Miks Latvis

Svaigs skats uz dzīvi

1. maijs nāk ar pārmaiņām daudzos Latvijas blogos. Tas viss pateicoties rebootparty.lv domubiedru aktivitātēm. Šīs dienas laikā (kā mēs visi zinām) vairāki blogi jau nomainījuši dizainu pilns saraksts ir atrodams rebootparty lapā.

Jāatzīst, ka par spīti negulētajai naktij, lapas izskats vēl nav pati pilnība. Iespējams lapa varētu kļūt gaišāka, kā arī varētu parādīties arī citas izmaiņas. Ja ir ieteikumi, tad neturiet sveci zem pūra.

Ideja
Ideja par jaunu dizainu radās jau 20 dienas pirms tika izziņots 1.maija kolektīvais blogu pucēšanās pasākums. Skices jau bija gatavas un atlika tās pārvērst par glītu CSS kodu. Problēmas sākās tajā brīdī, kad sapratu, ka manas tehniskās zināšanas ir nepietiekamas, lai skaistu attēlu atdzīvinātu korektā datorvalodā, kas attēlotu šo lapu vienlīdz labi populārākajos interneta pārlūkos un ekrānu izšķirtspējās. Nācās skaistās skices atmest un meklēt gatavus variantus, kurus pielāgot savam prātam.

Šis dizains tika izvēlēts 3 svarīgu iemeslu dēļ:

  • tas ir vienkāršs
  • tas ir vienlīdz labi skatāms visos pārlūkos
  • tas ir vienlīdz labi skatāms arī pie lielākām ekrānu izšķirtspējām

Tehniskās lietas
Esmu jau sazinājies ar wordpress atbalsta dienestu par to, lai jaunākie tulkojumi tiktu apstiprināti lietošanai. Tad visas kņopes būs latviešu valodā. Pašlaik ar CSS dizaina autoru risinu stūrīšu problēmu. (Izrādās, ka kreisās puses stūrīši ir aprakstīti php kodā, bet wp.com protams ļauj labot tikai CSS, jādomā, kā to viltīgi apiet)