Miks Latvis

mashup

Tikai mūzika spēj uzlādēt manas baterijas pēc darbadienas, pirms darbadienas un darbadienas laikā. Es neesmu izvēlīgs – es visu laiku meklēju jaunus iespaidus.

Man vienmēr ir paticis saklausīt dažādas līdzības mūzikā. Piemēram, kad Gorillaz savā Left Hand Suzuki Method itin mierīgi izmanto latviešu(?) tautas dziesmu.

Esmu sapratis, ka man dažkārt vairāk par oriģināldarbiem patīk citu mūziķu interpretācijas. Ir dažādi veidi, kā var pārstrādāt jau gatavu darbu, daži galvenie ir:

  • cover version (cover) – tas ir tad, kad es dziedu Bītlu Jesterdei, kura iespējams ir viena no visbiežāk pārdziedātajām dziesmām. Viens no maniem mīļākajiem cover ir Billija Korgana pārdziedātais To Love Somebody, kurš oriģinālā ir Bee Gees garadarbs.
  • remix – tā jau ir pamatīga dziesmas graizīšana, tempa mainīšana, laboša un stiķēšana. Tuc, tuc pievienošana un sazinkas vēl. It kā interesati, bet ne tik ļoti, kā nākamā kategorija.
  • mashup – augstākā un jautrākā pilotāža – divas un vairāk dziesmas samaisīt kopā vienā, daudz labākā skaņdarbā. Vislabāk, ja kompozījas ir pretējos un it kā nesavienojamos stilos.

Par katru no šiem veidiem var stāstīt ļoti daudz, taču pēdējās dienās man īpaši iepaticies ir pēdējais. Tas viss pateicoties Jāzepam Baško no Zilupes laika. Viņš man atklāja Lenlow. Un tālāk no Lenlow lapas, kura pilna ar visādiem labumiem, katra stila piekritējam, es jau cilpoju no vienas saites uz otru un tagad esmu apgādājies ar veselu rindu krutiem mūzikas gabaliem, kuri ir radīti apvienojot divu un vairāk mūziķu ģeniālās izpausmes.

Tālāk saraksts ar dažiem atradumiem:

Charlatans UK – A Man Needs To Be Told; Adina Howard – Freak Like Me mp3
[audio:http://www.musicremixed.org/lenlow/Lenlow%20-%20A%20Freak%20Needs%20To%20Be%20Told.mp3]

Nirvana – Heart Shaped Box; Nirvana – The Man Who Sold the World; Stevie Wonder – Superstition; J-Lo – Jenny from the Block mp3
[audio:http://www.musicremixed.org/lenlow/Lenlow%20-%20J-Lo%20vs%20K-Co%20vs%20S-Wo.mp3]

The Spinners – It’s a Shame; Jeff Buckley – Last Goodbye; Radiohead – High and Dry; Paul McCartney & the Wings – Band on the Run; Interpol – Untitled; Suzanne Vega – Left of Center mp3
[audio:http://www.musicremixed.org/lenlow/Lenlow%20-%20Titled.mp3]

Leebuzz – Mika Goes To Hollywood (Mika vs. Frankie Goes To Hollywood) mp3
[audio:http://www.2000fred.com/mp3/mika%20goes%20to%20hollywood%20-%20relax.mp3]

DJ F.O.X. – Don’t Stop The Glamour (Fergie vs. Roxy Music) mp3
[audio:http://www.bootieusa.com/top10/DJ%20Fox%20-%20Don%27t%20Stop%20the%20Glamour.mp3]

Earlybird – The Tide Is Not Unusual (Tom Jones vs. Blondie) mp3
[audio:http://www.bootieusa.com/top10/EARLYBIRD%20-%20Blondie%20vs%20Tom%20Jones%20%27The%20tide%20is%20not%20unusual%27.mp3]

DJ Poly – Sweet Dreams Are Made of Seven Nation Army (Eurythmics vs. White Stripes) mp3
[audio:http://www.bootieusa.com/top10/DJ%20Poly%20-%20Sweet%20Dreams%20are%20Made%20of%20Seven%20Nation%20Army.mp3]

Lai iegūtu savā īpašumā arī citus šādus jaukumus iesaku iziet cauri šiem TOP desmitniekiem: aprīlis maijs jūnijs jūlijs

6 Responses

  1. btw, liidziigu stilu (negribeetu gan tos nosaukt par mash up-iem) ljoti ir iecieniijis Grevinju Toms – ilgi veel atmineeshos vinja Dj setu Salacgriivaa. Nekad nebuutu iedomaajies, ka Mikas ‘Relax’ var tik eleganti salikt kopaa ar Him ‘Join Me (rodas ekselents piedziedaajums ” relax, take it easy, join me in death…” vai arii The Flaming Lips ‘Yeah Yeah Yeah song’ ar muusu pashu “Double faced Eels” ‘Kefiiru’… tas ta, vnk dalos sajuusmaa. :)

  2. yuk, ciest nevaru nevienu no tevis minētajiem. uzliek kautkādus lētos bītus, chorus uzliek uz loop un nosauc par baigo darbu. āktīšanās tā ir. biju sīkāks ar diviem maģiem ko līdzīgu taisīju. tāds līmenis tas arī ir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *