Šodien plašākā apritē parādījies jauns projekts, kurš solās apkopot un labākās Latvijas web lapas:

projekta mērķis ir piedāvāt labākās, mūsuprāt, Latvijas web lapas un uzlabot topošu web lapu kvalitāti. BESTWEB.LV tiek publicētas tikai labākās Latvijas web lapas, kuras atbilst tehniskām prasībām, ir vizuāli patīkamas, kā arī ērtas lietošanā.

bestweblv.jpg

Lai iekļūtu šajā lapu topā ir jānosūta pieteikums par lapu, kā arī jāpārliecinās, ka lapa atbilst noteiktām prasībām:

Labs tehnisks risinājums – kods, kurš atbilst standartiem, jaunu tehnisku risinājumu izmantošana
Kvalitatīvs un radošs dizains
Lietojamība – ērtība lietošanā un skaidra mērķauditorija
Pabeigtība – ir pievienota visa informācija, nav kļūdu, funkcionalitāte

Tālāk, kad lapa iekļauta apritē, lietotāji, var balsot par lapām 5 zvaigžņu sistēmā un pievienot komentārus par tām. Gribētos lasīt plašāku informāciju par pašu lapu, tās mērķauditoriju, radīšanas laiku, aptuveniem apmeklējuma rādītājiem utt. Pašlaik informācija ir ļoti trūcīga. Ir zināms tikai pievienošanas datums un izstrādātājs. Iespējams būtu vērts prasīt papildinformāciju no izstrādātājiem, par lapas tehnisko izpildījumu un to, kā pasūtītāja iecere ir realizējusies web lapā.

Tik tālu viss ir skaidrs. Vēl mazliet mulsina pati vērtēšanas sistēma. Vērtēt var dodot zvaigznes, taču nav doti nekādi kritēriji. Ja jau mēraukla ir noteikta 4 kategorijās, tad arī zvaigznes vajadzētu piešķirt dažādās kategorijās. Piemēram, vienu lapu var novērtēt ar 5 pie tehniskā izpildījuma, bet ar 1 pie vizuālā izpildījuma. Arī lietošanas ērtumu vajadzētu vērtēt atsevišķi. Tas ļautu sakārtot lapas pēc jauniem daudz interesantākiem kritērijiem.

Projekts ir pavisam svaigs, tāpēc vēlu veiksmi tā radītājiem, un ceru, ka kāds web guru dos pilnīgāku šīs lapas novērtējumu.

[Papildināts] Ja arī jums liekas, ka esmu pelnījis otro vietu web izstrādātāju topā, balsojiet par mikslatvis.lv lapu šeit.

[Vēl papildināts] Es patiešām zinu, ka es neesmu pelnījis būt otrais labākais web izstrādātājs Latvijā. Ja kāds šo joku nesaprata, tad man ir žēl.