Miks Latvis

paskaties uz Rīgu un latviešiem

Paskaties, kā Rīgu ir ieraudzījis Trevor Smith, kurš šeit viesojās oktobrī. Trevors ir no Liverpūles un vienmēr ceļojot nēsā sev līdzi skiču grāmatu, kurā ieskicē un sazīmē redzēto. Ir patiešām interesanti pavērot, kas viņam licies interesants un uzmanības vērts.

Vai vēlies ieraudzīt Rīgu viņa acīm?

Kā redzams, gribam mēs to vai negribam, bet tāda ir mūsu Rīga iebraucēja acīm. Arhitektūra, krogi un skaistas meitenes. Var rīkot akcijas un kampaņas, bet pilsētu, jau tik viegli neizmainīsim. Galu galā, ko uz ko tad mēs varam cerēt? Visa Vecrīga ir piebāzta ar bezjēdzīgām izklaides vietām, kuras tam tik domātas, lai iztīrītu iebraucēju kabatas.

Varbūt to vajadzētu tikai prasmīgi pagriezt citā gaismā un izmantot šos “trumpjus”? Laikam slikta ideja. Neviens taču negribētu, lai ārpus Latvijas pieminot Rīgu prātā nāktu lēts alkohols un vēl lētākas meitenes. Vakar, piemēram, dzirdēju, kā Sidžas māsa apgalvoja, ka viņai gandrīz esot kauns ārpus Latvijas stāstīt, ka viņa ir no Rīgas tieši nelāgās pilsētas “slavas” dēļ.

Vēl tikai pievienošu paša skiču autora komentāru, lai jūtīgākie nejustos aizskarti:

I always have a visual diary/sketchbook with me that I find great fun and a good way to break the ice in new cities/countries.
Nothing is meant to offend – I hope there is nothing there that would upset anyone. I thought Latvian people were great & I was very well received during my stay. Riga is a beautiful city – everywhere was so clean and well organised.

Visas 11 skices no Rīgas:

The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007

Trevora Rīgas fotoalbumu varat atrast šeit.

Autortiesības aizsargātas, fotogrāfijas publicētas šeit ar autora personisku piekrišanu.
All rights reserved. Illustrations by Trevor Smith.

10 Responses

 1. Būtu interesanti redzēt šādu kladi, kas piederētu tūristei. Iespējams, ka tur tomēr būtu drusku citi akcenti. Citādi jau sāk likties, ka mēs paši bļaujam, bet turpinam kultivēt krogu un skaistu meiteņu Rīgas tēlu.

 2. Tieši 7dien biju Londonā un domāju par Rīgas seju un sapratu, ka mums pietrūkst simbolu. Londonā ir BigBen, tagad arī London Eye (panorāmas rats), sarkanas telefonu būdiņas un taksometri. Galu galā, mums pat nav Starbucks:)

  Ja Rīgā būtu spēcīgi simboli uz tiem vilktos kā traki, arhitektūra ir viens no tiem. Ok, krogi ir otrs grāvis, bet atzīsimies, uz Amsterdamu jau ar nebrauc skaisto kanālu dēļ. Simbols ganir tāda lieta, ko grūti radīt mākslīgi un ļoti ātri, tāpēc jāmēģina izkristalizēt, kas ir tas, kas strādā jau šobrīd, bet kura potenciāls nav apzināts.

  Rīgai sākumam nemaz nevajag tik daudz, uzlikt normālas ceļa zīmes, tūristu norādes, arī ārpus Rīgas. Tajā pašā Londonā tas ir veiksmīgi atrisināts uzliekot gaumīgus informācijas stabus ar norādēm, kurā virzienā ir viens vai otrs objekts. Sīkumi ir tik patīkami – informācija par satiksmi autooosta un stacijā, norādes vai vismaz bukleti angļu valodā. Mums ir vēl kur augt.

 3. Nu arhitektūra un skaistas meitenes jau ir lietas, ko var izcelt! :)
  Btw, dzirdēju no ārzemju kolēģiem, kas braukā uz temp jobiem pa visu Eiropu, ka visi gribot uz Latviju. Esot patīkami un laipni cilvēki, kā arī labs tusiņš pa vakariem! Ne viss ir galīgi traki.. ;)

 4. Grūti noticēt par tiem laipnajiem cilvēkiem:) , lai cik ļoti gribētos, lai tā ir taisnība. Tusiņš viennozīmigi it labs un ja gribi pat 24h diennaktī:)

  Tikko iedomājos, ka tik pat labi kā Alberta iela, apskates vērta ir arī Pārdaugava ar koka apbūvi.

  Ja godīgi, man patīk Rīga:) izņemot tos sastrēgumus protams. lai arī tas ir pupu mizas salīdiznot kaut vai ar Maskavu.

  vienvārdsakot, labs ieraksts Onkuli, pakustinājām smadzenes.

 5. Bļin. Brīžam latviešiem ieslēdzas kaut kāds mentālais bloks — kā kāds kaut ko saka par Latviju, viņi uzreiz ir pārliecināti, ka viņš noteikti domā kaut ko sliktu, nosodošu un ne pārāk glaimojošu. Sakiet, lūdzami, kur tur viņš sazīmējis ko tādu, par ko jāsaka “patīk vai nē, bet tā mūs uztveŗ, tādi tie mūsu “trumpji”?! Puisis atbraucis, paklaiņājis pa Vecrīgu, redzējis interesantu arhitektūru, paskatījies uz smukām meitenēm, izšāvis pāris patīkami lētus aliņus un laimīgs devies tālāk. Un kas tur nosodāms? Kur ir problēma, ka cilvēks kaut kur brauc atpūsties un izklaidēties? Saprotams, ir tādas būtnes ar cirvja intelektu, kas brauc tikai pielieties un pamīcīties, bet tas daudz sliktāku iespaidu rada par tām zemēm, kas laiž pasaulē šādus brašuļus, nevis par mums.

  Turklāt Vecrīga nesastāv tikai no krogiem. Tur, piemēram, ir arī gana daudz muzeju un galeriju. Ja gribas vēl, der ielāgot, ka Rīga nesastāv tikai no Vecrīgas — un Latvija nesastāv tikai no Rīgas. Rīgā un Latvijā var atrast visu ko, un tas, ko ceļotāji tur ierauga, vairāk liecina par viņiem pašiem, nevis par Rīgu un latviešiem.

 6. visas galvaspilsetas ir ar daudziem báriem. dzivoju Andaluzija Granada un te ari ir pilns ar izklaides vietam. kapec vins nepastaigaja pa Agenskalna veco koka rajonu. tur ari var zimet-katrs redz to ko redze vinam atlauj. ja brauc atpusties tad ko mekle vispirms-vienu smuku kafejnicu. Latvija ir un paldies dievam ka ir!! ari te Spanija viss darbojas lai arzemnieks maksa un tas ir labi. kapec lai nemaksa ja ir par ko???

 7. Noskatījos visu attēlu set’u.
  Vispār pabrīnījos par to, cik ļoti mēs esam pieraduši pie šīs pierastāš vietas – Rīgas. Es, piemēram, nespēju vairs ieraudzīt centra (ne tikai) mājās kliedzošas galvas un tamlīdzīgas lietas.
  Žēl! Laikam vasarā jāizbrauc uz kādu laiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *