Miks Latvis

Fotomedības lidostā

Es piedalījos interesantā pasākumā, kura laikā bija iespēja 4 stundas staigāt pa lidostas teritoriju un samērā netraucēti bildēt visu, kas ienāk prātā. Es precīzi nezinu, kā šis pasākums saucas, bet domāju, ka RIX fotomedības varētu būt īstais nosaukums.

Vēl neesmu kategorizējis visas savas bildes, bet statistika ir skarba – 4 stundās 400 fotogrāfijas, no kurām par labām varētu nosaukt ne vairāk par 10. 20-30 ir vienkāršas lidmašīnu fotogrāfijas, pārējās ir manu eksperimentu neveiksmīgās sekas.

Fotografēju lielākoties melnbaltas bildes (nezinu kāpēc, man vienkārši tā gribējās :). Es centos noķert lidmašīnu kustību izmantojot infrasarkano filtru, lieki piebilst, ka nekas prātīgs nesanāca – palaidu garām daudz vērtīgu kadru. Daļēji šādi sanāca 1 bilde. Daļēji tāpēc, ka kustība ir redzama, bet nekas īpaši vairāk bildē redzams nav.

P1110752mod

Visas bildes vēl neesmu izšķirojis un apstrādājis. Dažas ir pa taisno laižamas, bet lielākajai daļai būs nepieciešama malu apgriešana un cita plastiskās ķirurģiska palīdzība (vietām nāksies savu neprasmi bildēt kompensēt ar skalpeli). Pašlaik varu parādīt dažus kadrus, kuros iespējams nav saskatāma saistība ar lidostu, bet tie tomēr ir tapuši tur.

Pēc šī bariņa, pēc pāris dienām ielikšu vēl dažas, kuru galvenā pazīme būs tāda, ka tās jau pa gabalu odīs pēc lidostas bildēm.

P1110707mod

P1110652

P1110670mod

P1110675mod

P1110716mod

P1110782mod2

P1110805mod

21 Responses

 1. exif datus ne pa kam negribās atstāt, ja? :)

  kāda vispār var būt ideja fotografēt melnbalti, izņemot gadījumus, kad tā gribās? uz kompīša tak tāpat var bw’ot.

  kāda Jums, lūdzu, bija kamera?

 2. Archijs: pasākums atnāca pie manis, nekur oficiāli, tas nebija izziņots. kāds no maniem flickr draugiem deva tādu iespēju, kad kaut kas līdzīgs rīkosies atkal, noskaidrošu, vai uz pasākumu varu vēl kādu ņemt līdzi.

  bush: exif dati visi ir brīvi pieejami, flickr lapā, pie more properties:
  http://www.flickr.com/photo_exif.gne?id=504934129&context=photostream

  par savu fotoparātu rakstīju, jau kaut kad ļoti ļoti sen:
  https://mikslatvis.lv/2006/10/20/nedaudz-par-manu-aparatu-panasonic-lumix-dmc-fz30/

 3. Nesen dzirdēju, ka kamera visu “redz” tikai melnbaltu, krāsas tiek bezmaz “uzģenerētas” ar kaut kādiem algoritmiem. Kas būtu viens pamatots iemesls, kāpēc saka, ka melnabltā bilde ir precīzāka (asāka) par krāsaino.

 4. Gāju garām, ieraudzīju bildes – Oho, ir OK. DER!!!!
  Par bilžu skaitu runājot – nu nav jau tas skaits galvenais, nava..

 5. Jaukas bildes – pat tā ar pakaramo.
  Vislabāk patīk tā ar mehāniķi – dēļ gaisa virmošanas.
  Feins dizains, laikam jauns? :)

 6. 2. un pēdējā bilde ir interesantas.
  Pa vidu gan tur tāda nekonkrēta šize – tādi darbi vai nu jāpaceļ līdz, teiksim, Rotko līmenim, vai arī ir ļoti liela iespēja, ka paliksi ļoti nesaprasts :)

  Par to kustīgumu – ja gribas izplūdušus objektus melnbaltās bildēs, tad vajag ļoti spēcīgu sižetu, labas gaismas, spēcīgus kontrastus. Ar pelēkā dienā izplūdušu pelēku objektu uzmanību būs grūti piesaistīt.

  Ja salīdzina ar pārējo RIX apmeklējuma dalībnieku bildēm, kuras esmu līdz šim redzējis – labs darbs, ir interesantas bildes un bija vērts iet un ņemties. Daudzi tur meklē eksotiku, bet paši bildē kā tādi vācu tūristi.

 7. Livingston: par tām, kas pa vidu. es zinu, ka palieku nesaprasts ar tādām bildēm, bet mans mērķis nav kļūt saprastam. es jau esmu sapratis, ka vismaz latviešu publika nekam tādam nav gatava.

  Man patīk doties iekšā telpā un nobildēt pakaramo pilnīgi izplūdušu, ne tikai tāpēc, ka 100% zinu, ka esmu vienīgais trakais šizo. Es to daru tāpēc, ka man patīk. Ja man patīk, varbūt atradīsies vēl 3 kam patiks un tas būs labi diezgan.

  par kustīgumu piekrītu, es izniekoju laiku, bet tagad vismaz zinu, kas ir nepareizi.

  un kā jau minēju drīz izlikšu vēl dažas bildes vācu tūristu stilā

 8. Onkuli, nu tu gan uzbrauci latviešu publikai. :)
  Mans personiskais favorīts — tehniskais darbinieks ar turbolenci (pēdējā bilde).

 9. džeks ar laptopu noteikti varētu būt kāda reklāmans bilde.
  darbinieks ar brillēs ja būtu kājas klāt varētu būt fantastisks.
  astēm nav ne vainas…
  pakaramais ir tišam sviestains bet kaut kas tai visā ir…
  onkuli pērc taču normālu aparātu!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *