tikmēr, Novell sagatavojusi jaunu variāciju par nodrāzto Mac reklāmu. Šoreiz svaigs un pozitīvs skats uz dzīvi. Skatamies.

[flash http://www.youtube.com/watch?v=rtp5gNhBZgo]

šis attiecas uz visām neWin un neMac operētājsistēmām. Abi milži iegulda lielu piķi lai pārtrumpotu viens otru, bet tikmēr apārt tekalē arī citi piedāvājumi. Pagaidām manam iemīļotajam Ubuntu pietrūkst svarīgā dzelžu atbalsta atsevišķās jomās, bet domāju, ka brīdī, kad šī problēma tiks atrisināta notiks interesants pavērsiens visā šajā jezgā.

Nedomāju, ka kāds Mac lietotājs būtu gatavs šķirties no sava Apple ražojuma, tie ir pietiekami skaisti, lai tajos iemīlētos. Bet Win gadījumā, vidusmēra datorlietotājam nav ko zaudēt kā tikai savas važas. Brīdī, kad Linux distribūcijas spēs pārliecināt, ka pārejot viņu pusē nebūs problēmas ar dzelžiem un, ka lietotāju rīcībā būs biežāklietojamo programmu analogi, notiks pamatīga jezga.

Aizvien biežāk paralēli lietojot Ubuntu un Windows XP es nonāku pie secinājuma, ka lietoju programmas nevis OS. Tas nozīmē, ka Ugunslapsa jebkurā gadījumā ir ugunslapsa un, ka OOo jebkurā gadījumā dod tādas pašas iespējas izveidot normālu dokumentu kā MS Office. Vienīgais, kas mani pašlaik notur pie Win ir fotožops un nesaprotamais Broadcom bezvadu kartes stāvoklis Ubuntu.

Lietotājiem bez izsmalcinātām vajadzībām sen būtu laiks pāriet uz kādu no daudzajām bezmaksas alternatīvām.

Bet pagaidām dzīvojam draudzīgi.