Miks Latvis

Triatel apzināti krāpj savus klientus

Cik daudz jūsuprāt ir “neierobežoti”?

triatel1.png

Triatel savā mājaslapā informē, ka pieslēdzot dārgāko no iespējamajiem interneta pieslēgumiem – Eksperts varēsiet intensīvi lietot internetu, bez papildu maksas par izmantoto apjomu:

Ideāls risinājums itensīvai interneta lietošanai.
Abonēšana: 23,60 Ls
Lietošanas apjoms: bez papildus maksas par izmantoto apjomu

Arī viņu FAQ (biežāk uzdoto jautājumu sadaļā) informācija ir diezgan skaidri izklāstīta:

Kāda ir ikmēneša abonēšanas maksa?
Neierobežota piekļuve internetam mēnesī maksā 23,60 LVL – tarifu plāns Eksperts.

Ir diezgan loģiski, ka pēc šāda apraksta topošajam klientam nav ne mazāko šaubu, ka “neierobežoti” nozīmē “neierobežoti.” Kad meistars saslēdza bezvadu modemu vēl pēdējo reizi pārjautāju, vai man, būtu kas jāzina par interneta pieslēgumu, vai ir kaut kas īpašs, ko vajadzētu ielāgot to lietojot. Atbilde: “nē, ņemiet tik un lietojiet, viss būs kārtībā.”

Liels bija mans pārsteigums, kad jau pēc pirmās lietošanas nedēļas, konstatēju, ka pēkšņi nevaru skatīties tv.lv, youtube.com un klausīties last.fm. Kronis visam ir paziņojums angļu valodā, ka man nav atļaujas lejuplādēt failus, kas lielāki par 1 MB. Tāds parādījās ikreiz, kad centos lejuplādēt kādu mūzikas failu vai fotogrāfiju no flickr.

Zvanīju klientu apkalpošanas daļai. Tur man laipni paskaidroja, ka neatkarīgi no tā kādu interneta pieslēguma veidu esmu izvēlējies, katram klientam ir mēneša interneta apjoma limits 5 GB. Pirmajā datumā tikšot atjaunota pilna interneta darbība, līdz atkal tiks sasniegts limits. Vaicāju: “kur tad tas ir rakstīts?” Izrādās, ka ir papildnoteikumu papildnoteikums word dokumentā viņu mājaslapā (trešais no augšas):

AS „Telekom Baltija” publiskā datu pārraides elektronisko sakaru tīkla
elektronisko sakaru pakalpojumu lietošanas

speciālie noteikumi

5. TRIATEL tiesības, pienākumi un atbildība

5.1. TRIATEL ir tiesības:

5.1.2. vienpersoniski uzteikt Līgumu, pārtraukt un/vai ierobežot Pakalpojumu sniegšanu, kā arī pieprasīt zaudējumu atlīdzināšanu (ja tādi radušies), ja:

5.1.2.3. Abonenta lejupielādētais un pārsūtītais datu apjoms kopsummā 1 (vienā) Norēķinu ciklā pārsniedz 5120 MB;

Es uzskatu, ka esmu samaksājis par neierobežotu internetu, bet man netiek pasniegts pakalpojums aprakstā solītajā apmērā.

Vai var pārdot 100 ābolus, un vēlāk 95 ābolus paņem atpakaļ? Triatel var.

Tāpēc, iesaku neielaisties nekādās darīšanās ar Triatel, ja vien tas ir iespējams.

Manā gadījumā vienīgā alternatīva ir iezvanpieeja, nolādētais monopolists Lattelecom tikai reklāmās spēj nodrošināt, mājas komplektus, dīesellus un citus biezi apdzīvotu vietu labumus.

Izplati šo ziņu tālāk nobalsojot par to digg.lv