Miks Latvis

istabas.com

jaut.jpgOtrā mini intervija sērijā, kurā izprašņāju tos blogus, kurus es lasu un kuri man labi iet pie sirds, bet par kuriem plašajā pasaulē vēl nav pietiekami daudz informācijas.

Otrais blogs ir istabas.com. Viens no tiem blogiem, kurā var lasīt dikti gudras lietas. Varat uzmest aci viņa birku (tag) mākonim, tas vien jau liecina, ka lasot viņa ierakstus ir iespējams sevi bagātināt ar vērtīgu un interesantu informāciju dažādās kultūras jomās.

Sākam…

Par ko ir tavs blogs?
Pārsvarā rakstu par literatūru, mūziku, kino, ar kultūru saistītiem notikumiem, dažādiem mazāk zināmiem atgadījumiem. Patiesībā šobrīd to strikti nodefinēt nav viegli un, iespējams, arī lieki. Istabas.com ir ļoti jauns blogs. Es zinu, kādu es to vēlos redzēt nākotnē, bet šobrīd esmu tikai ceļā.

Kāpēc sāki rakstīt blogu?
Lai pilnveidotu sevi, lai nestāvētu uz vietas, lai gūtu pieredzi, lai papildinātu zināšanas, lai būtu vēl viens veids kā komunicēt, lai iemācītos publicēt/darboties interneta vidē. Meklēt iemeslus reizēm var bezgalīgi.

istabascom.jpg

Cik sen jau raksti blogā?
Ap pieciem mēnešiem, bet pašam šķiet, ka sāku tikai vakar.

Raksturo sava bloga vidējo aritmētisko lasītāju/komentētāju!
Mana bloga vidējais aritmētiskais lasītājs/komentētājs nāk no Latvijas, noteikti kaut ko ēd un dzer, naktīs – guļ, bet reizēm arī ieklīst istabās.com, lasa, skatās, klausās, mēdz provocēt, bet ļoti reti, var iekomentēt gan bezpersonisku sajūsmu/nepatiku, gan uzsākt interesantu un ilgstošu diskusiju. Lasītāju nav daudz (atkal jau – salīdzinoši), bet katrs no viņiem man ir nozīmīgs.

Kādiem cilvēkiem (pēc vecuma, hobijiem, izglītības līmeņa utt.) tavs blogs varētu šķist interesants?
Laikam jau cilvēkiem, kurus interesē ar kultūru saistītie notikumi, bet tas ir ļoti diskutējami, jo gandrīz jebkādu (pat politisku vai ekonomisku) notikumu var kaut kā sasaistīt ar kultūru. Ja es rakstītu tikai vienai konkrētai cilvēku grupai – es ierobežotu sevi. Tamdēļ neveidoju sev liekas robežas. Domāju, ka daudzi var atrast istabās.com kaut ko sev interesantu.

Cik ilgi un cik bieži notiek radošais process, rakstīšana un informācijas meklēšana?
Es blogošanu (vismaz savu) nesauktu gluži par radošo procesu – drīzāk par savdabīgu 21. gadsimta publicistiku. Informācijas rakstīšanas un meklēšanas ilgums nav konstants.

Kāpēc kādam būtu jāparakstās uz tavu RSS, vai arī jāpievieno tavs blogs pie grāmatzīmēm?
Provokatīvs jautājums, bet slavēt sevi netaisos. Manuprāt, istabas.com der pievienot pie grāmatzīmēm vai parakstīties uz RSS, ja interesē tas, kas izskan manā atbildē uz jautājumu „Par ko ir tavs blogs?”.

Kuri ir 3 tavuprāt veiksmīgākie raksti no taviem krājumiem?
Pirms dodies tetovēties, Savdabīgi fakti par kino, Kurts Vonnegūts un kino

Kāds ir tavs padoms tiem, kas prāto uzsākt blogošanu?
Es esmu pārāk nepieredzējis blogeris (jau atkal tas jocīgais vārds), bet tīri no lasītāja viedokļa ieteikums būtu šāds: ja esat sākuši, rakstiet saturīgi. Kvantitāte ir laba, bet primāra, manuprāt, ir kvalitāte.

6 Responses

  1. Laikam tā egoistiski pat nedaudz piemirsām – Paldies par atsauksmēm un Paldies Onkulim par intervēšanu.

    Papuass: es neesmu web dizaineris + man nav ne mazākās sajēgas, kā labot / pilnveidot (vai ko ar to dara?) CSS (laikam tā tas rakstās) – biju meklējis sev piemērotāko templeitu un esmu to atradis. Jā, bija brīdis, kad arī Onkulim bija tā pati WordPress tēma, bet neuzskatu, ka tas būtu kaut kas megakrimināls. Daudziem-daudziem-daudziem blogiem ir vienādas tēmas, tomēr tie visi atšķiras ar ko ļoti-ļoti-ļoti būtisku – ar dažādo / citādāko saturu (vismaz tam tā vajadzētu būt).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *