Miks Latvis

nekur.lv – lai zinātu, nav jāiet nekur

Jaunā versija, spiest uz bildes, lai redzētu lielākuVeiksmīgas sakritības rezultātā es pirms brīža plašajā internetā uzdūros nekur.lv izstrādes versijai. Jaunais nekur.lv izskatās patiešām glīti. Kaspars Foigts (nekur.lv radītājs), acīmredzami ir nolēmis pielāgot esošo minimālisma stilā ieturēto lapas dizainu atbilstoši jaunajām web 2.0 dizaina tendencēm. Jaunais dizains nāks roku rokā arī ar vairākiem lietojamības uzlabojumiem.

Sazinoties ar pašu vaininieku noskaidroju, ka dizaina maiņa ir tikai otrajā plānā. Galvenās izmaiņas būs vērstas uz to, lai nekur.lv būtu pēc iespējas ērtāks lietotājiem. Izstrādes versija no manas IP adreses ne īpaši vēlējās sadarboties, tāpēc par izmaiņām varu spriest no statiskas bildes un skopās (saprotamu iemeslu dēļ) Kaspara dotās informācijas.

Kas tad mainīsies? (lietotājiem redzamās izmaiņas)

 • vairāk tiks uzsvērta iespēja katram pielāgot, kuras ziņas ir redzamas pirmajā lapā un kuras nē. Tas nozīmē, ka ātri varam izklikšķināt ārā uz neatgriešanos kosmo rakstus un zspams rakstus
 • plānota blakus sleja ar populārākajiem rakstiem, kurus varēs kārtot jau līdz šim ierastajā veidā: dienas un nedēļas populārākie raksti. Tas nozīmē, ka atverot nekur.lv, un nekur lieki neklikšķinot būs iespējams redzēt, kuri ir pēdējo 24 stundu laikā lasītākie raksti

Droši vien, ka jaunajā versijā būs sataisīti arī šādi tādi darbiņi, kas pašlaik stāv nekur.lv todo listē:

 • Elementārā tipa navigācija ar klaviatūru
 • Pēdējās fīdu kļūdas (papildinfo to saimniekiem)
 • Reālo situāciju vairāk atspoguļojošs reitings (a la digg?)
 • Kumulatīvais balsojums avotiem (rēķinot no rakstiem)
 • Ņemt vērā laika zonu datumos
 • Uzlabots arhīvs

Teikšu godīgi, es esmu no tiem, kuri uzskata, ka arī pavisam vienkāršas izmaiņas dizainā var pozitīvi ietekmēt lapas lietojamību. Tāpēc es ar nepacietību gaidīšu, jauno nekur.lv. Pašlaik gan nav skaidrs kad mēs varēsim sākt lietot jauno un skaisto versiju. Tas var būt pēc nedēļas vai mēneša, Kaspars atzinās, ka ar nekur.lv saistītos pasākumus cenšas īpaši neplānot.

Paldies, Laacz par atsaucību un sapratni!

nekurlvjaunaiskats.jpg

8 Responses

 1. Tās jau tikai dizaina skices, man izskatās. Abās bildēs augšējā izvēlne ir savādāka.

  Izskatās cerīgi, lai gan, nekur.lv patīk tieši ar savu elemtāro piegājienu. Negribētos, ka tas pāraug pārbāztā RSS lasītājā, kurā nevar neko saprast.

  No otras puses: priecātos arī pašu letiņu veidotu RSS lasītāju, ko es, līdzīgi kā Google Reader utml servisus varētu saveidot un personalizēt pats savas RSS barotnes (pievienot, noņemt).

 2. Skaisti skaisti tikai esmu par stulbu lai izlabotu izkljutu no :”Pēdējo reizi mēģinot apstrādāt augstāk redzamā avota barotni, bija kļūda:
  2 : simplexml_load_string(): Entity: line 129: parser error : Premature end of data in tag rss line 2″

 3. Taustiņklabeklis: lielā bilde patiešām ir tikai skice, bet tā, kas mazāka, tādu es šodien sastapu nekur.lv darba versiju. Fināls visticamāk būs vēl savādāks, bet es ceru, ka tas būs uz to modi, kāda ir skice.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *