Miks Latvis

Legālas bezmaksas antivīrusu programmas


Man bieži jautā, lai es palīdzu un aktivizēju kādu no antivīrusu programmām, kuras nāk komplektā ar svaigi iepirktu datoru.

Parasti šī dāvana nāk no veikala un beidzas pēc noteikta termiņa. Lai aktivizētu ir nepieciešams iegādāties licenci un pat ja tas nav īpaši dārgi, es uzskatu, ka tas ir lieki.

Parastais rīcības plāns ir noskaidrot, kādas ir datora lietotāja vēlmes un censties pierādīt, ka mājas apstākļos var iztikt arī ar bezmaksas risinājumu.

Trīs labākie un visbiežāk lietotie bezmaksas pretvīrusu rīki ir: AntiVir, AVAST, un AVG. (AntiVir jaunais nosakums ir Avira)

Izvēlies vienu no trijiem, kurš patīk labāk un par kuru dzirdētas labākas atsauksmes:

[threecol_one]Avira

[button link=”http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus” style=”download” color=”green”]lejupielādēt Avira[/button] [/threecol_one] [threecol_one]AVAST

[button link=”http://www.avast.com/free-antivirus-download” style=”download” color=”green”]lejupielādēt AVAST[/button] [/threecol_one] [threecol_one_last]AVG

[button link=”http://free.avg.com/ww-en/free-downloads” style=”download” color=”green”]lejupielādēt AVG[/button] [/threecol_one_last]

Šīs trīs programmas nav ideālas, un to bezmaksas versijas nav paredzētas lietošanai darba vajadzībām. Bezmaksas versijas ir atļauts legāli lietot tikai privātajos – mājas datoros.

Pats jau vairākus gadus lietoju AntiVir. Programma lieki nenoslogo datora resursus un labi padara savu darāmo. Pazīstu cilvēkus, kuri dod priekšroku AVG. Domāju, ka antivīrusa izvēle ir tikai gaumes jautājums, jo svarīgākais, lai darbs ir padarīts. AntiVir līdz šim nav mani pievīlis, tāpēc neredzu iemeslu lietot un mēģināt kādu citu produktu.
Tikko konstatēju, ka uz mājas laptopa vispār nav nekādas antivīrusu programmas. Stāv tikai Vista un knābā graudus.

Cilvēkam, kas kaut nedaudz prot apieties ar datoru vajadzētu būt spējīgam pašam uzstādīt jaunu pretvīrusu programmu.

Ieteicamais uzstādīšanas princips:

 1. lejupielādē izvēlēto programmu;
 2. atbrīvojies no vecās programmas (divas antivīrusu programmas uz viena datora parasti nekad nedraudzējas);
 3. darbini lejuplādēto failu un izpildi to, kas rakstīts instalēšanas vednī;
 4. berzē rokas.

Nobeigumā es vēlētos dzirdēt lietotāju pieredzi par minētajām programmām. Ja uzskatāt, ka ir kāds labāks bezmaksas risinājums mājas vajadzībām tad es priecāšos to uzzināt.

61 Responses

 1. Uz saviem un savu paziņu mājas datoriem lieku Avast Home. Datora resursus izmanto pieņemamā līmenī un nav bijušas problēmas dēļ vīrusu neatpazīšanas.

  Vēl ir ClamWin ( http://www.clamwin.com ) uz ClamAV bāzēts atvērtā koda pretvīrusu rīks. ClamWin diemžēl ir zināms mīnuss – tam pašlaik ir pieejams tikai režīms skanēt failus pēc pieprasījuma (t.i. automātiskas pārbaudes, failu atverot, nav).

 2. vincents: abējādas. var taču dabūt bezmaksas programmas un lietot nelegāli uzstādot home versiju uz darba datora.

  var jau būt, ka esmu kaut ko salaidis dēlī(gramatiski), bet izskatās, ka arī tev doma ir skaidra. :)

 3. “Clam ir tikai on-demand, so neder” – es laikam neiebraucu, ko nozīmē on-demand. Jāpalasa būs vēlreiz viņu licenze. Imho agrāk bija for free arī uz darba datoriem, ne?

