Ir pagājuši miljons gadi kopš Prāta Vētras labākā albuma “Veronika” iznākšanas. Pēc albumu rindas ar saldām mīlas dziesmiņām, kuras galvenokārt klausījās daiļā dzimuma pārstāves Prāta Vētra solas atgriezt interesi par savu mūziku ar jaunu kopdarbu “And I Lie.” Angliskais nosaukums man tomēr atkal liek saraukt grumbaino pieri, jo, kā zināms, Brainstorm galīgi netur līdzi Prāta Vētrai nemaz nerunājot par Reiganiem.

Taču labā ziņa ir tā, ka Prāta Vētra gatavo jaunu albumu sadarbībā ar Gustavo. Arī pirmais singls esot kopdarbs un to varēs noklausīties tiešraidē TV3 Vecgada vakarā. Ar 1. janvāri to dzirdēsiet arī radio stacijās, kur to noteikti skandinās biežāk par pašreklāmas džingliem.

prata-vetra-gustavo.jpg

Izrādās, ka jau kopš jūnija grupa kopā ar Gustavo producenta lomā strādā pie jaunām dziesmām, kuras pasaulē varētu nākt 2008. gada pavasarī.

Man patiešām liekas, ka tas ir labākais, kas vispār varētu notikt ar “prātniekiem.” Klausoties Gustavo mūziku un tajā skaitā jaunāko veikumu (Esi Brīvs) nepamet sajūta, ka tas džeks zina kā nostrādāt dziesmu līdz perfektumam nepadarot to tukšu.

Es domāju, ka pietiekami daudz par topošo albumu pasaka pašu mūziķu mīklainie izteikumi:

Gustavo: „Vētras skanējums man vienmēr ir asociējies ar 90tajiem gadiem. Radās doma, ka varētu apvienot 70to gadu un jaunās tūkstošgades muzikālās ietekmes. Ir jautri vērot, kā ar katru gabalu Vētras džekiem un man pašam paliek arvien interesantāk, kā darba gaitā šis projekts ieņem pareizo formu. Nešaubos, ka daudziem tas būs patīkams pārsteigums.”

Māris Mihelsons: „Gustavs nešaubīgi mums ir licis aizdomāties par to, kas mēs esam, ko gribam un kurp ejam. Mēs studijā ļoti daudz klausījāmies pasaules mūziku – no 60tajiem līdz Gorillaz, Gnarls Barkley un Amy Winehouse.”

Kaspars Roga: ”No mūsu puses tā ir liela, bet iekšēji nepieciešama uzdrīkstēšanās – radīt dziesmas šādā skanējumā. Skaidrs, ka vieglāk būtu vēl desmit gadus taisīt dziesmas klasiskā pop manierē un dzīvot cepuri kuldami, bet kā tad paliek ar Raini un to pastāvēšanu caur mainīšanos?”

citāts no brainstorm.lv