Ar draudzeni esam nolēmuši, ka beidzot jāpērk automašīna. Patiesībā mēs to izdomājām jau gada sākumā.

Līdz pat šim brīdim esam pavadījuši laiku neskaitāmās diskusijās un strīdos. Esam tērējuši laiku klausoties padomos. Padomus ir devuši visi, kam nebija slinkums. Tajā skaitā, pat tādi, kuriem nav auto tiesības, nav auto, nav sajēgas, bet viņi “ļoti labi zinot,” kāds auto mums ir piemērots.

Ko mēs esam izlēmuši?

Izlēmām, ka nav jēgas pirkt lietotu auto, jo tas ilgākā laika posmā prasītu ieguldījumu remontos. Nekad taču nevar zināt vai mašīnai nav kādi apslēptie defekti. Arī lietotu auto ir jāpērk uz nomaksu.

Labi, tā bija atrunāšanās. Īstais arguments ir tāds, ka man nav ne mazākās vēlmes braukt ar auto, kuram ir bijuši n īpašnieki, kura ir šur tur ierūsējusi, kurai ir sākotnēji nepamanāms, bet ļoti kaitinošs traips utt. utjp.

Gribas jaunu un svaigu lietu.

Jaunas mašīnas pluss ir tas, ka par to var 3 gadus pilnībā neraizēties, jo garantija sedz remonta izmaksas.

Esam nolēmuši tērēt ne vairāk kā 13-14 000 eiro šim pirkumam. Gribētos, lai mēneša maksājums nepārsniegtu 130 latus. Šeit uzreiz jāpiemin šī pirkuma mīnuss – n gadus maksājot sanāk procentos vien samaksāt tik daudz, cik maksātu labs un lietots auto.

Ko mums vajag izdomāt?

Nu esam nonākuši pie sāpīgā punkta – auto modeļa izvēles.

“Nepērc koltu,” viņi saka, “pēc gada tas sāks niķoties un sūdi būs.” “Franču auto ir mēsls.” “Ševroleti ir vēl sūdīgāki par opeļiem.” “Opelis vispār nav auto.” “Tikai ne sitroen.”

Šādus padomus esam atklausījušies. Kā jau teicu, padomus dod visi, kam nav slinkums.

Es ar šo ierakstu ceru sagaidīt vismaz vienu komentāru, no cilvēka, kurš pēdējā laikā (pēdējo gadu laikā) ir iegādājies, vai iegādāsies auto. Es būšu pateicīgs, ja jūs padalīsieties ar prātīgu ieteikumu par to, kāds būtu uzticams auto lētajā galā. Varbūt kādam ir draugi, kas tirgojas ar mašīnām un rubī fišku? Katrā ziņā būsim pateicīgi par katru konstruktīvo padomu.

Paldies.