Manā īpašumā ir nonākusi grandioza grāmata Poker Face 2 collectors edition, un es gribēju palielīties pastāstīt par to arī citiem, jo šīs grāmatas tirāža ir ļoti ierobežota – pasaulē ir tikai 2000 eksemplāru, visi numurēti un autora parakstīti.

poker-face.jpg

Poker Face 2 ir amerikas-latvieša Ulvja Alberta fotogrāmata, kura ir turpinājums 1981. gadā izdotajai Poker Face. Pirmais izdevums tagad jau ir kļuvis par īstu retumu un tā cena var būt līdz pat 2000$ par grāmatu. Šo jauno izdevumu vēl ir iespējams iegādāties, par 300$, bet cik saprotu arī šis prieks ilgi nevilksies.

Ulvis Alberts savā mūžā ir fotografējis daudzas ASV slavenības, jau sešdesmitajos viņam bija iespēja portretēt Džimiju Hendriksu, Džeriju Garsiju un Bobu Dilanu. Ulvis fotografējis arī tādas filmu zvaigznes kā Kristoferu Rīvsu, Džonu Veinu, Bārtu Reinoldsu, Džeinu Fondu un Silvestru Staloni.

Pati grāmata ir liela, bieza un smaga. Varētu pat teikt monumentāla, bet tā laikam par grāmatām neviens nesaka. Grāmatas svars pārsniedz 4 kilogramus un tajā ir vairāk kā 400 fotogrāfijas no WSOP – World series of poker. Skatoties šīs fotogrāfijas prātā nāk amerikāņu kino, kur Las Vegasa ir parādīta, kā dīvaiņu pārpildīta azartspēļu meka. Visu vēl neesmu izšķirstījis, grāmata labi spēj uzburt tā laika auru.

Gandrīz tik pat vērtīgas cik fotogrāfijas ir grāmatā apkopotie dažādu slavenu pokera spēlmaņu izteicieni. Ir savādi lasīt citātus, kurus izteikuši spēlmaņi pēc miljonu uzvaras un pirms miljonu zaudēšanas. Šķiet šī jocīgā spēle tiešām spēj aptumšot prātus.

Grāmata ir bāgātīgi papildināta ar dažādiem interesantiem citātiem, kuri interesanti šķiet pat man, cilvēkam, kuram ir maza sajēga par pokera pasauli:

“Es nedomāju, ka pokeru ir jāspēlē vērojot citus cilvēkus. Es domāju, ka pokeru ir jāspēlē vērojot, kā citi vēro tevi.”

Layne Flack

Grāmatu iespējams iegādāties pokerface2.com