Miks Latvis

Search

Latvijas fotoblogi

Ja neskaita datoriķu veidotos blogus, kuros regulāri parādās jaunumi, kas saistīti ar datoru lietām, tad domāju, ka otrs labāk attīstītais tematisko blogu kopums ir fotoblogi.

Katram šajos laikos ir pa jaudīgai nokijai vai ērikdēlam, kas nevien prot labi filmēt, bet arī fotografēt. Fotogrāfijas neizbēgami ir redzamas katra mazā pēterīša blogā.

Dažos blogos fotogrāfija ir vienīgais vai dominējošais satura veidotājs tos tāpēc varam arī saukt par fotoblogiem.

Ir ļoti daudz fotomaniaku, kas galvenokārt darbojas, pa fotogrāfiju forumiem – flickr.com, fotoblog.lv un erfoto.lv. Tur vienmēr var redzēt daudz bilžu, no kurām ir arī pa kādai patiesi labai fotogrāfijai.

Flickr.com ir reģistrējusies vesela saime fotografējošu latviešu. Fotogrāfijām var pievienot gan aprakstus, gan komentārus, tāpēc savā ziņā visi, kas tur reģistrējušies ir fotoblogeri. Katra autora fotogrāfijām tiek izveidota arī RSS plūsma, kas ļauj citiem ērti sekot līdzi jaunākajām fotogrāfijām. Flickr ir reģistrējušies arī vairāki blogu rakstītāji: Ārčijs, mxz.lv, pointless.lv, Pēteris Caune, puuks.com un arī es.

Fotoblog.lv ir tik pat ļoti fotoblogs, cik Sviesta ciba ir blogu platforma. Fotoblog.lv ir komūna. Ievietotās bildes, nevar piedāvāt citiem ar RSS palīdzību, kā arī katra konkrētā lietotāja fotobloga adrese ir pietiekami neglīta, lai to nevarētu atcerēties. Lietotājiem nav iespēja izplatīt skaistu saiti uz savu profilu. Tāpēc fotoblog.lv ir pilnīgā pretrunā ar savu nosaukumu.

Bet nu uzmetīsim aci dažiem riktīgiem fotoblogiem:

screen1.jpgkubiksovs.wordpress.com
Viens no vissaturīgākajiem fotoblogeriem.

Savos rakstos sīki un smalki aprakstījis ne vienu vien analogo fotokameru. Apraksti ir interesanti un saistoši lasāmi arī tiem, kas nav fototehnikas smalkumu pārzinātāji. Kā piemēru varu minēt rakstu par Kiev-4M. Viņa melnbalto kadru sērijas arī mani iedvesmo uz dižiem darbiem. Ļoti interesants ir svaigākais raksts par pavisam mazo fotokameru Minox 35 GT.


screen2.jpgububu.nobody.lv
vienīgais Ububu blogs Latvijā!

Ububu fotoblogs ievērojams ar to, ka tas ir vienīgais ar veselīgu humora devu veidotais plīša dzīvnieka blogs. Ububu meklē jaunu dizainu savam blogam, ja kādam ir vajadzīgās prasmes, tad palīdziet šim nabaga tīģerim.

screen3.jpgjoriks.znet.lv/fotoblog

Šeit atradīsiet tikai un vienīgi fotogrāfijas. Bez liekiem tekstiem, varam skatīt pasauli ar lāga zeļļa jorika acīm.

Man viens no labākajiem viņa kadriem liekas klasiskais knaģu kadrs no sadaļas Things.

screen4.jpgmonkeyseemonkeydo.lv/kategorija/Foto
Pētera Caunes bloga foto sadaļa.

Šeit varam lasīt gan praktiskus padomus, gan skatīt oriģinālus fotoeksperimentus. Atļaušos citēt fragmentu no viņa rakstā minētā foto amatieru žurnāla “Objektivs” numura.

Vēl arvienu atrodas cilvēki, kuri, apgādājušies ar fotografiskiem materiāliem bagātīgā mērā, sūdzas, ka viņiem trūkstot motivu. Diemžēl nav vēl izgudrotas piemērotas brilles, kuras tādiem ļaudīm varētu līdzēt, jo nav ne mazāko šaubu, ka viņi ir sisti ar aklību, kura tos kavē izšķirt, kas ir fotografiski interesants. Gluži nedziedināma šāda aklība tomēr nav.

 

screen5.jpgdzenis.lv
Regulārs un aktīvs fotografētājs.

Fotoblogā ir daudz labu bilžu. Skatoties tās pēc laika var attapties pie pašas pirmās ievietotās fotogrāfijas – gribas vēl, bet vairāk nav, tāpēc jāgaida svaigākas fotogrāfijas.

screen6.jpgaiz.miga.lv/foto

Papuasa fotoblogs ar kvalitatīvām un skaistām fotogrāfijām, taču, cik saprotu, pēdējā laikā netiek atjaunots.

Man iepatikās fotogrāfija ar rozi, izskatās, kā no laba žurnāla.

screen7.jpgversatile.six.lv/category/bildes/

Ar tehniku labi aprīkots fotogrāfs, kurš sākumā bieži, bet pēdējā laikā aizvien retāk piedāvā dažādus padomus fotogrāfijas jomā. Laiku pa laikam varam redzēt arī jaunas fotogrāfijas.

screen8.jpgpbs.lv/gallery

Liela un labi sakārtota galerija ar košām fotogrāfijām. Grūti izcelt kādu konkrētu bildi, bet sakarā ar vasaras tuvošanos acī iekrita pludmales kadrs.

