kodarlogo.jpgja kaķēnus un govis klonēt mēs tik vienkārši nevaram, tad web projektus klonēt, mūslaikos nav liela māka.

daudz lielāka māka ir šos klonus prasmīgi pielāgot un padarīt par veiksmīgiem projektiem.

digg.lv ir veiksmīgs digg.com klons. pieroc.lv ir neveiksmīgs. tribine.lv ir uzlēcošā zvaigzne, kas nekonkurē ar digg.lv, bet sāk spert pirmos soļus iekarojot savu auditoriju. fak.lv arī ir klons.

un nu par kodari.lv

nosaukums vien vēsta par to, ka notiks sava veida spiegošana un spiegošana lielā mērā ir tas, kas cilvēkus vienmēr ir interesējis.

“ko dari?” tas ir pirmais jautājums ko izdzirdam telefona klausulē, ja zvanītājam pašam nav ko darīt.

Pa kreisi redzam twitter. pa labi kodari.lv ar zilo ādiņu. (pēc noklusējuma ir zaļa)

kodari.jpg

Tiem, kas pazīstami ar twitter, idejai vajadzētu būt skaidrai – lietotāji visu laiku ziņo par savām aktivitātēm tādā veidā dodot iespēju citiem sekot līdzi visām dienas darbībām.

Vislabākais šai lietai ir mobilitāte. Iespēja nosūtīt SMS atrodoties meža vidū un lecot ar gumiju. Tas vai telefonu ir pieklājīgi ņemt līdzi dodoties mežā ir cits jautājums. Viena lieta gan kodari.lv nedaudz pietrūkst – iespēja sūtīt ziņas no, piemēram, skype.

labā ziņa – kodari.lv piedāvā arī RSS, tāpēc, blogu īpašnieki var ielikt šo padevi sava bloga sānu slejā un ļaut lasītājiem sevi izspiegot. Mani var izspiegot šeit (RSS)

Abonēšana 2 mēnešiem izmaksā 95 santīmus. Bet, ja var iekļauties 20 ziņās dienā, tad šis prieks ir bez maksas. Ja sūtam savus pārdzīvojumus ar SMS tad viena ziņa maksā 15 santīmus.

tas arī īsumā viss par šo projektu. Tagad tik vajag paspaidīt pogas un kārtīgi izmēģināt. Es novēlu veiksmi projekta autoriem un ceru, ka ar laiku neparādīsies miljons papildu funkcijas, bet gan tikai tās, kas patiešām ir noderīgas.

konkursa jautājums: Kāds populārs serviss varētu tikt noklonēts kā nākamais? Tas, kas būs prognozējis visprecīzāk nedabūs iphone. (tāpat kā visi pārējie)