Miks Latvis

ko es domāju par brīnumu?

ziniet, kas patiešām būtu brīnums? Ja mēs padomātu ar galvu, ja mēs neļautu sevi apvest ap stūri. Ja katrs latvietis noziedotu naudu kaut kam lietderīgam. Ja katrs latvietis 1 latu mēnesī iedotu bērnu slimnīcai, topošajai gaismas pilij, koncertzālei… bērnu namam, suņu patversmei…

Mēs taču būtu dāsnākā un humānākā nācija pasaulē! Mēs būtu astotais pasaules brīnums, nevis milzīgie, kapi. Par mums runātu visa pasaule, mēs ieietu vēsturē, kā tauta, kas spēj rīkoties saskaņoti cēlu mērķu vārdā. Mēs un nevis betona kapi. Mēs esam brīnums.

Augstāks spēks vai dabiskā atlase mūs ir radījusi par saprātīgām būtnēm – varbūt kādu reizi arī rīkojamies saprātīgi?

Ar ko tiks radīts lielāks prieks – ar 1000 tonnām granīta vai ar veseliem bērniem, skaistu zinību krātuvi, koncertzāli?

Ja tur ārā būtu Dievs tad viņš domātu, ka ir radījis muļķu tautu. Es gan šaubos, ka viņš vai viņa domā citādi.

Jaunā lapa astotā brīnuma atbalstītājiem. (Iesaku uzmest aci un atbalstīt projektu)

36 Responses

 1. Dream on! Latvieti vairāk raksturo skaudība un skopums nevis cēli mērķi (protams, ir pozitīvi izņēmumi), bet, kas attiecas uz nevajadzīgu krāmu iegādi, tad nauda tiek tērēta uz nebēdu.

 2. Es neziedoju principa peec, valstij buutu jaaruupeejas par beerniem, invaliidiem utt, es samaksaaju jau druumos nodokljus un veel man no savas kabatas akal jaamaksaa, naf tad tie nodoklji domaati? Maksaajat maksaajat tam 8.jam briinumam, lai kaads uzvaaraas..

 3. nu, 0nkuli, noorganizē akciju, kur perfektā gadījumā katrs Latvijas iedzīvotājs noziedo labdarībai 547 Ls un Tu būsi radījis brīnumu! latvija tiešām būs kļuvusi par brīnumu. un jā, protams ņem vērā ka šie ziedojumi neradīs nodokļu atvieglojumus juridiskajām personām. esi gatavs izaicinājumam vai arī vienīgais ko vari ir noniecināt citu pūles?

  par tiem kapiem būtu paklusējis. arī ēģiptes piramīdas ir lieli kapi. un ko? tas nav viens no pasaules lielākajiem brīnumiem, kuru apmeklē cilvēki no visas pasaules?

 4. man ļoti patīk šī vēršanās pie apkārtējiem, patiesībā, man vienmēr ir prieks noziedot kādam, kas tuvāk sirdij – sunim vai pasaules dabas fondam
  Nu negribas egoistiski rēķināt nodokļus un no pāris latiem mana turība ievērojami nepalielinās ;)

 5. Tātad Onkulis tic, ka tas pasākums strādās tā, kā tur uzrakstīts?
  Man šīs pasākums izskatās pēc ciniskas uzvārīšanās labdarības vārdā. Pat ne labdarības vārdā, drīzāk – labdarības aizsegā. Onkuļi iekasēs dažus tūkstošus, varbūt vairāk kā dažus, norakstīs visu uz administratīvajiem izdevumiem megalielu algu un džipu izskatā :)
  Man nav žēl ziedot naudu tiem, kam tā nepieciešama, bet šis nav tas gadījums. Cilvēki ziedos naudu, miljoniem EUR, bet labdarībai no tā visa tiks 10% no peļņas! Nevis no saziedotās naudas, bet no peļņas! Un tas arī tikai gadījumā, ja notiks tiešām īsts 8. pasaules brīnums un visi ziedotāji netiks uzmesti :)

 6. man ljoti zheel, ka cilveeki kkaadu betona sienu celshanu, uzskata saprotamaaku / realizeejamaaku par to, ko piedaavaa Onkulis.

