Miks Latvis

Search

vērtēšanas sistēma cilvēkiem?

reitings2.jpg

Fotogrāfijas avots CC-licenzējis Brian

Ideja pafantazēšanai.

Kā būtu, ja katram cilvēkam varētu piešķirt vērtējumu zvaigznīšu sistēmā? Tādā veidā radot reitingu, kas līdzinās Google PageRank. Tas kalpotu, kā subjektīvs cilvēka vērtības atspoguļotājs.

Rastos sava veida imdb datubāze cilvēkiem. Par labajām lietām “+“, par sliktajām ““.

Ja kāds tevi palaiž apsēsties tramvajā, tad noknipsē viņu ar telefonu un iedod 5 zvaigznītes. Google datubāzē tagad būs papildināta informācija par nofotografēto cilvēku.

Knispē, laipnas pārdevējas, sētniekus, radus un kaimiņus un novērtē viņus.

Knipsē svešiniekus un uzzini, kāds ir viņu vērtējums. Līdzīgi, kā ebay sistēmā tiek novērtēti pārdevēji, tā nākotnē iespējams varētu novērtēt reālas personas. Satiecies ar aizdomīgu ss.lv tirgoni un nobildē viņu. Ja personai būs sliktas atsauksmes, tad tu preci visdrīzāk nepirksi.

Internetā izveidojas saraksts ar cilvēkiem. Google gluži, kā Salavecītis zinās par visiem labajiem un sliktajiem darbiem.

Baisi? Vēl baisāk kļūst, ja šādas zvaigznītes dotu dažādās jomās. Pieklājība, smaidīgums, uzticamība utt. utjp.

Cilvēki, jau tagad neiziet no mājas bez maskas. Ārpus mājām neviens nevarēs justies droši.

Ideja kopumā var šķist sviestaina, bet šī nebūs pirmā sviestainā lieta, kas notikusi uz šīs planētas.

Ideja no Google Blogoscoped

11 Responses

 1. Laba provokācija.

  Nu ja nerunā par to, ka par šādu ideju cilvēktiesību organizācijas noēstu bez sāls, tad ideja par šādu sistēmu pat Ādolfa onkulim nebija iešāvusies prātā. Tad jau jebkurš pediņš automātiski būs sliktāks par kādu pudeles brāli, vai kāds superstārs būs nenormāli labs cilvēks pat tad, ja viņš sitīs sievu.

 2. Kaut kā dīviani sanāk, teorētiski mums kā cilvēkiem būtu jākļūst brīvākiem, individuālākiem, ūberkūlākiem – demokrātija, liberālisms, pieejamās tehnoloģijas (tas pats mobilais telefons, pēc kura var izsekot zvanus un atrasānas vietu; sociālie tīkli) u.t.t.
  bet rezultātā sanāk, ka visie šie ‘izgudrojumi’ novied pie aizvien lielākas kontroles pār mums.
  Un mūsu brīvība un individuālisms ir kaķim zem astes, tā arī būs kā Ķīlis teica – vientulību, iespēju nolīst no visiem tā patālāk, nākotnē pirksim pa naudu.

  p.s. es neesmu par anarhiju:)

 3. Es šo ideju pārveidotu savādāk (bet nedarīšu, jo ir daudz kas cits darāms un daudzas idejas, kam vajag lielāku uzmanību). Es šo ideju pasniegtu tā, ka fotografēt tikai pozitīvos cilvēkus, nevajag mīnusiņus, tā jau pietiek apkārt sliktā. Tad mēs redzētu, cik gan daudz pozitīvu cilvēku apkārt. Gan jau ka , ja labi padomātu sanāktu vēl labāka ideja ;)

  P.s. Zvaigznītes nevajag likt, tas jau sen ir nemoderni, tad jau liec kaut smaidiņus ;)

  P.s.s Es domāju, ka ar latviešiem būtu grūti, pasīva tauta :( http://blog.indriks.com/2008/02/20/kapec-efektivitate-pa-regioniem-ir-tik-mainiga/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *