Klejojot pa internetu nākas uzdurties dažādiem blogiem ar dažādiem nosaukumiem. Es gribēju pievērst uzmanību dažiem blogiem ar dikti līdzīgiem nosaukumiem. Izmantoju pašos blogos esošo informāciju, lai sagatavotu nelielu ieskatu par šiem vārda brāļiem.
itblog.lv

Gadžeti, Web 2.0, programmēšana, blogi, IT – par to visu un vēl vairāk vari uzzināt ITBlog.lv. Šajā interneta tīmekļa vietnē, saturs tiek veidots ievērojot blogu raksturelementus, kas ne tikai mūs atšķir no līdzīgiem resursiem, bet arī šķietami vienmuļo IT tēmu padara interesantāku gan nozares profesionāļiem, gan tiem, kuriem tā ir kā sveša pasaule.

Bloga mērķis ir ne tikai informēt ITBlog.lv apmeklētājus par aktualitātēm IT jomā, bet arī izklaidēt un izglītot – dodot padomus, raisot diskusijas un viedokļu apmaiņu.

ablog.lv

Šī emuāra autors ir Arvīds Barānovs, tīmekļa un ne tikai aprindās zināms arī kā ab. Dzimis, audzis, pabeidzis pamata un vidējo izglītību Rīgā, pēc kā devies uz aklo studēt informācijas tehnoloģijas Brēmenē. Ātri vien sapratis, ka ar pliku IT nav aršana, un iestājies Brēmenes mākslas augstskolā interuniversitārajā un internacionālajā digitālo mediju programmā, kuru arī veiksmīgi absolvējis ar mākslas bakalaura grādu.

blogs.lv un blogi.lv

Vieta, kur iespējams katram pašam izveidot blogu. Dizains atbaida, izskatās, ka šis serviss ir piebāzts ar lērumu liekām fīčām. Labāk ieteiktu izvēlēties wordpress.lv vai blogger.com — abi pieejami latviešu valodā, ir daudz glītāki, funkcionālāki un pielāgojamāki, nekā šis pašmāju veidojums.

Blogs.lv ir Interneta Dienasgrāmata, kuru vari izveidot kā savu mājas lapu, kurā vari rakstīt savu autobiogrāfiju, dienas piedzīvojumus, kā arī ieinteresēt citus ar Tev tuvām tēmām. Izveido savu blogu, kurā vari izteikt savas domas un padalīties savās pārdomās ar citiem

blogiem.lv

Vieta, kur iespējams katram pašam izveidot blogu. Dizains vienkāršs, pārāk vienkāršs, lai radītu vēlmi tur reģistrēties. Labāk ieteiktu izvēlēties wordpress.lv vai blogger.com — abi pieejami latviešu valodā, ir daudz glītāki, funkcionālāki un pielāgojamāki, nekā šis pašmāju veidojums.

Blogiem.lv ir izstrādes stadijā esoša tīmekļa žurnālu (blogu) sistēma, kur jebkurš var ātri un ērti bez maksas izveidot savu tīmekļa žurnālu (piemērs).

Tīmekļa žurnāls ļauj jebkuram kļūt par žurnālistu vai publicistu, paužot savus uzskatus un informējot par dažādām aktualitātēm plašāku sabiedrības loku. Tas ir arī lielisks veids, kā atrast jaunus draugus un domubiedrus.

Vēl darbojas:

 • bloghouse.lv – RSS ziņu lapa
 • blognation.lv – jauns veidojums, ar video klipiem
 • telecomblog.lv – telekomunikāciju blogs, kurš pašlaik nīkuļo un jauni raksti parādās ļoti reti
 • apblog.lv – Andra P žurnāls par web izstrādi un citām interesantām lietām
 • sexblog.lv – seksa blogs, kas gan cits
 • fotoblog.lv – fotogrāfiju vērtēšanas un it kā blogošanas lapa
 • multiblog.lv – vairāku blogu rakstītāju apvienība

Un tas nemaz nav viss. Ir daži domēni, kas ir reģistrēti, bet vēl nav palaisti pasaulē jau vēl un būs arī vēl:

 • myblog.lv – vēl nekā nav
 • mansblogs.lv – vēl nekā nav
 • blog.lv – nopirkuši čehi laikam, un tur viss ir galīgā nelatviešu valodā
 • weblog.lv – vēl nekā nav

Ja esmu kaut ko palaidis garām dodiet ziņu.