Atbalsti rakstu nobalsojot par to digg.lv

38 Responses

 1. Malacis! Esi labu darbu paveicis. Lielāko daļu no šeit pieminētajiem blogiem zināju, taču ir arī pa kādam jaunatklājumam. Katrā ziņā visi šeit pieminētie fotoblogi ir lieliski.

 2. Aizsākot diskusiju par Flickr, žēl, ka nav tā īsti iedzīvojusies vēl ideja “foto on map”. Latvijas daļā diezgan neliels vēl skaits fotoattēlu. It īpaši ārpus Rīgas.

 3. Viesturs: es savas bildes cenšos ģeogrāfiski notagot, cik vien tas ir iespējams.

  pbs: tāpat, kā eirovīzijā pēdējai vietai ir savi plusi. turklāt fotoblogi ir izkārtoti random kārtībā, nevis pēc krutuma.

  Archijs: atzīšos, ka par tāda eksistenci, man nebija ne mazākās nojausmas.

  Papuass: forši :)

 4. Archijs, izrādās biju gan redzējis viņa fotoblogu iepriekš. Bet nedomāju, ka tāpēc uzreiz pievienošu savai listei. Galu galā šeit visi, cik man zināms, ir amatieri, bet Zavadskis ar fotogrāfiju pelna sev iztiku.

 5. Kā lai piereģistrējas Flickr, ja nezin, kā samelot tam Yahoo! par valsti un pasta indeksu? Tas ir, pasakiet kādu pasta indeksu, kas derētu Austrālijai vai, piemēram, Anglijai?

 6. onkuli: pirms 3 gadiem viņš nemaz nezināja kas ir studijas gaismas un visā kopumā vispār neko nezināja. 3 gadu laikā ļoti ļoti straujš kāpums karjerā un var arī aizrauties ar hobiju, ja pelna ar to iztiku. nepamatoti nepamatoti…

 7. Archijs: tas gan vairāk bija domāts, tā, ka man negribas likt blakus cilvēku, kam fotogrāfija ir maizes darbs tādiem, kam fotogrāfija ir vaļasprieks.

  es pirms 3 gadiem par blogu vispār nebiju dzirdējis

 8. Oooo, es arī iekļuvu. Labs saraksts, cieņu (respect vairs nav modē)! Vienīgos divus kurus zināju bija Caunes un Jorika fotoblogi. Pārējie būs jāiečeko.
  Hmm, varbūt dibināt Latvijas Neatkarīgo Fotoamatieru Biedrību jeb LNFB? :D

 9. LNFB ir laba doma, bet visi šitie knipsētāji jau ir tādās kā stobru mērītāju biedrībās, erfoto.lv, fotoblog.lv. atsevišķa biedrība tāpēc varbūt īsti neprasās

 10. )nkulis, liki pasmaidīt :D
  pakjidashu mazliet
  “Ar tehniku labi aprīkots” – Strīdīgi.
  “fotogrāfs” – pats tā sevi nesaucu, jo tāds neesmu ;) “kurš sākumā bieži, bet pēdējā laikā aizvien retāk piedāvā dažādus padomus fotogrāfijas jomā.” – par pamatlietām pastāstīju, ir šis tas draftos, nav laika pabeigt. Nemaz jau tik daudz nezinu lai citus mācītu.

  Par to, ka Zavadskis 3os gados – nepiekritīšu. Ņemas jau ilģaku laiku viņš. Bet visu cieņu. Meistars. Druadzenes masa rudeni precas, sarunajam vinju uz kaazam. Bus iespeja dzive paverot. Un domaju, ka ir cenas verts.
  http://kazas.andreart.net

 11. to 0nkulis : ar fotograafiju nepelnu sev, bet gan savai nodarbei – fotograafijai. veel nevienu kapeiku ko esmu nopelniijis ar fotograafiju neesmu izteereejis tiiri savaam vajadziibaam… viss aiziet uz fotograafiju… apburtais loks :D

  tas jau protams nav mana ģēla, ka nekā katrs pats saimnieks savā webā, bet palaist garmām lielāko latvijas individuālo fotoblogu (uz doto mirkli 866 bildes, 3 gadi blogots ar bildēm ) manuprāt ir tikai lasītājam neiedot interesantu materijālu apskatei… ;)

 12. rakstu par žurnāliem, kurus lasu, par blogiem, kuros esmu bijis un zinu, kas tie par zvēriem.

  par tavu fotoblogu rakstot nebiju informēts. ja būs jaudas, tad papildināšu savu ierakstu.

 13. a zin, padomāju arī, ka ir tikai 7 fotoblogi. jel piedodiet, ka ieminējos, ka zinu arī kādus citus.

  a jums, cienītais, labāk cukurūdeni iedzert, citādi izklausās, ka ne ar to kāju no gultas izkāpts.

 14. patīkami redzēt sevi sarakstā :)
  bet man ir ķibele sanākusi. Visi zin, ka īsti vīri bekapus netaisa un nu ar manu serveri (serveri, kur hostējos) atgadījās nelāga skāde (viens no cietņiem nosprāga) un līdz ar to arī aizgāja viss pa pieskari. Tagad mēģinās atdzīvināt cietni un dabūt ārā kaut kādu info no viņa, bet nu tad jau manīs, kas tur galu galā sanāks.
  Un tā gribēju šodien papildināt bilžu klāstu ar 11 jaunām bildēm, ko esmu jau ieguvis sava brīvdienu ceļojuma laikā pa dzimteni :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *