Tas ir visiem zināms — piedrazota epasta kastīte prieku nenes. Vēstules ar komerciālu saturu, kuras mēs saņemam pret savu gribu sauc par spamu (mēstulēm). Un mēstuļu sūtīšana ir aizliegta ar likumu.

Spamlist.lv ir jauns blogs/projekts, kas paredzēts, lai kauninātu un plašākai sabiedrībai parādītu tos, kuri ik dienas piemēslo mūsu pasta kastes.

Ideja ir pavisam vienkārša: vienā vietā tiek apkopoti visi mēstuļu sūtītāji un publicēti kopā ar viņu mēstulēm attēlu formātā. Tādā veidā meklējot google ir iespējams atrast mēstuļu sūtītājus, bet ne to saturu, kuru viņi sūtījuši.

Lūk vienkāršs piemērs:

Kā redzam jau otrais atrastais ieraksts par firmu ir negatīvs. Uzņēmumiem, kuriem rūp sava reputācija internetā, būtu divreiz jāapsver, vai ir vērts sūtīt spamu. (Varbūt būtu nepieciešams padomāt arī par kāda papildus teksta ietveršanu spamlist.lv ierakstā, jo pēc virsraksta seko nedaudz nesakarīga informācija?)

Statistika

  • No 28 uzņēmumiem, kuri jau ir pievienoti spamlist.lv TOP 100 spamotāju sarakstam Google pirmajā lapā parāda 20 (vai 21).
  • Vismaz 2 vai 3 uzņēmumi pēc nosakuma ievadīšanas google atrodas ar spamlist palīdzību kā pirmie.
  • vai ir vajadzīgs vēl kāds spēcīgs fakts?

Ko tas nozīmē?
“Spamo un tu tiksi pieķerts!” tas ir vēstījums, ko pauž spamlist.lv. Katrā ziņā virtuālajā vidē spamlist.lv, manuprāt, visai nopietni spēj sabojāt mazo un vidējo uzņēmumu tēlu. Par lielajiem uzņēmumiem internetā ir vairāk informācijas, tāpēc spamlist.lv ieraksti pagaidām nespēj neko kaitēt.

Nosūdzi savus spama iesūtītājus!
Interneta žurnālos un blogos dažkārt parādās informācija, par kādu uzņēmumu, kurš piekopj neglīto reklamēšanās veidu un tagad ir veids, kā pasūdzēties arī parējiem.

Spamlist.lv pieņem epastus ar spama gadījumiem no tiem, kuri cietuši spama sūtījumu dēļ.

Man pašam uz personīgo epastu latviskie spami pienāk reti, tāpēc iesūtīt neko nevaru, bet zinu, daudzus, kuru epasti ir nokļuvuši apritē un spama sūtījumi viņiem ienāk diezgan regulāri, tāpēc aicinu visus pirms vēstules izdzēšanas to aizsūtīt tālāk info@spamlist.lv.