Miks Latvis

Latvijas fotoblogi

Ja neskaita datoriķu veidotos blogus, kuros regulāri parādās jaunumi, kas saistīti ar datoru lietām, tad domāju, ka otrs labāk attīstītais tematisko blogu kopums ir fotoblogi.

Katram šajos laikos ir pa jaudīgai nokijai vai ērikdēlam, kas nevien prot labi filmēt, bet arī fotografēt. Fotogrāfijas neizbēgami ir redzamas katra mazā pēterīša blogā.

Dažos blogos fotogrāfija ir vienīgais vai dominējošais satura veidotājs tos tāpēc varam arī saukt par fotoblogiem.

Ir ļoti daudz fotomaniaku, kas galvenokārt darbojas, pa fotogrāfiju forumiem – flickr.com, fotoblog.lv un erfoto.lv. Tur vienmēr var redzēt daudz bilžu, no kurām ir arī pa kādai patiesi labai fotogrāfijai.

Flickr.com ir reģistrējusies vesela saime fotografējošu latviešu. Fotogrāfijām var pievienot gan aprakstus, gan komentārus, tāpēc savā ziņā visi, kas tur reģistrējušies ir fotoblogeri. Katra autora fotogrāfijām tiek izveidota arī RSS plūsma, kas ļauj citiem ērti sekot līdzi jaunākajām fotogrāfijām. Flickr ir reģistrējušies arī vairāki blogu rakstītāji: Ārčijs, mxz.lv, pointless.lv, Pēteris Caune, puuks.com un arī es.

Fotoblog.lv ir tik pat ļoti fotoblogs, cik Sviesta ciba ir blogu platforma. Fotoblog.lv ir komūna. Ievietotās bildes, nevar piedāvāt citiem ar RSS palīdzību, kā arī katra konkrētā lietotāja fotobloga adrese ir pietiekami neglīta, lai to nevarētu atcerēties. Lietotājiem nav iespēja izplatīt skaistu saiti uz savu profilu. Tāpēc fotoblog.lv ir pilnīgā pretrunā ar savu nosaukumu.

Bet nu uzmetīsim aci dažiem riktīgiem fotoblogiem:

screen1.jpgkubiksovs.wordpress.com
Viens no vissaturīgākajiem fotoblogeriem.

Savos rakstos sīki un smalki aprakstījis ne vienu vien analogo fotokameru. Apraksti ir interesanti un saistoši lasāmi arī tiem, kas nav fototehnikas smalkumu pārzinātāji. Kā piemēru varu minēt rakstu par Kiev-4M. Viņa melnbalto kadru sērijas arī mani iedvesmo uz dižiem darbiem. Ļoti interesants ir svaigākais raksts par pavisam mazo fotokameru Minox 35 GT.


screen2.jpgububu.nobody.lv
vienīgais Ububu blogs Latvijā!

Ububu fotoblogs ievērojams ar to, ka tas ir vienīgais ar veselīgu humora devu veidotais plīša dzīvnieka blogs. Ububu meklē jaunu dizainu savam blogam, ja kādam ir vajadzīgās prasmes, tad palīdziet šim nabaga tīģerim.

screen3.jpgjoriks.znet.lv/fotoblog

Šeit atradīsiet tikai un vienīgi fotogrāfijas. Bez liekiem tekstiem, varam skatīt pasauli ar lāga zeļļa jorika acīm.

Man viens no labākajiem viņa kadriem liekas klasiskais knaģu kadrs no sadaļas Things.

screen4.jpgmonkeyseemonkeydo.lv/kategorija/Foto
Pētera Caunes bloga foto sadaļa.

Šeit varam lasīt gan praktiskus padomus, gan skatīt oriģinālus fotoeksperimentus. Atļaušos citēt fragmentu no viņa rakstā minētā foto amatieru žurnāla “Objektivs” numura.

Vēl arvienu atrodas cilvēki, kuri, apgādājušies ar fotografiskiem materiāliem bagātīgā mērā, sūdzas, ka viņiem trūkstot motivu. Diemžēl nav vēl izgudrotas piemērotas brilles, kuras tādiem ļaudīm varētu līdzēt, jo nav ne mazāko šaubu, ka viņi ir sisti ar aklību, kura tos kavē izšķirt, kas ir fotografiski interesants. Gluži nedziedināma šāda aklība tomēr nav.

 

screen5.jpgdzenis.lv
Regulārs un aktīvs fotografētājs.

Fotoblogā ir daudz labu bilžu. Skatoties tās pēc laika var attapties pie pašas pirmās ievietotās fotogrāfijas – gribas vēl, bet vairāk nav, tāpēc jāgaida svaigākas fotogrāfijas.

screen6.jpgaiz.miga.lv/foto

Papuasa fotoblogs ar kvalitatīvām un skaistām fotogrāfijām, taču, cik saprotu, pēdējā laikā netiek atjaunots.

Man iepatikās fotogrāfija ar rozi, izskatās, kā no laba žurnāla.

screen7.jpgversatile.six.lv/category/bildes/

Ar tehniku labi aprīkots fotogrāfs, kurš sākumā bieži, bet pēdējā laikā aizvien retāk piedāvā dažādus padomus fotogrāfijas jomā. Laiku pa laikam varam redzēt arī jaunas fotogrāfijas.

screen8.jpgpbs.lv/gallery

Liela un labi sakārtota galerija ar košām fotogrāfijām. Grūti izcelt kādu konkrētu bildi, bet sakarā ar vasaras tuvošanos acī iekrita pludmales kadrs.

Atbalsti rakstu nobalsojot par to digg.lv