Miks Latvis

Foto eksperiments Aizmiga 365

Mārtiņš Bruņenieks – viens no Latvijas blogu autoriem, kurš aizraujas ar fotografēšanu ir uzsācis interesantu eksperimentu. Katru dienu viņš fotografēs un publicēs vienu foto speciāli izveidotajā projekta lapā Aizmiga 365.

Šādi eksperimenti ir sastopami ārpus mūsu zemes robežām, bet Latvijā par šādiem līdz šim ir maz dzirdēts tāpēc dubults prieks par šādu apņemšanos.

Kas tas būs?

Šeit būs manas dzīves arhīvs šajā gadā. Saturs – notikumi, iespaidi, garām ejot noķerti kadri. Tik personski, cik pats vēlēšos, tik kvalitatīvi un mākslinieciski, cik izdosies.
aiz.miga.lv

365-arhivs.jpg

Noteikti būtu vēlams abonēt šī pasākuma RSS, lai būtu iespējams izsekot līdzi visiem jaunajiem kadriem.

Sākums ir daudzsološs – ir jau viens man tuvs kadrs ar piesnigušo ielu, kas man patiešām (kā minēts bildes aprakstā) atgādina datorspēli Max Payne. Bildes parakstus iespējams redzēt komentāru sadaļā un tad, kad skatās jaunās bildes ar RSS lasītāja palīdzību.

Vēlu izturību projekta autoram! Lai veselu gadu katru dienu fotografētu tev to noteikti vajadzēs. :)

18 Responses

 1. Papuass: nav par ko.

  N.R.: šāds nostādījums manuprāt nav gluži vienkāršs fotoblogs, jo citi labākajā gadījumā ieliek bildi reizi nedēļā. Manuprāt ļoti interesants eksperiments, kad katru dienu ir noķerts jauns kadrs un es gribētu redzēt, kā šis viss skaisti apkoposies gada beigās.

 2. Tautai ātri apmniks, pāris dienas palūrēs un aizmirsīs, beigās izmetīs pat RSSu.

  Cita lieta būtu, ja tādā veidā kāda pupaina blondīne dokumentētu savu ikdienu, staipītos tur katru dienu pusplika kameras priekšā ut.t. ;)

 3. Es gan to nesauktu par oriģinālu ideju. Pat vēl vairāk, es to sauktu par ideju kopēšanu/zagšanu. Ja nemaldos, tad pirmais Latvijas fotogrāfs, kas šo ideju realizēja dzīvē ir Wilhelms Mihailovskis http://www.wilhelm.junik.lv/index.php?id=3&lang=EN&expand=1&g=1
  Viņš arī visādus tur World Press photo par tiem jokiem saņēmis. Tad visādi Leonīdi Tugaļevi sāka kopēt šo ideju un tagad pat parasti amatieri piesavinoties laurus par šo ideju. Negribēju nevienu apvainot, bet tikai pateikt, ka ideja nav oriģināla.

 4. Es negribēju ierosināt spamu, jo diez vai tik ātri te atgriezīšos un spēšu atbildēt, bet nu cerams ideju sapratāt un ļaunā neviens neņems – galvenais kaut ko darīt un tad jau būs rezultāti.

 5. Dreef: Tad jau rakstīt blogu arī ir idejas zagšana, jo pirmais bija laacz.lv Varētu padomāt, ka Tevis minētais pirmais Latvijas fotogrāfs pirmais uz pasaules izdomāja šādu akciju. Nevajadzētu saukt par zagļiem un kopētājiem cilvēkus, kas to nav pelnījuši.

 6. Pirmais blogeris nebija laacz. To iesāka noteikti kāds cits un pirms viņa dokumentēt sāka visādi baznīcas kalpi, bet vēl agrāk senie ēģiptieši cērtot akmenī un kapenēs uz sienām. Laacz pirmais ierkasts ir tikai 2002. gadā http://laacz.lv/2002/02/, bet manā lapā http://lam.good.lv/z2001.html atradīsi rakstus ar 2001. gadu ;-).
  Tā, ka es gribēju aizrādīt uz nekorektu informāciju, ka tas pirmais projekts, bet vienkārši kārtējais idejas kopētājs. Lūk kaut vai paskataties uz vakar atvērto Arnis Balčus izstādi “ziedi” http://www.riga-gallery.com/?lat/frames/white/exhibitions/izstades/111
  Ideja nav nekāda jaunā fotografēt kailus cilvēkus savā dabiskajā vidē, bet lūk viņš kaut ko pielicis no sevis (savu ideju) – tas ir ziedus. Darbi varbūt ir vienkārši/pavirši un visādi citādi slikti, bet puisis vismaz centies kaut ko no sevis pielikt. Tādēļ es esmu ar abām rokām par tādiem, kas izveido kādu oriģinālāku ideju vai pārveido pa savam to visu. Te es neredzu jaunievedumu no parasta dienas fotobloga, kādi ir pilns internets. Un ja to vēl nosauc par nebijušu Latvijā, tad man kā godīgam pilsonim nākas aizrādīt par nekorektu tekstu ;-). Tak kaut vai nesakat, ka nekad neesat redzējuši kaut vai šo ikdienas fotoblogu: http://andre.veiksme.lv/index.php?in=foto
  Ai nu labi, ņematies kā gribat un domājat, ka esat unikāli ar savu ideju ;-). Man ta kas.

 7. Dreef, man liekas, ka tas jaunais Marks tev … (izdzēsu rupjības).

  Vai kādā vietā tiek apgalvots, ka tas ir kāds jauns atklājums? Vai kāds apgalvo, ka tas ir pirmais? Un vispār, kāpēc tev, pasaulē atzītam plakātu fotogrāfam (tā es sapratu no vispārējās auras, patiesībā šajā jomā neorientējos) būtu jācepās par kaut kādu ikdienas arhivētāja vaļasprieku.

  DmS- stresa nav, bildēšanas grafiks tiek ievērots, tikai reizēm darbi iekrājas. Bildes parasti lieku vakarā.

 8. Es necepos – vienkārši aizrādīju uz nekorektu info vai ja vēlies, tad vienkārši papildināju ar savām domām šo rakstu. Vai tad tas nav jauki, ka mēs tagad visi zinam kas ir pirmais Latvijā šādas idejas autors un ka nemaz tik maz to fotogrāfu nav, kas šādi arhivē savas ikdienas ainas tepat Latvijā ;-)?
  P.S. tas Change man uz FF nestrādā ;-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *