Miks Latvis

Gadsimta iepriecinošākā ziņa pastkastīšu īpašniekiem

stopspm.jpgJūs taču zināt to sajūtu, kad atverot pastkastīti konstatējat, ka tā ir pilna ar reklāmas materiāliem? Kastīte ir pilna ar drazu un jums nav, kur to likt. Pie pastkastītēm taču parasti nav atkritumu tvertnes (sazvērestība?). Tiek izcirsti koki, lai pagatavotu reklāmu, kura nevienu neinteresē.

Starp papagaiļu krāsas reklāmas bukletiem mēdz iebirt arī svarīgas vēstules, piemēram, dāsnā Austrālijas tēvoča papīra naudas sūtījums ielido atkritumos neviena nemanīts.

Vai no tā vispār ir ispējams izvairīties? – jūs jautāsiet. Jā! No tā ir iespējams izvairīties.

Saskaņā ar grozījumiem likumā ‘Likums par pastu‘, Latvijā tiks aizliegts ievietot neadresētu reklāmu to iedzīvotāju pastkastītēs, uz kurām atradīsies sekojoša piezīme: ‘Neadresētus sūtījumus neievietot’.

Likums šobrīd ir saskaņots tikai valsts institūciju līmenī. Tomēr, Satiksmes Ministrijas pasta departamenta nodaļas vadītāja Inese Pakule, intervijā avīzei Бизнес&Балтия, apgalvo, ka Latvijas Pasts šādas uzlīmes neignorē.

Pakules kundze arī atzīmēja, ka laikā, kad tās pārziņā parādījās sūdzības no iedzīvotājiem, kas bija neapmierināti ar neadresētu pastu izsūtīšanu, tiem tika ieteikts uzstādīt uz savām pastkastītēm iepriekšminētās uzlīmes. Un tas darbojas.
info no stopspam.lv

Ziniet, ko tas nozīmē? Es zinu. Tas nozīmē, ka atliek tikai pagatavot šādu uzlīmi un nekrietnie pastnieki ies jūsu kastītei ar līkumu, pie jums nāks tikai labie pastnieki.

Pašam zīmēt šādu uzlīmi liekas par grūtu? stopspam.lv jau ir pacentušies, varat lejupielādēt uzlīmi (JPG, PDF, EPS) un jums atliks tikai to izdrukāt.

Arī izdrukāšanai esi par slinku? (traki slinks subjekts) Tad par 1 Ls tev atsūtīs 2 uzlīmes, kuras tikai atliks uzlīmēt uz kastītes un kaitinošās reklāmas būs zudušas uz visiem laikiem. Aizpildi pieteikuma formu un gaidi, kad pastkastītē iekritīs gatavas uzlīmes.

P.S.
Joprojām nevaru beigt priecāties par šo ziņu. Kā reiz pirms pāris dienām šķendējos, kā nelabais, ņemot laukā no kastītes spamu.

17 Responses

 1. Visu dokumentu neizlasīju (IKP jāceļ), bet tas nozīme, ka tās firmas, kuru reklāmas ievietotas, varēs administratīvi sodīt? Ja tā, kur varēs to pieteikt?

 2. Uzlīmes ir par dārgu, piedevām uz tām jau ir sotpsapm.lv reklāma

  un izskatās ka sotpsapm.lv ir radīts tikai peļņas dēļ :(

 3. Papuass, tas nav reāli, tad konkurenti sāks taisīt ziepes. Ja arī tu pats kā spama izplatītājs nemet pasta kastītēs, kas ir aplīmētas ar uzlīmēm, to var izdarīt kāds slinķis, kas nav uzlīmējis uzlīmi, bet spamu ir saņēmis. Tb nav reāla veida, kā pierādīt, ka pastkastītē kaut ko iemetis ir tieši attiecīgais reklāmas izplatītājs.

 4. Vienmēr gribēju pieķert spamotāju “darbībā”. Vienreiz man tas izdevās. Tā izrādījās… ap 75 gadiem veca omīte… Man šķiet viņa knapi redzēja, kur met tās reklāmas.

  Uzlīmēs viņu neapturēs.

  Bet jāpamēģina.

 5. mmmm – vnk niciiga zinja, njaa, jau kaadus 2 gadus domaaju, ka piemeeram netaa itkaa tiek likti visaadi spamfiltri etc, bet reaalajaa pastkastiitee, kaa kriit spams, taa kriit, tad nu beidzot kkas mainiisies, buus jaapanjem un jaaizdrukaa taa uzliime, bet protams, pats svariigaakasi ir jautaajums, vai muusu banaanu republikaa, reaali tiks sodiiti tie reklaamu izplatiitaaji/pasuutiitaaji, kuru rezultaataa es sanjemu spamu, buutu pavisam normaali, ka sodiitu pasuutiitaaju, lai tas naakamreiz sadarbojas ar spama izplatiitaajiem, kas, piemeeram, spamo tikai tajaas pastkastiitees, kur tas ir atljauts…

  p.s. jau kaadus 3 gadus pie paskastites seetniece ir nolikusi miskasti, taa ka viss spams, kas naak, vismaz nav jaastiepj liidz dziivoklim, bet var tik nahrenizeets tur pat pie pastkastiiteem :)

 6. Patīk attēlā “Lido uz Parižu” :)

  Bet runājot par lietu, hlama tiešām pastkastē netrūkst un nedo dievs uz vairākām dienām nav kas iztukšo pastkasti – var zaudēt svarīgu vēstuli, jo pasniekam vienkārši nav kur vairs ielikt. :) Es gan nezinu, kas man tos “sūdus” vairāk iemet – pastnieks vai kādi īpaši kadri, bet nedomāju, ka uzlīme atturēs to darīt, jo nedomāju ka tik vienkārši varēs pierādīt, kurš to spamu met iekšā tāpēc spamotājam vienalga – viņa vārds jau tur nekur neparādās uz tiem bukletiem utml. Varbūt pasūtītāji nedaudz noraustīties…nu nez.

 7. njaa, taapeec, manupraat, vajag ieviest, ka soda pasuutiitaaju, par, to, ka vinjsh attieciigi izmanto taadus pakalpojumus, kas darbojas pretrunaa ar likumu vai arii vnk sodiit pasuutijuma izpildiitaaju, par to, ka vinjsh nevar nodroshinaat kvalitatiivu darba izpildi – domaaju, gan, ka tas ir tikai sapnis muusu banana republic…

 8. mmm, Taustiņklabekli, šajā gadījumā to nevar uzskatīt par spamu. Tā ir veselīga informācija. Ja uz tām uzlīmēm būtu rakstīts, ka atbalsta freecialisviagralevitra.com, tad tas būtu spams, jo tiktu popularizēts produkts. Bet šajā gadījumā tā ir kampaņas propoganda. Bet nu dzīvojam mēs kapitālistiskā pasaulē un it visam apakšā ir komercija.

 9. risinājums gatavs – atnāks vidēji labais pastnieks, uzrakstiis uz katras lapas pastkastītes adresi un iemetīs. Biku sadārdzināsies spamera pakalpojumi, bet viss notiksies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *