Miks Latvis

diena, kad Google sabojāja tavu reputāciju

tra ta ta, tā… nu, man te jauns CV ir ienācies. Jaunēklis grib strādāt pie mums? Nu labi, pārbaudīsim. Tā, draugos nekas īpašs… Pie bildēm ieliktas pāris fotogrāfijas ar ziediem un kaķiem. Tagad paskatīsimies, ko mums Google parāda…

archijs-spiko.jpg

Ha ha ha! Pats taču atceros, kā man augstskolā gāja. Labs ir paņemsim uz pārbaudes laiku un tad jau redzēs, ko viņš spēj un ko nē.

Varbūt ne veiksmīgākais piemērs, bet tomēr – ar Google joki mazi. Kas iegrāmatots, tas tik viegli ārā nav izņemams. Šis gadījums jau nav tas sāpīgākais, var gadīties vēl ļaunāk.

Varbūt tiešām vienīgais veids kā internetā palikt “tīram” ir jau kopš pirmās interneta lietošanas dienas nekad nevienam neatklāt īsto identitāti?

36 Responses

 1. Nevajag slēpt identitāti. Pietiek ar to, ka neraksti ateju. Papildus tam iekš blogiem.lv ir iespējams ieķeksēt “neļaut meklētājiem glabāt pie sevis žurnāla kopijas”, kas izpaudīsies kā žurnāla kodā ievietots “Robots” metatags ar “noarchive” atribūtu. Un tādā gadījumā ir pavisam viegli dzēst visas savas pēdas.

 2. … vai arii otraadaak – labs iemesls, kaapeec saakt savu blogu. Ja par tevi nekas nav, tad tas nez vai buus labaak, nelkaa ja par tevi kaut kas ir, un tas kaut kas ir kaut ko veerts. Piemeeraam, tavs blogs. Es zinu jau, liekas, 5 cilveekus, kam blogs ir nostraadaajis par labu, dabonot jaunu darba piedavaajumu. Onkuli, tu, liekas, esi viens no tiem, ne?

 3. Es nezinu, man liekas tik pat labi kāds var pa Rīgu izlīmēt plakātus, ka kāds cits, kurš bērnudārzā atņēma konfekti, ir _bad person_. Atrast kādu draugos nav problēma un tad jau var “liet virsū” I mean esi tik liels invisible ninja, cik vēlies, tāpat, ja vajadzēs – atradīs un nod*.

 4. Godīgi sakot tas ir fufelis. Diezgan dumjam jābūt darbadevejam, lai uzķertos uz šādiem āķiem.
  Atceramies kaut vai google.lv – cūka.
  Nu ja dumjš un debils darba devējs piedāvā štukas, tad kādēļ ne?

 5. Hm… “noarchive” atribūts ir noderīgs, defaultā salikts eksperimentāliem projektiem.
  Pašam ilgs laiks bija vajadzīgs lai no Google “attīrītos”. Ja lapas saturu veido pats, tad ie vieglāk, jo ar Google webmaster tūļiem ir iespējams dzēst sevi no rezultātu lapas, norādot, ka lapa vairāk neeksistē vai arī ir out-of-date un tad tas google cravleris nākamajā reizē “ejot pāri lapai” dzēš vai labo informāciju par lapu… BET tas process ir ilgs un sāpīgs :(

 6. anonimitāte internet’ā agri vai vēlu beigsies. tagad, protams, ka var trekot tevi pēc tik daudzām lietām. pas dies tavs vārds kaut kur kaut kā parādīsies kopā ar tavu niku vai tavu spama e-pastu un uzreiz ir skaidrs, savelkas kopā visādi arī it kā anonīmi izteicieni utml. nošauties vai arī nelietot internetu un tad viss kulē.

 7. Protams. Es arii nee – es reizi nedeljaa., vai reizi meenesii. Un es 100% ticu, ka tu nebiji lasiijis ieprieksh vinja rakstu. Idejas un iedvesmas teemaam lidinaas apkaart, un kaads taas pakjer aatraak, cits veelaak, neatkariigi un nesaistiiti. Liidz daziem taas neaiziet nekad – tir parasti meklee un meegjina pieraadiit kur tu sho esi atradis, kur ko nospikojis, utml :)

 8. njaa…
  vispar, shito ierakstiju tiri impulsiivi – pec neguletam naktim pirms eksamena, lasit ka kads atklati lielas ar savu shpikoshanas talantu… :D
  nu bet tas taa. pie kam,noindekseja manu lapu 20 minutes pec ierakstishanas – pats biju uz pakaljas par to, cik aatri tas notika.
  ka jau teicu pie archija, neticu, ka shads joks kaut ko ietekmes vinja dziivee uz slikto pusi.
  lai veicas :)

 9. Mmm, izkauties jau var dažādos veidos! :D Iztiksim bez harakiri-veidīgiem paņēmieniem, bet, teiksim, varētu sarīkot..ēēē, teiksim, vārītu rīsu kauju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *