Mans jaunākais pirkums ir Crumpler Super Boomer L soma. Tiem, kuriem šis fakts nešķiet ne nieka vērts varu strīdēties pretī – Crumpler nevis vienkārši iegādājas, bet ar to salaulājas un uz mūžu. Vismaz tā pusnopietni pusjokojot apgalvo asprātīgā somas ražotāju reklāma.

Arī mājas lapas adrese ir tik pat pretenzioza – marryyourbag.com

Līdz šim jau biju apgādāts ar sarkano neoprēna (sintētisks gumijas materiāls, no kura izgatavo ūdenslīdēju tērpus) laptopa aizsargmapi – 15 collu Gimp no Crumpler ģimenes:

image1160560365.jpg

Mape ir varen laba, jo ir elastīga un labi aizsargā no kritumiem – reiz man izkrita lapītopija soma no rokām un tas joprojām ir dzīvs nezināmu iemeslu dēļ. Vēlmape ir diktam multifunkcionāla, jo tajā var sabāzt arī visādus papīrus, peli, lādētāja vadu un adapteri vienlaikus ar galveno objektu manu veco labo IBM T30.

Atpakaļ pie jaunās somas. Galvenā doma, kāpēc pirku jaunu ir tā, ka vecā neizturēja manus smagumus. Grāmatas, žurnāli, toptops, fotoaparāts un visādas sīkākas drazas neļauj rāvējslēdzim labi aizvērties, līdz tas pavisam saplīsa. Pēc tam notrūka arī somas lence. Pabēdājos un gaidīju labākus laikus. Nu tādi pienāca – Arčijs izsludināja savu slaveno 30% atlaižu akciju un es ātri uzķēros. Paldies viņam, jo es veiksmīgi izmantoju šo iespēju un tiku pie jaunas somas!

Jaunā soma ir jau krietni nopietnāka par jebkuru, kura man ir bijusi. Lence vairs nav nekāda lence vārguļiem, tagad tā ir kā kārtīga auto drošības siksna, ar kuru var pavilkt savus 500 kg, tā ka nemetas. Tā tiek stiprināta nevis kaut kur vārgi iešujot, bet gan paturpinās somas iekšējā struktūrā tādā veidā nodrošinot to, ka ar somas palīdzību vajadzības gadījumā var pārnēsāt arī zelta stieņus. (Krāsas bildē drusku neštimmē ar krāsām, kādas šai somai ir reāli dzīvē, nez kāpēc bildē nav īstais pelēkuma un brūnuma tonis)

image1164990191.jpg

Augšējā somas daļa ir darināta tā, lai samazinātu ūdens piekļūšanu somas iekšpusei, arī materiāls ir ūdensnecaulaidīgs un to es ceru pārbaudīt pavisam drīz, jo Latvijas rudens jau ir atnācis un kādu laiku te vēl pakavēsies.

Arējie izmēri ir tieši tik lieli cik es biju ieplānojis, XL izmērs ir drusku par lielu ikdienai (viņa ir tāda smagnējāka, bildē tā neizskatījās, bet aptaustot sapratu, ka par lielu), šai Super Boomer L somai ir saprātīgi apjomi 39x29x12cm, kuros es plānoju laiku pa laikam ietilpināt arī savu fotokameru. Vietai vajadzētu sanākt, jo somas vidū tā paliek pietiekami resna, lai fotoaparāts tur ielīstu.

Kabatiņas sākšu apgūt mazpamazām, jo tās ir pietiekami daudz, lai nerastos haoss galvenajā somas sadaļā, bet ja katru mazo verķīti ieliek savā kabatiņā, tad kaut ko atrast ir vēl grūtāk, jo kabatu patiešām ir daudz un kamēr tās tiek pārmeklētas varētu paiet kāds laiciņš.

Droši varu apgalvot, ka arī mana nākamā soma būs no Crumpler krājumiem. Šī vēl kalpos kādu krietnu laika sprīdi, bet es jau metu acis uz kādu no lielajām mugursomām, kuru varētu lietot, garākos pārbraucienos un sīkos ceļojumos. Izmēros milzīgas, glītas, nodrošinātas pret sliktiem laika apstākļiem un pārbagātas ar kabatām ir jocīgā paskata Pyjama Pride L un citas vēl lielākas mugursomas.