Tas ir noticis! LETA Video ir patīkams jaunums no līdz šim stagnējošās ziņu aģentūras. Jaunais projekts kā parasti ir (beta) izstrādes stadijā, bet jau pieejams arī plašākai publikai.

Lapas dizains, ja šo MS Paint darbu tā var nosaukt, ir veidots pēc pasaulē populārākā video servisa youtube.com principa. Arī logo droši vien ir veidojis kāds no LETAs darbinieku bērniem.

leta.jpg

Skatoties video klipus visvairāk tracina sliktā skaņas kvalitāte, kas dažbrīd kopā ar švako meitenes dikciju rada līdz pat 20 sekundes garus mirkļus, kad grūti saprast par ko tiek stāstīts.

Bet nu par jaukajām lietām

Jaukā lieta ir tāda, ka par spīti visiem trūkumiem šis pasākums ir pat ļoti baudāms. Pēc viena klipa noskatīšanās automātiski tiek rādīts nākamais, tādā veidā radot iespaidu, ka es skatos TV. Šādā veidā – ar skaņu un kustīgu attēlu īsās ziņas uztvert ir daudz patīkamāk.


Ja salīdzina, tad tagad mana vēlme lietot parastos portālus ir krietni mazinājusies. Ņemot vērā, ka parasti tur ir reti sastopami analītiskie raksti, bet īsās ziņas var dabūt no pašas Letas, tad neredzu iemeslu tērēt savu laiku lasot ziņas, ja varu tās skatīties. Droši vien tagad pamēģināšu videoletu palietot regulāri.

Jaunās tehnoloģijas arī ir ieviestas pienācīgi. Ir RSS un ir pat iespēja video klipus ievietot arī, piemēram, šajā blogā:

Apple prezentējusi jaunos produktus

Domājams, ka izlabojot visas negludās vietas šis projekts varētu izrādīties patiešām veiksmīgs un visticamāk, ka ar novēlošanos arī citi portāli novērtēs video pārākumu pār rakstītajām ziņām.