 7. 0nkuļa piedāvātajā variantā tiks savākti ziedojumi – apsveicami. Ieguvēji – ziedotāji, kuriem miegīgs prāts un ziedojumu saņēmēji, kuriem vēders pilns. Froši! (protams, jau pastāv iespēja, ka akcijas organizētājs jūs uzmetīs, ne? ) Bet kāds reāli latvijai no tā labums ja salīdzina ar otro projektu – pasaules siena ?

  Bingo! Veiksmīgas PS realizācijas (un es nesaku, ka tāda būs, bet ceru, ka būs) ne tikai būs savākta teiksim tā liela nauda ziedojumiem, bet latvijā būs viens starptaustiski atdzīts apskates objekts (jā tieši tā , starptautiski, jo kā grozies kā gribi 65 miljoni cilvēku ir ~1% pasaules iedzīvotājiem). No tā izriet kas – tūrisms, atpazīstamība utt. Varbūt mēs vairs nebūsim tikai lēto meiteņu valsts bet valsts kura atrodās pasaules siena? m?

 8. ernests: man staigāt rinķī un kladzināt, cik es skaistu olu esmu izdējis?

  es gribu, lai tu saproti pareizi, ka raksts ir par izvēli – dot naudu krāpniekiem vai noziedot derīgākiem mērķiem. Es vērsos pret tiem, kas ir gatavi naudu izšķiest vējā, brīdī, kad tā ir vairāk nepieciešama citiem.

 9. :) Vai tas ko tu dari nav kladzināšana? Tu pat neko nepierādi, Tu vienkārši apgalvo, ka tā ir krāpšana! Es gribu, lai Tu dari labu darbu un parādi pareizo ceļu…..”Es neatdevu kaut kādam granīta bluķim, bet iemetu Rimi esošajā kastītē “Glābiet bērnus” Ls 3,50!”….nu tā kaut kā!

  No offense – vienkārši vajag sniegt argumentētu kritiku! Man apkārt ir parāk daudz cilvēku, kas kritizē dažādas lietas un darbus, bet paši neko neuzsāk.

 10. kas man vēl ir jāpierāda? kad puse naudas aiziet džekiem kabatās, ja viss pajūk? Ja nepajūk, tad ir uzcelti akmens bluķi. Vai tiešām tas ir labāks naudas ieguldīšanas veids nekā normāla bibliotēka, kas ir katrā civilizētā valstī?

  Es saku tikai – ja kāds grib ziedot, tad ir labāki veidi, kā to darīt. Es tiešām nedomāju, ka tur būs tūkstošiem cilvēku, kā pie Eifeļa torņa, kas stundu stāvēs rindā, lai apskatītu tos akmeņus. Viņiem pat autostāvietas ir paredzētas milzīgiem tūkstošu bariem. Es domāju, ka ir jābūt galīgi trakam, lai ticētu, ka cilvēki skries no ārzemēm skatīties uz tiem kapiem.

  Es saprotu, ka pasaulē ir par daudz kritikas, bet ir jābūt reālistiem un jāizvērtē vajadzības un iespējas. Varbūt mums ir lietas, kuras ir vairāk nepieciešamas par 8. pasaules brīnumu?

 11. Tad:
  1) …..tomēr būs Onkuļa akcija Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, utt.?
  2) ….Eifeļa tornis ir dzelzs čupa. Pizas tornis ir arhitektoniskā kroplība. Piramīdas ir akmens kaudze. Klusais okeāns ir liela ūdens masa…..kā nu kurš uz tām lietām skatās;
  3) Reti kurš reālists ir kas cits kā pesimists…..kaut kā laiks to ir pierādijis.
  4) Tev ir viedoklis, tad labi, bet nevajag cilvēkus ar citādu skatījumu saukt par idiotiem.

