jungle.jpg

Jungle.lv piedāvā paskatīties uz blogiem no interesanta skatu punkta. Kas ir šodienas aktuālākās tēmas? Par ko šonedēļ raksta visvairāk? Kādas ir mēneša aktuālākās tēmas? Uz šiem jautājumiem atbildes var atrast apmeklējot jungle.lv.

Ar šī eksperimentālā projekta palīdzību diezgan ātri iespējams gūt priekšstatu par Latvijas blogos notiekošo. Ideja Gatim un man par šo radās pavisam nejauši un no joka pasākums ātri vien pārvērtās reālā pasākumā.

Tātad…

Jo lielāks ir vārda izmērs, jo biežāk attiecīgais vārds ir sastopams blogu virsrakstos dienas / nedēļas / mēneša laikā. Lūk neliels piemērs kā izskatās visu laiku populārākie virsrakstos izmantotie vārdi:

jungle-vardi.jpg
jungle.lv parāda to, kas interesē Latvijas blogu autorus

Vai es jau teicu, ka klikšķinot uz vārdiem var turpat lasīt visus rakstus, kuros ir šis vārds? Jā tas ir iespējams un tā ir viena no foršākajām fīčām. Piemēram, es vēlos uzzināt, ko nu kurš tajā dienā ir rakstījis par nekur.lv, klik, un gatavs.

Jungle.lv ir pievienoti populārākie, no blogtop.lv atrodamajiem blogiem, un saraksts visu laiku tiek papildināts ar jauniem blogiem. Šoreiz bija svarīgi apkopot pēc iespējas vairāk avotus, lai gūtu iespējami precīzu blogos aktuālās informācijas spoguli.

No otras puses arī jungle.lv lapa ir pamatīgi džungļi, tāpēc pagaidām attēlota tiek tikai daļa no pieejamās informācijas. Man kā statistikas maniakam gribētos krāsainus grafikus un līknes, kas parādītu, kā mainās dažādu terminu popularitāte ilgākā laika posmā. Līdzīgi kā to dara Google Trends. Domājams, ka nākotnē jungle.lv varētu kalpot kā vieta, kur parādītos arī citāda veida datu vizualizācijas.

jungle-screenshot.jpg

Par jungle.lv citos blogos.