 4. Mjā. Nu tak it kā zem GPL`a un tā, neredzu nekādu info it kā, ka nevarētu es uz darba kompjiem turēt šamo.

  Jā, automātiskais skanētājs viņam nav, bet, ja lietotāji nav auni un never vaļā nepazīstamus sūdus un pazīstamos noskanē, tad tak nav ne vainas.

 5. Ja antivīruss automātiski nedarbojas, jēga no viņa? Protams, šāmanisms un ievilkts ķeksitis, ka man ir antivīruss ir noteikti rada drošību. Ja pats sevi nesargāsi, antivīruss nespēs nosargāt.

 6. Avast! no dotajiem ir vislabākais, vari paskatīties jebkuru, puslīdz nopietnu testu, ir vēl tāds Moon Secure Antivirus, kas izmanto Clam AntiVirus datu bāzes, pēc izkata diezgan traģisks, toties liekams arī komerciālām vajadzībām…

 7. tagad mājās stāv avast. nesen vienai paziņai pārinstalēju kompi uzliku AVG. bet tam AVG man nepatika viena lieta. pie db updeita izlec reklaamas baneris gandrīz pa visu ekrānu ar kautkādiem komisksiem par tēmu nopērc krutāku AVG pa piķi. kaitinoši.

 8. Avast lietoju jau vairākus gadus, un pagaidām nekādu problēmu nav bijis. Un jā, bezmaksas viņš ir home versijā kur ir jāreģistrējas, lai iegūtu aktivizācijas kodu uz 14 mēnešiem, pēctam atkal jāpieprasa jauns kods.

 9. Es gan pirms instalēšanas/atisntalēšanas vēl ieteiktu atslēgt datoru no interneta. Lattelekom piedāvātajā interneta paketē līdzi nāk “draudzīgie” lietotāji, kas dalās ar saviem vīrusiem un aptuveni 5min. laikā dators tiek aplipināts.

 10. Ne jau antivīruss ir tas kurš aizsargā no vīrusu nokļūšanas datorā :) ja bez antiv vēl var iztikt, tad bez FW – nu nekādi :)

 11. Agrāk lietoju AVG, bet kaut kas aizgāja grīstē un datorā iedzīvojās ļoti daudz vīrusu, un AVG ar tiem vairs nespēja cīnīties. Nomainīju pret Avast un dzīvojos laimīgs! Taču papild aizsardzībai vēl uzliku outpost firewall pro, jo daži brīnumi tomēr līda iekšā!

 12. Sāksim ar to, ka man ļoti maza pieredze instalēšanā, absolūti neko no angļu valodas nesaprotu un tomēr darbojos.Vēlos pastāvīgi tikt galā ar jaunas pretvīrusu programmas instalēšanu.Te, laukos datorspeciālisti ārkārtīgi aizņemti un man nav naudas, lai ieinteresētu man palīdzēt.
  Man maijā beidzas Anti-Viruss programma, jau tagad karās augšā “last update” uz “start update” nereaģē.
  Dators ir mazjaudīgs, pavecs.Ar ko nman sākt, kā tikt galā?

 13. Pirms tam man staveja AVG. Viens datorikis man ieteica COMODO, kas ir par brivu un nenozheloju, ka to uzstadiju. Tiklidz uzstadiju COMODO un veicu pirmo kompjutera testu, uzreiz tika atrasti paris virusi, kurus taa AVG versija, kas bija uz datora, laida garam.
  Protams, ka tad, ka nonem un instalee antivirusu, datoru jaatsledz no interneta!

 14. Labs vakars!
  “CyberDefender”
  Ko labu/sliktu varat pateikt?
  Ik pa brīdim izslēdzās dators. Lasīju,ka,ja dators darbojas ilgāk par 2 stundām,AVG Free nespēj attīrīt… It kā “ielādēt” vēlējos AntiVir Free, bet,nospiežot “downlound”- ieguvu lūk …
  Jau iepriekš pateicos par atsaucību!

