Miks Latvis

odiseja.lv publicējusi manas atbildes uz 5 jautājumiem

odiseja.jpgodiseja.lv ir portāls, kurā notiek dažādas prognožu spēles un katru dienu 5 cilvēkiem uzdod 5 jautājumus. 5×5 intervijas dod iespēju salīdzināt cilvēku domas un paskatīties uz lietām no viņu skatupunkta.

Interesanti, ka trāpījos vienā kompānijā ar vēl vienu bloga autoru Juri Kažu. Piedāvāju iespēju iepazīties ar Odisejas jautājumiem un manām atbildēm:

Kā cīnīties ar rasismu?

Rasisma cēlonis ir prāta aprobežotība. Manuprāt, rasisti ir vienkārši slikti izglītoti ļaudis. Ja izglītības sistēmā strādājošajiem tiktu piedāvāts konkurētspējīgs atalgojums, tad līdz ar jauniem un profesionāliem mācībspēkiem paceltos izglītības līmenis un rasisma problēma pazustu pati no sevis.

Kādā ražošanas jomā Latvijai ir cerības kļūt par lielvalsti?

Ir divas jomas, kas man nāk prātā. Pirmā būtu tradicionālāka – kokapstrāde. Viens no retajiem resursiem, ar kuriem varam lepoties, ir Latvijas meži. Domāju, ka ar nodokļu politiku būtu iespējams panākt, ka no Latvijas būtu neizdevīgi izvest neapstrādātus kokmateriālus. Jārūpējas, lai koksne tiktu apstrādāta vietējās ražotnēs.

Otra nozare būtu informāciju tehnoloģijas. Uzskatu, ka Latvijā ir daudz gudru prātu, taču pagaidām izglītības sistēma nav veidota tā, lai jau agrā vecumā sagatavotu spēcīgus informāciju tehnoloģiju speciālistus. Visbiežāk augstskolās nonāk vidusskolu beidzēji, kuriem ir minimāls priekšstats par to, kas ir IT nozare. Ja šo tendenci mainītu, tad varam sākt domāt par konkurēšanu pasaules līmenī.

Uz ko paļauties, kad prāts un intuīcija nonāk pretrunā?

Es teiktu, ka jāpaļaujas uz intuīciju. Ticu liktenim un domāju, ka laba plānošana + nejaušība visbiežāk dod labu rezultātu.

Ko Tu nominētu par „Gada cilvēku Latvijā 2007″?

Godīgi sakot, man nenāk prātā neviens, kas būtu pelnījis šo titulu pagājušajā gadā. Varbūt varētu joka pēc nepiešķirt to nevienam? Medijos bija tik spēcīgs negatīvo ziņu fons, ka visdrīzāk šo titulu būtu pelnījis kāds sētnieks, kas visu gadu čakli apkopis Rīgas centra parkus.

Kā būtu jāpavada 16. marts – latviešu leģionāru diena?

Klusi un mierīgi. Ar ziediem pie atceres vietām. Ar izglītojošiem raidījumiem televīzijā.

Pārējo intervijas dalībnieku atbildes varat lasīt odisejas interviju lapā. Šoreiz, gan izskatās, ka mēs visi atbildējām pamatā ļoti līdzīgi (un mazliet garlaicīgi :).

4 Responses

  1. ha! Esmu pietiekami izglītots un daudz zinu vēsturi. Tik un tā palikšu rasists uz mūžīgiem laikiem.
    [šeit bija aizskarošs un stulbs teksts, kuru izdzēsa mikslatvis.lv]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *