es nesen konstatēju, ka man ļoti patīk šķirstīt labus žurnālus. Vai zināt kādi ir labi žurnāli? Tie ir tādi žurnāli, kuros ir daudz bilžu un fotogrāfiju. Tie ir tādi žurnāli, kuri drukāti uz augstvērtīga papīra, kuram pieskaroties rodas sajūtas par to, cik žurnāls ir augstvērtīgs (jau pēc papīra vien). Tikai kā otrais seko saturs. Vismaz ar mani tā ir. (zinu, jau zinu – ne viss ir zelts, kas spīd)

Labu lasāmvielu var itin labi atrast interneta plašumos ārējās zemēs, tāpēc jau uzreiz nav jāpērk žurnāls. Tajā pašā Rīgas Laikā ir daži labi rakstiņi, kuri ir tulkoti vai balstīti uz New Yorker, The Daily Mirror (un kurus varēja izlasīt arī internetā) rakstiem. Tāpēc rakstu vēlreiz, nav ne vainas izvēlēties žurnālus pēc “cepurēm.”

Regulāri iepērku Fotokvartālus. Man ir visi numuri izņemot pirmo. Pēdējam numuram bija lielisks pielikums par fotografēšanu. Man patīk žurnāli, ja tajos ir daudz fotogrāfiju un šajā to ir īpaši daudz. Tas dod iespēju smelties jaunas idejas. Man patīk vērot interesantas fotogrāfijas un prātot, kā panākts viens vai otrs efekts. Gan jau ka atradīsies pa kādam brēcējam, kuram nepatīk Fotokvartāla raksti, arī es ne visiem 100% piekrītu, bet kā jau minēju – es pērku šo žurnālu savu acu priekam.

Nesen izmēģinājuma nolūkos iepirku vēl vienu šīs pašas izdevniecības “Neputns” žurnālu. Tas saucas Studija. Vēl pilnībā neesmu iepazinies ar žurnāla saturu, tik vien kā izšķirstījis cauri. Pēdējā numura tēma ir reālisms. Gribētu atgādināt, ka neesmu milzīgs mākslas speciālists un pazinējs, bet, piemēram, vienu no centrālajām intervijām izlasīju ar gardu muti. Tajā tiek intervēts mākslinieks Normunds Brasliņš. Intervija ilustrēta ar viņa darbu reprodukcijām. Man likās ļoti interesanti lasīt mākslinieka domas un vienlaikus vērot viņa darbus. Pilnīgi noteikti iesaku izlasīt šo interviju, ja kādam ir tāda iespēja.

nationgeogr.jpgVēl viens žurnāls, kuru es iepērku kādas 3-4 reizes gadā :) ir vecais labais National Geographic. Brīžiem, gan gribētos to nosaukt par Global Photographic, jo viena no lielākajām vērtībām ir fotogrāfijas no visas pasaules, gan atvērumos, gan tajos paplašinātajos atvērumos, kad panorāmas foto ir gandrīz 4 lapaspušu platumā. Arī šis žurnāls labi kalpo, kā fotoskola. Aprīļa NG ir ļoti interesants raksts par to, kā āfrikas tradicionālā mūzika ir ietekmējusi popkultūru. Īsos vārdos atstāstot lietas būtība ir tāda, ka nav gandrīz neviena žanra uz šīs pasaules, kurā nebūtu aizguvuma no afroamerikāņu mūzikas pasaules. Vienkārši fantastiska ir arī viena no šī raksta ilustrācijām. Pilna laika līnija ar hronoloģisku sadalījumu, kurā attēloti ne tikai lielie mūzikas žanri, bet arī stili un tos pārstāvošie izpildītāji. Ilustrācija ir izvietota uz 3 lapaspusēm tāpēc tur ir ko papētīt katram mūzikas mīlim. Raksts par hip-hopa kultūru ir pieejams arī NG mājas lapā tiesa gan es neatradu to laika līniju, kas ir drukātajā žurnāla versijā. National Geographic – Hip-hop planet

newveto.jpgVēl jāpiemin, ka līdz manām rokām nonācis arī aprīļa Veto par žurnālu līdz šim zināju tikai tik daudz, kā vien to, ka tāds eksistē. Kāds no Veto lasītājiem Mārtiņš par žurnālu saka, ka tas ir kā cerība “jaunai inteliģences paaudzei.” Nezinu, cik pamatots ir šāds apgalvojums, bet varu pateikt tik to, ka man ļoti patika vāka materiāls. :) es to domāju gauži vienkārši – papīrs ir nenormāli forši sataustāms. patīkami gluds un maigs. Bet ja nopietni, tad starp Veto rakstiem man acīs iekrita Gustava Terzena raksts par rokmūziku – patiesi aizraujoša lasāmviela.

Visbeidzot es šodien iepirku arī maija Rīgas Laiku. Vēl neesmu paguvis izlasīt, bet ieskatījos ar vienu aci – itin labs, protams. Iepirku šo visu lasāmvielu laicīgi, jo došos padzīvoties pa Vāciju. Un, lai ceļā pavadītais laiks netiku izšķiests – nodarbošos ar veco labo lasīšanu.

[papildināts
Pilnīgi aizmirsu par Ilustrēto Zinātni, labi, ka atcerējos, tas nu reiz ir viens ellīgi labs laika kavēklis. Manuprāt, Ilustrētā Zinātne komentārus neprasa – populārzinātnisks izdevums, kurā raksti var būt par jebkuru no dabaszinātņu tēmām un arī ārpus tām. Un svarīgākais šajā lietā ir tas, ka rakstus svešā jomā iespējams lasīt jebkuram nezinātājam un vienlaikus tie būs saistoši arī jomas speciālistiem.]
Te ir jums
no onkuļa jautājums: “kādus labus žurnālus jūs vēl varētu man ieteikt?”