Miks Latvis

Jaunie Latvijas gleznotāji

Projekta „Candy bomber / Našķu bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā” mērķis ir iepazīstināt ar jaunās gleznotāju paaudzes darbiem iespējami plašāku sabiedrību.
Šajā galerijā piedāvājam aplūkot 47 jauno gleznotāju darbus, kas spilgti ataino viņu pieeju mākslai un apkārtējai pasaulei.
TVNET

Sāksim ar to, ka es uzskatu, ka esmu pietiekami progresīvs un saprotošs, bet vismaz dažus no tur izliktajiem darbiem man gribas saukt par mēsliem. Jūs zināt, kas ir mēsli? Lopi kūtīs taisa mēslus. Lūk daži:

Sākumā gribēju salikt iekšā dažas bildes un pierakstīt klāt, ka bilde nekam neder, bet tad es pārdomāju. Kāpēc lieki popularizēt slikto? Bet ticiet man tur ir “tāda māksla.”

Labāk salikšu te foršākās un interesantākās gleznas. Būs grūti, bet es izvēlēšos 3 nē! četras. Bet jūs varat iet un balsot par saviem mīļākajiem darbiem tvnet galerijā.

Plēsējcūka, Kristians Brekte, 2007, Audekls, eļļa, 53×81 cm

493979_l.jpg

Jaunā Amerika, Vladislavs Lakše, 2007, Audekls, eļļa, 115×140 cm

493997_l.jpg

Femina militaris, Reinis Virtmanis, 2007, Koks, eļļa, 27,5×35 cm

494087_l.jpg

Bez nosaukuma, Jānis Janulis, 2007, Audekls, eļļa, 162×170 cm

493987_l.jpg

11 Responses

  1. Tur ir 47 darbi un man patīk, ka tikai dažus gribas saukt par mēsliem. Man tā šķiet pozitīva ziņa :)
    Otra labā ziņa ir, ka balsojums ir diezgan saprotams!

  2. Ja es būtu Rīgā, labāk ietu apskatīt mūsdienu sociāli politiskos plakātus “Andalūzijas sunī”, esot nesen nomainījuši ekspozīciju. Žurnālā bija divi ļoti iedvesmojoši darbi paraugam ;)

  3. Jauno gleznotāju izstādē tomēr esmu vīlusies – nav nekā progresējošā, gleznieciski spilgtā, tikai atdarinājums, pašapmāns-skatītāja apmāns. Pikritu par “mēsliem”. Man patika vienīgi Rasa Šulcas un Vladislava Lakšes darbi, tur vismaz jaušama domāšana, personīgais stils un gleznieciskums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *