bezmaksas-fotografijas.jpg

Ja tev pašam nav sava fotoaparāta, vai piemērotas bildes tad, lai iegūtu vēlamo foto ilustrāciju blogam parasti ir:

  • jāmeklē fotogrāfija Google krājumos
  • jāpārbauda vai tas nav aizsargāts ar autortiesībām (ja tas ir iespējams)
  • jāpielāgo fotogāfijas izmērs
  • jāievieto fotogrāfija blogā
  • jāievieto korekta atsauce uz autoru

Tagad šīs piecas darbības ir iespējams aizstāt ar vienu – wordpres.org papildinājuma Photo Dropper uzstādīšanu.

photodropper.png

Kad papildinājums ir uzstādīts, tad veidojot jaunu rakstu zem rakstlaukuma parādīsies jauna sadaļa Browse Photos. Lai pievienotu fotogrāfiju ar Rīgas skatu ierakstam meklētāja lauciņā vajadzīgo atslēgas vārdu. Tiek parādīti 5 (skaitu var mainīt) atbilstošākie attēli un ar vienu peles klikšķi iespējams, kādu no tiem ielikt jaunajā rakstā.

Piemēram, šo foto:


Creative Commons License autors: toms

properties.jpgKāpēc es drīkstēju izmantot šo foto?

Tāpēc, ka fotogrāfijas radītājs, bija izmantojis CC licenci, kurā ir teikts, ka jebkurš var kopēt un izplatīt šo fotogrāfiju citiem, kā arī pielāgot to savām vajadzībām bez maksas.

Jāņem vērā, ka šādas tiesības ir spēkā tikai tādā gadījumā, ja autoram ir iedota atsauce, kā arī ir pievienota informācija par to, ar kādām tiesībām (licenci) šis darbs tiek izmantots.

Tā kā autoram ir iespējas mainīt fotogrāfijas licences noteikumus nebrīdinot par to, būtu nepieciešams pārliecināties kāda licence ir spēkā fotogrāfijas ņemšanas brīdī. Attēlā pa labi ir redzams, kā izskatās flickr sniegtā informācija par fotogrāfiju. Nospiežot uz Some rights reserved ir iespējams noskaidrot detalizētu informāciju par lietošanas noteikumiem.