Travian kā runā ir 2006. gada populārākā pārlūku stratēģiskā spēle. Centrālajā lapā kopumā ņemot ir tuvu pie 90 tūkstošiem spēlētāju. Tā ir lokalizēta vairāk kā 20 valstīs, kurās katrā ir vairāki desmiti tūkstoši lietotāji, dažās pat vairāk kā 90 tūkstoši. Šī spēle ir piesaistījusi manu un manu draugu uzmanību, tāpēc vēlējos par to informēt arī plašāku cilvēku loku.

Spēles galvenais pluss ir tas, ka tā ir vienkārša, neprasa pārāk daudz laika un ir plašas iespējas izvērsties. Spēles darbība notiek reālā laika režīmā un lai veiktu darbības ir jāgaida noteikts laiks līdz uzbūvējas nākamā celtne tāpēc, nav vajadzības iet spēles lapā biežāk par reizi vai divām reizēm dienā. (nekas traģisks nenotiek arī tad, ja neesi spēlējis vairāk kā pāris dienas)

Nepacietīgajiem ir izveidots serveris, kur viss notiek trīs reizes ātrāk, bet iesācājiem labāk sākumā iztikt ar parasto serveri, jo citādi pie spēles jātērē daudz lielāks laiks un uzmanība.

Tālāk aprakstīšu pirmās nepieciešamības lietas, lai varētu veiksmīgi ķerties pie spēlēšanas.

Spēles sākums

Pa kreisi redzams ciemats spēles sākumā…

…un pa labi varam redzēt, kā iespējams šo lietu attīstīt.

Sākumā ir dota viena maza ēka, bet ar laiku ciems tiek pieblīvēts ar veselu kaudzi ēku. Kā redzam ir arī žogs un aizargrāvis un viss cits, kas piederas veclaiku mazpilsētai.

Resursu iegūšana

Ārpus ciemata ir lauku pļavas, meži, māla un dzelzs ieguves vietas, kuras nepieciešams attīstīt. Jo augstāks līmenis katrai ieguves vietai, jo vairāk resursu būs iespējams saražot un izmantot būvniecībā.

1. izvēlies resursu lauciņu, kuru vēlies attīstīt
2. attīsti resursu lauciņu jaunā līmenī tas palielinās produkcijas ražošanas ātrumu

Pirms attīstīt ciema ēkas noteikti ir jādomā, par stabilu lauksaimniecību un katrā resursu grupā jāiegūst vismaz pirmais līmenis. Kad tas būs izdarīts no spēles tiks piešķirts neliels resursu bonuss.

Ēku celtniecība


1. izvēlies būvniecības placi2. izvēlies, kuru ēku vēlies uzcelt
Pēc tam, kad ir nodrošināta stabila resursu ieguve, var domāt arī par ēku būvniecību. Būs nepieciešama noliktava (warehouse) resursiem un klēts (granary) labībai. Kā arī sākumā neiztikt bez šķirbas (cranny), kur noglabāt labumus, no laupītājiem, kas var izlaupīt tavu ciemu.

Kaimiņi


Centrā ir tavs ciems un apkārt kaimiņu ciemi. Travian spēlē iespējams sūtīt vēstules, karot, čatot, apvienoties aliansēs, pieteikt karu, apvienoties, sadraudzēties un slaktēt visus uz velna paraušanu.
Tie spēlētāji, kas ir vistuvāk ir vissvarīgākie, jo ar tiem var visātrāk tirgoties, visātrāk pieskriet un atņemt naudu un darīt citas tādas nejaucības. Tāpēc laiku pa laikam jāuzmet aci, vai nav vērts kādam no kaimiņiem uzbrukt un kaut ko atņemt.

Navigācija spēlē


Spēles kontrolēšana notiek ar šo vadības paneli (uzraksti ir angliski, bet šie ir ņemti no vācu FAQ)
  1. Pārskats: Šeit var redzēt labības laukus un citus resursu iegūšanas punktus
  2. Ciema centrs: Šeit var būvēt ēkas un apskatīt pašu ciemu
  3. Karte: Te var redzēt savu ciemu lielajā kartē un vērot kaimiņus
  4. Statistika: Visu spēlētāju liste
  5. Ziņojumi: Informācija par to, kas notiek tavā ciemā
  6. Vēstules: Iespēja sūtīt un saņemt vēstules

Šī ir pamata informācija par Travian, ja tas likās pietiekami interesanti, tad ir iespēja sākt spēlēt šeit. Es esmu jau uzsācis arī Latviešu aliansi šajā spēlē, tāpēc, ja kāds to jau spēlē tad vajag paprasīt ielūgumu.

digg.gif