Miks Latvis

Veltījums tantei ar arbūza galvu

Plkst. 16:13 šķērsojot Krišjāņa Barona ielu ar septiņpadsmito trolejbusu es satiku tanti ar arbūza galvu. Līdz šim es viņu nekad nebiju redzējis. Bet tagad es viņu nespēšu aizmirst. Varbūt nav gluži pareizi teikt, ka es viņu satiku, bet es nezinu kā vēl lai to nosauc.

Vēl dažus mirkļus pirms tam, kad redzēju viņas galvu es vēroju mazos šķembu gabaliņus, kas bija salipuši ar piķi vienotā masā. Asfalta ziboņa nomierina, tā liek atcerēties, ka kusties uz priekšu, ja tu kusties uz priekšu tad tas nozīmē, ka esi dzīvs, ka esi elpojoša un dzīva būtne.

Tanti es redzēju tikai uz pāris sekundes daļām. Es pat nesapratu, ka tā ir tante. Nenākas bieži redzēt tantes, kuras guļ ielas vidū. Sākumā pat nenojautu, ka tā ir cilvēciska būtne. Savādā, nedabiskā poza kādā gulēja ķermenis nevēstīja neko labu. Ar pāris sekundes daļām pietika, lai es instinktīvi paspētu novērst skatu no tā, kas bija palicis no tantes galvas.

Vai jūs zināt kā izskatās sašķaidīts arbūzs? Varbūt būtu vērts kādreiz kādu arbūzu sašķaidīt, tad jūs varētu iedomāties ko redzēju es. Katrā ziņā labāk ir redzēt sašķaidītu arbūzu nevis to, ko redzēju es. Lakatā bija pārpalikums no tantes galvas. Nekas daudz tur nebija. Aiz rumpja bija palicis tik vien kā arbūzu biezenis ar dažiem lielākiem gabaliem.

Šis ir veltījums tev, tante ar arbūza galvu. Es nezinu vai debesīs ir internets, bet ceru, ka tu neļaunojies, ja pavēstu par tevi visiem saviem lasītājiem. Nāve ir dabiska parādība.

Laikam tāpēc, ka nāve ir dabiska ikdienas sastāvdaļa, policisti, kas stāvēja tālāk uz trotuāra pat necentās paslēpt tantes ķermeni ar siltu segu no mazu bērnu un citu garāmgājēju acīm. Cik gan sarežģīti var būt izstāstīt mazam bērnam ko ielas vidū dara guļošā tante ar arbūza galvu?

Tante, es ceru, ka neļaunojies uz mani par to, ka tā aprakstu tevi. Galu galā es tevi iepazinu tikai tādu kā pārējie nejaušie garām gājēji un garāmbraucēji.

Mēs nāvi varam iepazīt tikai garāmejot.

2:22.5 Jo nāves bangas bija mani apņēmušas (..)

33 Responses

 1. tas viss notika tika ātri, un izsita mani no līdzsvara, lai es domātu par fotografēšanu, turklāt trolejbuss turpināja gaitu un tante parādījās tik pat ātri cik pazuda. Turklāt tagad katram pašam ir iespēja iztēloties, kā tas notika, lai gan es labāk par to aizmirstu vispār.

 2. un tu tieshaam nepamaniiji smadzenes, kas atradaas apmeeram metru no vinjas galvas? vinjas tur guleeja tik pat labaa staavoklii cik taas parasti ir apskataamas mediciinas muzejaa..
  p.s. taisiit foto ar ko taadu buutu debiilisma kalngals

 3. Ticu, ka skats nebija patīkams. Es nezinu vai tante ļaunojas tagad, bet es nespēju īsti pamatot kas tas ir, kas man nepatīk tavā rakstā. Liekas kaut kas neētiski, bet īsti netveru kas. :(

 4. 2: es tur nebiju aizgājis kaut ko baigi pētīt, braucu garām un sapņoju un pamanīju visu to litu pēdējā brīdī
  Pat, ja man rokās būtu fotoaparāts notēmēts, es laikam neko nebildētu.
  Snukis: Varbūt varu piekrist. Tev liekas, ka pietrūkst tās cieņas, ko piedēvē aizgājušajiem, varbūt rakstā ir par maz cieņas, bet tā nu tas ir sanācis.

 5. Snuķim vnk nepatīk, ka mirušu cilvēku salīdzina ar dārzeni. Arbūzus aizvaino, tā teikt.

  A raksts ir tieši tik dīvains un neērts, lai radītu pareizo (nu, vismaz man tā liekas) atmosfēru un sajūtas. Uz ielas mirušie reti kad ir parasti un/vai ērti.

  2: Ne obligāti. Gluži prātīgi tas diez vai būtu (kādēļ lai kāds gribētu iemūžināt tādu skatu?), bet cilvēki katru dienu ikdienā dara lietas, kas debīlismā mierīgi apsteidz miruša cilvēka foto.

 6. Pēc šitā raksta te iegriezīšos tikai galējās nepieciešamības gadijumā, piedodiet par izteicienu, bet šitādus mēslus es lasīt netaisos…
  Un policija te nav vainīga, viņi nevar nokontrolēt, lai pilnīgi visi brauktu/ietu pēc noteikumiem, tas fiziski nav iespējams.

 7. Ko var perties! Raksts ir labs, tas perfekti atspoguljo pashu shokejosho faktu. Ljoti bezpersonisks, bet tieshi tadu – bezpersonisku, es iztelojos sho situaciju. Visnotalj sireala aininja, urbaanaas dzives peerle…

 8. Nespēju novērtēt šī raksta šokējošo izpausmi. Nez vai Tu tāpat rakstītu par dārzeņa piedzīvojumiem, ja tas būtu Tavs paziņa vai draugs. Padomā par to.

 9. par ko tad ir runa? doma jau ir tāda, ka mēs skatāmies ziņas un mums ir nospļauties, ka Filipīnās ir bojā gājuši 17,5 cilvēki? šaubos, ka tas kādam rūp. Tur ārā visu laiku notiek nelaimes un kataklizmes, bet mums rūp tikai tuvākie. Es centos to visu pagriezt tā, lai dabūtu, kaut kādu sapratni par manām un citu cilvēku izjūtām.

 10. Klausies, Onkuli, gribi es iemetīšu linku uz video, kur džekam līdz pusei galvu nogriež un tas vēl kaut ko mēģina elpot? :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *