Miks Latvis

Apmeklē Bērklijas universitātes lekcijas savā virtuvē

Jā, tieši virtuvē. Jau pirms laba laika iTunes paziņoja, ka jaunajā sadaļā iTunes U(university) ir pieejami audio ieraksti no US and A augstskolu lekcijām. Nedaudz pamēģināju, bet liela jēga nebija, jo vieglāk iegaumēju vizuālas lietas. Tagad papildus šim solim Bērklijas universitāte piedāvā šīs pašas lekcijas bezmaksas video formātā lielākajā pasaules bezmaksas video krātuvē youtube.com.

Es pašlaik iejūtos Bērklijas universitātes studenta lomā. Esmu izvēlējies noklausīties lekciju kursu “PACS 164A: Introduction to Nonviolence” Tas ir lekciju cikls, kurā tiek stāstīts par to, kā draudzīgi sadzīvot. Pasniedzējs profesors Michael N. Nagler, lekcijas sākumā jau paspēja piebilst, ka pēc viņa domām, šīs lecijas esot vienas no vissvarīgākajām, kādas mūsdienu situācijā vien ir iespējamas. Bet tā jau viņi visi saka. Lekcijas apraksts:

An introduction to the science of nonviolence, mainly as seen through the life and work of Mahatma Gandhi. Historical overview of nonviolence East and the West up to the American Civil Rights movement and Martin Luther King, Jr., with emphasis on the ideal of principled nonviolence and the reality of mixed or strategic nonviolence in practice, especially as applied to problems of social justice and defense.

Domāju, ka izmantošu šo iespēju pilnībā, jo šis lekciju kurss šķiet gana interesants; tas turpinās jau divos semestros un tiek solīts, ka tiks papildināts arī turpmāk.

Tagad, kad esmu “dzīvē” redzējis pasniedzēju un auditoriju, domāju, ka spēšu klausīties šīs pašas lekcijas arī sabiedriskajā transportā. iTunes U audio podkāstos ir pieejams daudz plašāks lekciju klāsts nekā video formātā. Sociālajās zinātnēs vien ir vairāk kā 20 lekciju kursi ar 700 skaņas failiem, kuri vidēji ir 80 minūtes gari. Lekcijas ir visās iespējamajās tēmās, sākot ar klasiskiem teorijas izklāstiem, beidzot ar jokainām lekcijām par “Drugs and Human behavior.”

Iesaku visiem ienirt interneta dzīlēs un atrast ko sev noderīgu.

Pirmā lekcija — “Introduction to Nonviolence”:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H4F8kJchX4I[/youtube]

Paldies Guntim no E-Hammer, kur uzzināju par šo iespēju studēt neklātienē.

12 Responses

 1. msmarii: arī LU ir filmētas lekcijas. Cik esmu bijis klāt – Eiropas kultūras vēsture (Rubeņa izpildījumā) un Datortīkli (G. Bārzdiņa izpildījumā). Gan jau ir vēl. Itkā nekur publicēti netiek, bet atrodami viņi ir ar paroli neaizsargātās lapās :)

 2. es savukaart ieksh taa pasha itunes kaut kad saaku skatiities (un reizee klausiities) kaut kaadu fizikas lekciju ciklu. tur jau ar nav tik audio, kaa teikts shajaa rakstaa…
  katraa zinjaa ieksh itunes piedaavaajums ir ljoti liels un vismaz dalja no lekcijaam ir baudaamas audiovizuaali. :)

 3. lietuvietis: tu ar dzīvs vēl? priecē :)

  nu jā itunes U sadaļā ir krietni ko vandīties un meklēt. Bet pie datora jau ar visu laiku nevar sēdēt, tāpēc sākumā meklēju tieši klausāmos gabalus.

 4. lietuvietis izdziivo vienmeer. apmeeram taapat kaa kalnietis. :)
  es gan tagad smeljos vispasaules lietuvieshu gudriibas Viinee, kur esmu ieradies pavadiit vienu semestri erasmus studenta statusaa. ;)

 5. :)
  Jā. Traka lieta, ka cilvēki neapzinās to zināšanu apjomu kas ir internetā… tas ir kā rakāties pa miskasti – vieni atrod smieklīgas bildītes, citi atrod apakšveļu bet daži mācību grāmatas. Šķiet lielākais sabiedrības izaicinājums būs iemācīties kvalitatīvi dalīties par vietām kur var atrast vērtīgu informāciju nevis mārketinga materiālus… te nu vieta ir Digg kvalitātes kontrolei un e-apmācību popularitātei… kvalitatīvs saturs sekos tur kur būs cilvēki, kas vēlas zināšanas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *