teuntur.jpgTie, kuri apgalvo, ka blogs ir tīmekļa žurnāls, laikam nav redzējuši īstu interneta žurnālu. Arī es to Latvijā pirmoreiz redzēju tikai šodien.

Īstu interneta žurnālu var šķirstīt kā parastu žurnālu, tam ir “īstas” lapaspuses un turklāt iespējams arī sekot uz saitēm, kas redzamas rakstos.

TEunTUR.lv ir viens patiesi īsts interneta žurnāls, kurš piedāvā kaut ko žurnālīgiblodziskidizainiskižurnālistisku. Es, laikam gribēju teikt, ka, nav svarīgi kā šo eksperimentu sauc, bet svarīgi ir tas, ka tas ir jauns un interesants.

Diemžēl, lai panāktu šādu efektu nākas lietot flash tehnoloģiju un šo to upurēt. Teksts vairs nav teksts, tajā nevar meklēt pēc atslēgas vārdiem un droši vien arī googlei nākas pasvīst tādu indeksējot.

Vizuālos iespaidus gūstiet paši, daudz tur nav ko lasīt, jo pār rakstīto vārdu valda bildes un atlikušais teksts lasās ļoti raiti un ātri. Šajā žurnālā ir plašāks raksts par kādas villas arhitektūras labumiem, ir raksts par jaunajiem Karību jūras pirātiem. Kā jau kārtīgam dizaina žurnālam pienākas ir pieminēts arī Filips Stārks.

Ja pareizi saprotu, tad šis maija ir pirmais žurnāls, tāpēc, cerams jau jūnijā varētu parādīties jauns. Vēlu veiksmi žurnāla radošajiem prātiem, novēlu kļūt daudzlapušainākiem. Par sliktu nenāktu arī izdrukājama pdf versija.

Savukārt reklamēties gribētājiem iesaku, sakontaktēties ar projekta autoru, jo domāju, ka, lai arī tā būtu reklāma virtuālā žurnālā, auditorija ir un paliek dzīvi, lasoši un tehnoloģijas un dizainu mīloši cilvēki.

teunturscreen.jpg