Par pamatu savam apgalvojumam izmantoju, pagaidām vienīgo publiski pieejamo statistiku par Latvijas blogu apmeklētību no tunt.

 

bloginogatavojas2.jpg

Tālāk es liku lietā dažādas spriedelēšanas un varbūtības metodes. Es reizināju, dalīju, atņēmu un saskaitīju un ieguvu šādu “ciparu” – ik mēnesi lasītāju skaits Latvijas blogiem palielinās par 10%.

Pēdējos 6 mēnešos kopš 2006. gada novembra, lasītāju skaits tām, lapām, par kurām bija pieejama publiska informācija ir gandrīz divkāršojies. Tāpēc pieņemu, ka, turpinoties šādai tendencei, līdz gada beigām lasītāju skaits, salīdzinot ar šī brīža lasītāju skaitu, atkal būs divkāršojies.

Ir blogi, kuru apmeklējums ir dažos mēnešos krities satura trūkuma vai ierakstu kvalitātes dēļ. Kopējā statistikas aina parāda, ka katru mēnesi tomēr palielinās unikālo apmeklētāju skaits. Pēdējo 6-7 mēnešu laikā apmeklētāju skaita dinamika ir bijusi gan straujāka, gan gausāka, bet kopumā ņemot blogu apmeklētība aug katru mēnesi vidēji par 10% salīdzinot ar iepriekšējo.

Precīzu visu blogu lasītāju skaitu iegūt man nav pa spēkam, jo diemžēl tunt statistikas kategorijai blogi, nav atsevišķa kopsavilkuma, kurā būtu iespējams redzēt kopējos unikālos blogu apmeklējumus dienā. (Es lasot 5 blogus, esmu tikai viens lasītājs, lai gan radu apmeklējumu 5 blogiem)

Nepareiza izpratne ir viens no ierobežotās racionalitātes koncepta pamatiem. Katrs indivīds var savādāk uztvert vienu un to pašu notikumu vai izprast vienu un to pašu informāciju. Šāda psiholoģiska barjera efektīvai lēmumu pieņemšanai ir pētīta daudzās zinātnes nozarēs, tāpēc pārmest, ka mans skatījums atšķiras no Tava būtu lieki. Labāk palīdzi un dalies savā pieredzē un prognozē.

Atbalsti rakstu nobalsojot par to digg.lv