Miks Latvis

paskaties uz Rīgu un latviešiem

Paskaties, kā Rīgu ir ieraudzījis Trevor Smith, kurš šeit viesojās oktobrī. Trevors ir no Liverpūles un vienmēr ceļojot nēsā sev līdzi skiču grāmatu, kurā ieskicē un sazīmē redzēto. Ir patiešām interesanti pavērot, kas viņam licies interesants un uzmanības vērts.

Vai vēlies ieraudzīt Rīgu viņa acīm?

Kā redzams, gribam mēs to vai negribam, bet tāda ir mūsu Rīga iebraucēja acīm. Arhitektūra, krogi un skaistas meitenes. Var rīkot akcijas un kampaņas, bet pilsētu, jau tik viegli neizmainīsim. Galu galā, ko uz ko tad mēs varam cerēt? Visa Vecrīga ir piebāzta ar bezjēdzīgām izklaides vietām, kuras tam tik domātas, lai iztīrītu iebraucēju kabatas.

Varbūt to vajadzētu tikai prasmīgi pagriezt citā gaismā un izmantot šos “trumpjus”? Laikam slikta ideja. Neviens taču negribētu, lai ārpus Latvijas pieminot Rīgu prātā nāktu lēts alkohols un vēl lētākas meitenes. Vakar, piemēram, dzirdēju, kā Sidžas māsa apgalvoja, ka viņai gandrīz esot kauns ārpus Latvijas stāstīt, ka viņa ir no Rīgas tieši nelāgās pilsētas “slavas” dēļ.

Vēl tikai pievienošu paša skiču autora komentāru, lai jūtīgākie nejustos aizskarti:

I always have a visual diary/sketchbook with me that I find great fun and a good way to break the ice in new cities/countries.
Nothing is meant to offend – I hope there is nothing there that would upset anyone. I thought Latvian people were great & I was very well received during my stay. Riga is a beautiful city – everywhere was so clean and well organised.

Visas 11 skices no Rīgas:

The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007The Book - Riga Oct 2007

Trevora Rīgas fotoalbumu varat atrast šeit.

Autortiesības aizsargātas, fotogrāfijas publicētas šeit ar autora personisku piekrišanu.
All rights reserved. Illustrations by Trevor Smith.