ir tāda slimbība kā kleptomānija – nepārvarama slimīga tieksme zagt

 14. Augšupielādējam legāli nopriktu CD, godīgi noklausamies citu legāli iegādātos CD un basta.

  Ja tas būtu legāli, tad jau pietiktu ar vienu cilvēku, kas pērk diskus un pārējie klausītos viņa mūziku. Tā jau arī ir zagšana. Tas arī liecina par nodomu izplatīt mūziku.

  Lielākā daļa draugu lietotāju ir tīņi, kam nav pietiekami daudz naudas lai sapirktu CD, mūzika var nākt ne tikai no veikala.

  “iepazīstināt draugus ar savu iemīļoto mūziku” = nerodas motivācija pirkt CD, ja visa mūzika ir noklausāma uz pieprasījuma, nedomāju, ka mūzikas autori priecājas par šādu unikālu iespēju “iepazīstināt” draugus ar savu iemīļoto mūziku.

  Kur tad ir šī “iepazīstināšanas” robeža? Mūsdienās, kad visiem ir datori un interneti pietiek ar draugiem, lai vispār nebūtu jāpērk nekāda mūzika, jo viemēr jau būs kāds draugs ar tieši to legāli nopirkto dziesmu ar kuru viņš padalās.

  P.S. Man negribas te neko sliktu rakstīt, bet ir tāda slimība strādāt valsts darbā un visu laiku izniekot sēžot internetā un draugos.

 15. Nu karoče Tu paliec pie sava es palikšu pie sava.

  Un Tu jau mazliet iebrauci citā tēmā, kas jau vairs neattiecas uz dr.lv mp3 drošību.
  Kur tad ir šī “iepazīstināšanas” robeža?. Jā, pilnībā piekrītu. Šādas robežas noteikšana nav iespējama. Tikpat labi ierastais radio, visi iTunes, last.fm un pandora’s pārkāpj/nepārkāpj šo robežu. Pat mūzikas veikali, kur ir iespējams noklausīties CD pirms pirkšanas. Un kāpēc gan mp3 sadaļa nevarētu kalpot tam, ka vispār nebūtu jāpērk nekāda mūzika, jo viemēr jau būs kāds draugs ar tieši to legāli nopirkto dziesmu ar kuru viņš padalās? Kur atkal ir tā robeža kā es saviem draugiem varu dot klausīties sevis pirkto mūziku? Vai tas ir definēts? Viņi tikai klausās, ne iegūst to savā īpašumā. Ja es sasaucu 500 savus draugus uz savu dzīvokli un mēs kopistiski CD, tas ir pirātisms? Vai ja draugos.lv manis ievietoto dziesmu noklausās 50 klausītāji, tas ir pirātisms? IMHO tā robežpadarīšana ir baigi piņķerīga… Turklāt gan jau arī kādu (mani) teiksim draugiem.lv/music sadaļa ir pamudinājusi nopirkt vienu vai otru CD, kas ir apsveicami un mūziku autoriem izdevīgi.

  Varbūt mēs paši varam kaut mazliet darīt lietas labā. Kaut ar pozitīviem rakstiem blogos. Teiksim teikums …tādā veidā jūtos samaksājis par iespēju lietot bezmaksas programmas un varu miegā gulēt saldāk mani pamudināja uz kāda softa tulkošanu. A vot šis dr.lv mp3 ieraksts tikai uz tukšu muldešanu ;)

 16. ccabata: tad jātiek pie firefox vai arī jāmeklē sadaļā file: View source.

  katrā ziņā draugiem.lv ir par šo informēti un haļavai vairs nevajadzētu turpināties, iespējams tā jau ir beigusies, kas to lai zina, pats vairs neesmu mēģinājis, nav intereses, kad šie salabos, būs jāskatās, kā tad apiet aizsardzību :D

 17. iedomaajies – kaiminjiene aizmirsa aizsleegt durvis. tu pie vinjas ieej, nevienu nesastopi un iznes aaraa teljuku, ledusskapi un visu citu ko vien vari. tu esi zaglis.

 18. ai ko var kasiities! iemetiet googlee taadu schtelli kaa mp3mymp3: nekas vairs nevienam nebuus ne jaalauzh ne jaaaizstaava

  peace un beerzinjsh!

 19. tikko mazajam brālim sagribējās mūziku. vecā saite nedarbojas, bet darbojas jaunā:
  download.draugiem.lv/mp3_stream.mp3?id= un aiz = zīmes kods, kā piemēram šī dziesma:

  download.draugiem.lv/mp3_stream.mp3?id=13678

 20. Tagad kodu var atrast, ja uzspiež uz mazā trīsstūrīša un tad nonāk tajā logā, kur var redzēt dziesmas vārdus, vai izsvilpt to. Vienkārši ar peli uzbrauc uz pogas izsvilpt un tev adreses joslā apakšā parādīsies dziesmas ID numurs

 21. ak jā.. šitas ir foršs, video novilkt no draugiem.lv ir tik pat vienkārši un easy :) it sevišķi ar mozilla :) nu ja kāds nezin, tad piesakās pie manis, varbūt pastāstīšu kā to var izdarīt ;)

 22. hey yo tauta… bljaavienc, vainu es esu zaanax, vai kaa, bet man nekas nesanaak, meegjinaaju ar jau no un ar veco, nav nekaadas reakcijas… kas notiek, vinji katru dienu tur kko chakaree lai nevar nokachaat, vai kaaa??? sviesc…

 23. pat tad ja pentagona datori buutu ahujeena aizsargaati un viens druumais hakeris tomeer buutu tur ielauzies, tad tas nebuutu nelegaali, jo dati nebija taa aizsargaati lai tiem nevareetu piekljuut???