Jā, tieši virtuvē. Jau pirms laba laika iTunes paziņoja, ka jaunajā sadaļā iTunes U(university) ir pieejami audio ieraksti no US and A augstskolu lekcijām. Nedaudz pamēģināju, bet liela jēga nebija, jo vieglāk iegaumēju vizuālas lietas. Tagad papildus šim solim Bērklijas universitāte piedāvā šīs pašas lekcijas bezmaksas video formātā lielākajā pasaules bezmaksas video krātuvē youtube.com.

Es pašlaik iejūtos Bērklijas universitātes studenta lomā. Esmu izvēlējies noklausīties lekciju kursu “PACS 164A: Introduction to Nonviolence” Tas ir lekciju cikls, kurā tiek stāstīts par to, kā draudzīgi sadzīvot. Pasniedzējs profesors Michael N. Nagler, lekcijas sākumā jau paspēja piebilst, ka pēc viņa domām, šīs lecijas esot vienas no vissvarīgākajām, kādas mūsdienu situācijā vien ir iespējamas. Bet tā jau viņi visi saka. Lekcijas apraksts:

An introduction to the science of nonviolence, mainly as seen through the life and work of Mahatma Gandhi. Historical overview of nonviolence East and the West up to the American Civil Rights movement and Martin Luther King, Jr., with emphasis on the ideal of principled nonviolence and the reality of mixed or strategic nonviolence in practice, especially as applied to problems of social justice and defense.

Domāju, ka izmantošu šo iespēju pilnībā, jo šis lekciju kurss šķiet gana interesants; tas turpinās jau divos semestros un tiek solīts, ka tiks papildināts arī turpmāk.

Tagad, kad esmu “dzīvē” redzējis pasniedzēju un auditoriju, domāju, ka spēšu klausīties šīs pašas lekcijas arī sabiedriskajā transportā. iTunes U audio podkāstos ir pieejams daudz plašāks lekciju klāsts nekā video formātā. Sociālajās zinātnēs vien ir vairāk kā 20 lekciju kursi ar 700 skaņas failiem, kuri vidēji ir 80 minūtes gari. Lekcijas ir visās iespējamajās tēmās, sākot ar klasiskiem teorijas izklāstiem, beidzot ar jokainām lekcijām par “Drugs and Human behavior.”

Iesaku visiem ienirt interneta dzīlēs un atrast ko sev noderīgu.

Pirmā lekcija — “Introduction to Nonviolence”:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H4F8kJchX4I[/youtube]

Paldies Guntim no E-Hammer, kur uzzināju par šo iespēju studēt neklātienē.