Miks Latvis

jungle.lv – ceļabiedrs džungļos

jungle.jpg

Jungle.lv piedāvā paskatīties uz blogiem no interesanta skatu punkta. Kas ir šodienas aktuālākās tēmas? Par ko šonedēļ raksta visvairāk? Kādas ir mēneša aktuālākās tēmas? Uz šiem jautājumiem atbildes var atrast apmeklējot jungle.lv.

Ar šī eksperimentālā projekta palīdzību diezgan ātri iespējams gūt priekšstatu par Latvijas blogos notiekošo. Ideja Gatim un man par šo radās pavisam nejauši un no joka pasākums ātri vien pārvērtās reālā pasākumā.

Tātad…

Jo lielāks ir vārda izmērs, jo biežāk attiecīgais vārds ir sastopams blogu virsrakstos dienas / nedēļas / mēneša laikā. Lūk neliels piemērs kā izskatās visu laiku populārākie virsrakstos izmantotie vārdi:

jungle-vardi.jpg
jungle.lv parāda to, kas interesē Latvijas blogu autorus

Vai es jau teicu, ka klikšķinot uz vārdiem var turpat lasīt visus rakstus, kuros ir šis vārds? Jā tas ir iespējams un tā ir viena no foršākajām fīčām. Piemēram, es vēlos uzzināt, ko nu kurš tajā dienā ir rakstījis par nekur.lv, klik, un gatavs.

Jungle.lv ir pievienoti populārākie, no blogtop.lv atrodamajiem blogiem, un saraksts visu laiku tiek papildināts ar jauniem blogiem. Šoreiz bija svarīgi apkopot pēc iespējas vairāk avotus, lai gūtu iespējami precīzu blogos aktuālās informācijas spoguli.

No otras puses arī jungle.lv lapa ir pamatīgi džungļi, tāpēc pagaidām attēlota tiek tikai daļa no pieejamās informācijas. Man kā statistikas maniakam gribētos krāsainus grafikus un līknes, kas parādītu, kā mainās dažādu terminu popularitāte ilgākā laika posmā. Līdzīgi kā to dara Google Trends. Domājams, ka nākotnē jungle.lv varētu kalpot kā vieta, kur parādītos arī citāda veida datu vizualizācijas.

jungle-screenshot.jpg

Par jungle.lv citos blogos.

8 Responses

  1. “Mednisms” – skan labi. es jau pirms 2 gadiem rakstiiju, ka savaa blogaa paarsvaraa rakstiishu tikai par saviem projektiem, privaataam lietaamm, un atseviskjos gadiijumos par to, kas mani tieshaa veidaa neskar. privaatais blogs, taa saciit… mikslatvis.lv arii ir privaatais viena onkulja blogs. Tas nav ITblogs vai fotoblogs vai kako vai delfi, kuriem var5eetu paarmest personisku zinju paraadiishanos…

  2. Nosaukumam vajadzēja būt pilnīgi pretējam :D Pēc šī sanāk ka tie ir tādi džungļi kuros neko nevar atrast :D bet tā labs domēns, viegli atcerēties.

  3. Labs risinājums, vēl būtu kruta ja piemestu klāt ailīti no cik blogiem/avotiem tiek ņemta statistika. Kā arī šo avotu sarakstu. Ne?

    Man reiz radās tāda pati ideja, bet ne par LV, bet gan visa Interneta populārākajiem tagiem. Teiksim, par avotu ņemot Technorati topu, vai ko tamlīdzīgu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *