tātad es piedāvāju – Latvijas lasītāko blogu tops

ok, ok, visiem topi jau ir apnikuši, bet nu tomēr esiet saprotoši.

Jūs jautāsiet kāpēc vispār vajadzīgi šādi topi? Es atbildēšu — tāpēc, lai būtu iespēja kādam cilvēkam, kas neko nezin par blogiem, parādīt sarakstu ar LV top blogiem no kuriem, katrs pats var izvēlēties sev tīkamāko.

Es nolēmu sevi izaicināt un paša spēkiem centos izgatavot šādu Latvijas blogu topu, kas bāzētos uz RSS rādītājiem. Tāpēc varat uztvert to, kā manu izmēģinājumu poligonu. Ja jau meitenes var mācīties kodēt CSS, tad kāpēc gan ne es?

Kāpēc tapa RSS tops?

Tāpēc, ka pašlaik nav neviena darbīga topa, kas atbilstu manām vēlmēm. six.lv/rank galīgi nedarbojas kā gribētos un kārto blogus pavisam jocīgā secībā. Cik saprotu, tas pasākums netiek ne atjaunots, ne uzlabots. Gmetrix ir kārtīgi piebāzts ar dažādiem citiem resursiem, bet tur nav tik un tā nav atrodami visi blogi, jo ne katrs grib un prot tur reģistrēties.

Nolēmu, ka uztaisīšu savu topu pat, ja būšu vienīgais tā lietotājs.

Tātad mērķis izgatavot blogu topu, kurš:

  • darbosies arī pēc tam, kad par to būšu aizmirsis
  • būtu automātisks un aktuāls katru dienu un arī pēc nedēļas vai mēneša
  • jābūt iespējai papildināt tā resursu skaitu
  • tas jābāzē uz kādu tehnoloģiju, kuru lieto vairums Latvijas blogu (feedburner.com)

Rezultātā es vienu dienu pavadīju domājot ideju, otrā dienā man bija skaidrs plāns un vajadzēja tikai uzcept pamata kodu, kurš skaisti sakārtotu blogus. Šeit bez palīdzības iztikt nevarēju. Man palīdzēja viens pazīstams php speciālists Aigars, kuram pamatkoda uzlabošana aizņēma 15 minūtes. Pārējais jau ir tikai noformēšanas darbs, kura rezultātus varat redzēt paši:

latvijas-lasitakie-blogi.jpg