Miks Latvis

Svaigs skats uz dzīvi

1. maijs nāk ar pārmaiņām daudzos Latvijas blogos. Tas viss pateicoties rebootparty.lv domubiedru aktivitātēm. Šīs dienas laikā (kā mēs visi zinām) vairāki blogi jau nomainījuši dizainu pilns saraksts ir atrodams rebootparty lapā.

Jāatzīst, ka par spīti negulētajai naktij, lapas izskats vēl nav pati pilnība. Iespējams lapa varētu kļūt gaišāka, kā arī varētu parādīties arī citas izmaiņas. Ja ir ieteikumi, tad neturiet sveci zem pūra.

Ideja
Ideja par jaunu dizainu radās jau 20 dienas pirms tika izziņots 1.maija kolektīvais blogu pucēšanās pasākums. Skices jau bija gatavas un atlika tās pārvērst par glītu CSS kodu. Problēmas sākās tajā brīdī, kad sapratu, ka manas tehniskās zināšanas ir nepietiekamas, lai skaistu attēlu atdzīvinātu korektā datorvalodā, kas attēlotu šo lapu vienlīdz labi populārākajos interneta pārlūkos un ekrānu izšķirtspējās. Nācās skaistās skices atmest un meklēt gatavus variantus, kurus pielāgot savam prātam.

Šis dizains tika izvēlēts 3 svarīgu iemeslu dēļ:

 • tas ir vienkāršs
 • tas ir vienlīdz labi skatāms visos pārlūkos
 • tas ir vienlīdz labi skatāms arī pie lielākām ekrānu izšķirtspējām

Tehniskās lietas
Esmu jau sazinājies ar wordpress atbalsta dienestu par to, lai jaunākie tulkojumi tiktu apstiprināti lietošanai. Tad visas kņopes būs latviešu valodā. Pašlaik ar CSS dizaina autoru risinu stūrīšu problēmu. (Izrādās, ka kreisās puses stūrīši ir aprakstīti php kodā, bet wp.com protams ļauj labot tikai CSS, jādomā, kā to viltīgi apiet)

27 Responses

 1. sorry, bet ieprieksheejais man dikti labaak patika. bruuns ar zilu, brrr… bet nu mans viedoklis un taa.. vienreiz dzīvē, lai saprastu, kas ir blogošana, pats uztaisīju blogu iekš blogiem.lv, jēēēēziņ mīļo, kā nokasījos, līdz uztaisīju “dizainu”, kas tikai pa vienu trešdaļu man patīk… zb, vienvārdsakot. un neņem pie sirds un arī mutē nevajag…

 2. Tiesa, savu ādiņu izveidot ir sex nepajokam, mana ādiņa atkal sabremzējās dēļ aizņemtības, un tad vēlā vakara stundā negribēšanas. Bet būs, mērķis nospraust līdz jubilejai realizēt…

  Vispār interesanti būtu paskatīties, ko mēģināji realizēt, es domāju skici…

 3. koko, ar ko tie B tagi ir labāki par IMG tagiem?
  Es šinī gadījumā redzu pilnīgu beztolku no tādiem nevajadzīgiem tukšiem B tagiem. Tad jau labak, lai ir fonbildītes, kuras var uzīmēt kaut hvz kā: (\/\/)

 4. Godīgi šis dizains nemaz nepievelk :) iepriekšējas bija piestrādāts un super … Bet ja pašam tik, tas jau labi, tāpat raksti tiek lasīti caur RSS lasītāju :D un dizainu, reti redzu …

 5. par krāsu izvēli pats neesmu apmierināts, bet kā jau minēju, te vēl jāpiestrādā. Pateicoties 1. maija pasēdēšanai ar Latvijas blogeriem esmu ticis pie iespējas savu blogu pārnest atpakaļ uz Latviju. Tad arī dizains kļūs par 100% tāds, kādu pats esmu to iedomājies. Nākamajās nedēļās vēl būs pārmaiņas, gan manāmas, gan nemanāmas.

 6. Man patiik, bet izoperee to zilo no dizaina, tas galiigi neder. 3 kraasas ir pietiekami, tava gadijuma brunais labi saiet kopa ar zaljo un gaisho. Zilais tikai lec aaraa un traucee izjaucot konsistenci. Konsistence ir galvenais, kad runajam par vizualam lietam.

  Parvert visu, kas ir zils uz esosho zaljo un bus labi.

  Sorry par garumzimem, esmu skola.

 7. konsistence ir galvenais, ja gribam padarīt pasauli vienmuļu un paredzamu.

  viss kārtībā ar zaļo, zilo un brūno. ievieš pozitīvu dzirksteli pelēcīgi atturīgajā blogosfērā

 8. vai var man kads ieteikt ko darit:nopirku triatel modemu skaidra nauda,ar pvn 190 ls,dabigi 3 menesi par brivu,tagad lai dabutu interneta pieslegumu par maksu man saka ka jamaina ligums un jaiemaksa tos 23,60 ls,es prasu ka tad kad sledza teica ka varesu izveleties 11,80,vai 23,60,tagad pieejams tikai 23,60.Un veel,ja es vairs ar viniem saistities,ka dariy,es pareju dzivot tur kur var pieslegt lattelekom,ka atteikties

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *