Miks Latvis

iPhone kļūst par hakeru sacensību objektu

iPhone ir ļoti iekārojams uzlaužamais objekts. Iedomājieties, cik slavens kļūtu pubertātes nomāktais 14 gadīgais brīnumbērns, tīnis ar milzīgām brillēm un pumpaino seju, ja tas pavēstītu visai pasaule, ka varam stūķēt iekšā parastās SIM kartes īTelefonā un lietot uz nebēdu.

Labi, līdz tam vēl drusku jāuzgaida. Pagaidām ir vairāki nopietni šķēršļi līdz pilnīgi atbloķētam un normālam īTelefonam. Pirmkārt, nepieciešams to aktivizēt tieši tam piesaistītajā tīklā, ja tas netiek izdarīts, tad ierīce nedara neko, un nav plika graša vērta. Nu un šo lietu jau ir atkodis viens vīriņš un domājams, ka arī visu nākamo soļu atkošana ir laika jautājums.

Jon Lech Johansena blogā jau ir iespējams lejupielādēt programmatūru, ar kuru var piešķilt ītelefonam dzīvību, veicot viltus aktivizāciju. (Pēc tam gan darbojas tikai iPod funkcija un wifi iespējas – zvanīšana nav iespējama)

PC World rakstā ir izklāstīti nākamie uzdevumi kādi būtu jāpaveic hakeriem, lai atbrīvotu īTelefonu no konkrētu operatoru važām. PC World rakstā arī minēts, ka iPhone Dev Wiki, pārstāvis vēlētos, lai hakeru starpā būtu atklātība un informācija netiktu slēpta, tādā veidā paātrinot visu uzlaušanas procesu:

“I can’t emphasize enough how much this s*** stinks. Trust me, your ego is not as important as you think it is. If everyone worked together we would have been done by now, but instead we have a******* all over the world trying to ‘beat us to the punch”

iPhone Dev Wiki lapā ir redzami hakeru plānotie darbības punkti, lapā tiek regulāri pievienota svaigākā informācija par atklātajiem knifiem, iespējamajiem uzlaušanas ceļiem un citiem gīku priekiem. Viņi nevēlas tikt pa tiešo iesaitēti un popularizēti, lai Apple nesadomātos viņus aizklapēt, bet iPhone Dev Wiki, var viegli atrast ar Googles palīdzību.

Kafijas biezumos ieraudzīju, ka tuvāko nedēļu vai mēnešu laikā, īTelefonu varēsim droši (vai nedroši) iegādāties eBay, jau uzlauztu un pielāgotu lietošanai jebkurā tīklā.

7 Responses

  1. Tad jau labāk ebayā iegādājos gādu no n-95 vai i-phone pakaļdarinājumiem. Tiem visamz ir solīdi mms un citas finkcijas, kuras mūsdienas sanāk bieži izmantot.

    PS
    Tavs favico atsitās iekš operas logo :D pirmajā mirklī nodomāju, ka esmu nokļuvis operas lapā.

  2. Taustiņklabeklis: uj kā es ienīstu pumpas, es savā laikā biju viens dikti pumpains eksemplārs un arī brilles man tipa vajadzēja nēsāt (es gan to protams nedarīju)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *