logo.gifzemjumta.lv ir samērā svaigs projekts, kurš dod iespēju atrast dzīvokli ērtākā veidā nekā klasiski pierasts.

Šī lapa ir veidota savādāk. Ir pierasts, ka visi nekustamo īpašumu portāli ir vairāk vai mazāk vienādi – tajos visos figurē mākleri, sludinājumi atkārtojas atkal un atkal, un atkal..

Tas, ko mēs vēlāmies dot Tev, ir informācijas kvalitāte. Mēs maksimāli centīsimies atbrīvot šo portālu no liekas un nevajadzīgas informācijas, lai jebkurš apmeklētājs sev varētu atrast “jumtu virs galvas”.
zemjumta.lv

zemjumtalv.jpg

Izvairāmies no nekrietnajiem mākleriem
Jaunās lapas priekšrocība ir tāda, ka visi atrodamie piedāvājumi nāk no reāliem cilvēkiem nevis nīstajiem starpniekiem. Ja meklējot dzīvokli lietotājs uzduras māklerim, tad sludinājums tiek izņemts no saraksta. Ja pastāv iespēja, ka sludinājumu ievietojis mākleris, tad lietotāji tiek attiecīgi brīdināti:

makleris.jpg

Interaktīvā karte
zemjumta.lv pluss ir interaktīvā karte, kurā veiksmīgi izmantotas Google maps iespējas. Lai uzreiz būtu skaidrs, kur atrodas iecerētais dzīvoklis pietiek aizčāpot līdz portālā iekļautajai interaktīvajai kartei:

zemjumtakarte.jpg

Filtri
Mani ieinteresēja arī tāds jaunums kā filtri, ar kuru palīdzību iespējams sekot līdzi jaunākajiem dzīvokļu piedāvājumiem pēc noteiktiem parametriem.

Piemēram: meklējot lielu dzīvokli, es atlasu, ka mani interesē 2-4 istabu dzīvoklis ar platību no 50 līdz 200 kvadrātmetriem cenu diapazonā no 200-400 Ls kurš atrodas Rīgā. Tad man tiek piedāvāts saglabāt šos kritērijus kā filtru (es izvēlējos nosaukumu “liels dzīvoklis”). Pēc tam sadaļā filtri es varu ātri izfiltrēt dzīvokļus pēc sev interesējošām parametru kombinācijām. Labākais, ka es varu atzīmēt, lai uz manu epastu pienāk jaunākie piedāvājumi, kuri atbilst norādītajam filtram. Vai nav jauki?

Īrē kopā
Interesanta iespēja ir atrast dzīvokļa biedrus, ar kuriem kopīgi varētu īrēt mājokli. Labs risinājums studentiem, un ne tik rocīgiem iebraucējiem.

Secinājumi
Kopumā jāsaka, ka tehniski, šis portāls ir nostrādāts ļoti augstā līmenī. Ir padomāts par gandrīz visām vēlmēm, kādas vien lietotājam varētu rasties. Arī programmētājs ir bijis uzdevumu augstumos un viss darbojas gludi. Lapā ir iekļautas visas vajadzīgās funkcijas, nav lieku fīču. Viss, kas nepieciešams man kā lietotājam ir nolikts pa rokai. Vienīgi video pamācība varētu būt ar visu skaņu un komentāriem.

Cerēsim, ka lapa iemantos popularitāti, apmeklējumu un daudz jaunu sludinājumu. Veiksmi autoriem: pbs.lv!