  Pietiek! Peace! Ceru, ka puikām izdosies realizēt projektu un viņu nodomi ir patiesi. Ja ne, tad žēl un ceru, ka viņus kāds piekārs aiz pautiem. Atbalstu arī bibliotēku (esmu ziedojis) un, pasarg dies’, arī koncertzāli. Nevajag skatīties uz lietām caur melnu prizmu un kladzināt (baigi labs vārds) pa tukšo ar argumentu “reālista skatījums” un tie tur ir idioti.
  Ok, nepierādi neko – neviens nespiež. Tāpat kā neviens nespiež iet un parakstīties uz sienas. Tā vietā aicini un rādi piemēru, kā ir labāk.

  er

  p.s. vairāk komentāru nebūs

 12. 0nkuli, nekomentēšu nedz to mūri, nedz ko vairāk. Tikai bildīšu, ka rakstiņš ir lielisks! Tev izdevies uzrakstīt 100% kristālskaidru dzīves taisnību. Ja to spētu redzēt un saprast ne tikai 0nkulis, bet arī citi pasaules onkuļi un tantes, tad tak viss būtu tik skaisti..

  Bet līdz tādām domām spēj tikt tikai retums ļaužu. Prieks, ka vēl ir tādi, kas mūsdienās domā ar galvu.

 13. BH, nekas personīgs, bet 50% tava emuāra satura ir šizoīdu sazvērniecīgu teoriju, vaimanu un pukstu apkopojums. Nē, patiesībā 80%. Tu tikai 20% esi ņemams pa pilnu un šis nav tas gadījums. Ja aizejam oftopikā un nerunājam par WotW, tad palasot Tavus komentārus jebkurā vietā – 80% tie ir negatīvi. Pārējos 20% Tu atbalsti sev līdzīgos. Kurš te ir demagogs, puikiņ?

 14. es, manuprāt attiecībā uz WotW sniedzu visai loģiskus un izskaidrojošus (lasīt: jēdzīgus) argumentus , kurus te nerakstīšu vēlreiz. vari palasīties augstāk.

  es jau nesaku, ka BH ir slikts cilvēks, bet paanalizējot viņa rakstīto kopumā veicu loģiskus (lasīt : jēdzīgus) secinājumus. pietams, tiešām, pamatotus atšķirībā no tā ka mani dēvē par “sektantu”, “aptumšoto”, “appatērēto prātu”. vai nē tā, 0nkuli?

 15. wow nu jus gan esat smiekliigi. pirmkaart tas astotais briinums nekad muuzhaa nesavaaks tos miljonus cilveeku. tas taa kaa uzreiz jau bija skaidrs. taadejaadi izriet ka saziedotaa nauda aizies sarkanajam krustam, kas ir pat labaak nekaa bezformiigais graniita klucis. vot latvieshi, bljaut vien var – ejiet noziedojiet pashi sarkanajam krustam ja negribat caur centralizeetu pasaakumu. vispar kads no jums kautko dziivee ir ziedojis kadam? un piesaukt koncertzaales un biblioteeku vispar ir nevietaa – tik smiekligii bezjeedzigus projektus es sen nebiju redzeejis.

 16. Jauks rakstiņš par prātīgām alternatīvām.
  Projekts man personīgi šķiet pastulbs (celt kaut ko, kam vienīgais mērķis ir būt par pasaules brīnumu) un nevajadzīgs (vai jūs maksātu, lai jūsu vārdu ieraksta granīta sienā kaut kur Rumānijā, un tad vēl brauktu skatīties?), bet arvien variāk sliecos domāt, ka tas ir radīts ar mērķi saziedot Sarkanajam krustam (reklāmas kampaņa), un nekāda reāla celtniecība nav tikusi plānota.
  Par to mūžīgo krāpniecības bļaušanu gan jāsaka – kur tu izrāvi, ka puse aizies kabatās? Es lasu – “visa projekta tā brīža naudas atlikums tiek ziedots labdarībai”. Protams, ka var bļaut, ka “atlikums” būs kādi 10% no sākotnējās summas, pēc tam, kad būs nopirktas mašīnas, mājas un vēl nezinkas. Bet tad es ar tikpat lielu pārliecību varu bļaut, ka tie būs 90%. Kā tu zini, ka būs 50%?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *