Trīs igauņu jūrnieki ar jahtu “Marta” svētdien dodas ceļojumā apkārt Roņu salai. Paredzams, ka mājās igauņi atgriezīsies pēc diviem gadiem, raksta “Eesti Päevaleht”.

Ceļojumā dosies kapteinis Hillars Kuks, kā arī Simmu Sillamā un Jānuss Kirss. Jūrasbrauciens sāksies svētdien vienos dienā no Orjaku ostas Hījumā salā.

Kuģotāji paredzējuši pabūt 57 Roņu salas līčos un 300 Igaunijas mazajās salās, kopā noceļojot 36 000 jūras jūdžu.

“Mēs kā jebkurš īsts jūrasbraucējs sapņojam par ceļojumu apkārt Roņu salai. Mēs nemeklējam briesmas vai kādus trakus piedzīvojumus. Mēs ar komandu “Marta” dosimies popularizēt vienkāršu ideju: cilvēkiem ir vairāk jāciena dzīve, veselība, cilvēciskās attiecības un tīra vide. Pasaulē, kur aizvien pieaug urbanizācija, šo vērtību pietrūkst,” sacījis kapteinis.

Igauņi plāno pabūt tādos Igaunijas nostūros, kur neviens igaunis jau 200 gadu nav kāju spēris.

No Hījumā salas jūrasbraucēji dosies uz Roņu salu, bet pēc tam uz veiks pilnu apli apkārt salai. Līdz šim salas apceļošanas ātruma rekords pieder igaunim Urmasam, kurš apbrauca apkārt salai 5 gados.

Lai apbrauktu apkārt Roņu salai 2 gados igauņu jūras braucējiem, būs jāsaskaras ar vētrām un bīstamo klinšaino Roņu salas krastu. Roņu salā reģistrēts Igaunijas vēja ātruma rekords – 47 m/s.

Plānots, ka 2 gadu laikā igauņu vidējais ātrums būs 25 metri dienā.

(Provizoriskais maršruts, (īsto maršrutu igauņi neatklāj))

marsruts2.jpg

Jahtas “Marta” garums ir 14,7 metri, platums – 4,1 metrs, bet iegrime – divi metri, un tā ir uzbūvēta 1999.gadā. (būvēta 18 gadus)

VIA easyget