 15. Nu sākumā gribētu pie visa piebilst, ka tikai nevajadzīgas un ne visai labas lietas ir par brīvu… Laba antivīrusu programma ir tomēr jāpērk, bet tieši ko, lai izvēlas katrs pats. Un otra lieta ir tā, ka man ir 64 bitu operētājsistēma, neminēšu kāda, jo tāpat nosaukumam nav nozīmes, un skaidri zinu, ka vīrusu man šajā vidē nebūs, vismaz līdz tam brīdim, kamēr hakerīši nesabojās arī šo vidi…

 16. Man ir uzikta Symantec Endpoint Protection Small Business Editon.
  Problemas nau bijušas.cik es zinu šo antivirusu lieto dažās bankās neminešu kurās.

 17. Varu padalīties ar info;pašreiz lietoju pašu jaunāko microsoft produktu: Security Essentials-
  legāla bezmaksas antivir. programma.Pēc ārzemju lietotāju un ekspertu atzinuma, viena no labākajām bezmaksas pr.Pieejama Windows XP;Vista;7(seven),tikai licenzētām versijām,jo instalējot pārbauda validāciju!

 18. Sveiki visiem!Kam rūp sava datora aizsardzība!Nu diemžēl ar tām legālām progām tā ir kā ir.Ne visas darbojas ,lai aizsargātu no vīrusiem.It sevišķi FREE versijas.3 mēnešus meklēju antivirus progu,kura normāli darbojas ar WINDOWS 7.Tātad nerij resursus,atpazīst vīrusus,spēj viņus izolēt.Pēc visiem eksperimentiem paliku pie “symantec endpoint protection” pēdējas versijas.Droši ka nav visLABĀKĀ,bet man patīk kā strādā datora procesors,klusi,vienmērīgi.Vīrusu NAV.
  P.S.Laptops-BENQ JOYBOOK R55E,1,6 GHz,2GB RAM.

 19. Sveiki! Protams negribu izgāst žulti uz AVG, bet man šis antivīrus tiešām nesipatizē! Pirmkārt diezgan bremzē kompi un otrkārt cik netā kautkur maniju ka viņš spēj vīrusu noķert, bet nespēj to dzēst! Tā arī man bija visu laiku stāvēja AVG un saķēru vīrusu nepajokam dators sāka mēmāki gļukot un šis tik rāda ka draiveru mapē vīrus un iepūt viņam! Uzliku Avast un noskanēju un šis netikai to vienu atrada un dzēsa! Tākā daudz no neta lādēju info un ņemos pusspanopietno tad pamatā lietoju Nod32, bet reizi mēnesī es to atinstalēju un palaižu avastu vai aviru plusā lai izskanē!

 20. Kas tie par bezmaksas anti vīrusiem? Kad sāc tos lejuplādēt izmet maksas uzdevumu.
  Ja tiešām ir tādi bezmaksas tad kapēc tos tā slēpj un nekad neizpratīšu vārda free jēgu ja tur par visu naudu prasa. Man nau žēl ko nopirkt ja es zinu ka produkts darbosies visu noteikto laika posmu, parasti tad darbojas pusi no noteiktā laika un kam sūdzēties ja esi caur netu ko pircis un beigās tevi piešmauc ar nepilnīgu darbu?
  Pašlaik jau 50 minītes serfoju pa netu un neko pa free neesmu dabūjis, visur prasa naudu.

 21. Bez shaubam, ka maksas antivirusi ir labaki, bet nu… Bez maksas ir Comodo, tik tur nevajaga parspilet ar droshibas limeni, citadak pat e-pasts outlook express neies,jo vinsh noblokee visas majas lapas, kuraas iet nav labi. Apollo ir virena no tam. Starp citu, gan Comodo, gan KIS2001 Trial version man liedz ieiet SPORTACENTRS.COM

 22. ESET Smart Security + Malwarebytes’ Anti-Malware + HijackThis + AdGuard – Labākā aizsardzība Jūsu datoram.Visas šīs programmas,bezmaksas, var lejuplādēt no ražotāju saitiem.

 23. lietoju avria antivirusu un ir ok bet man nepatik 2 lietas no viņa 1. kad noka4aju mu online spēli vinš dažus failus uztvēra kā vīrusu un tur bija 4akars , un otrais man nepatik kad atnak updates tad paradas ari reklama . labak ka4asu avast antivirus
   

 24.  man nekad nav bijusi saskarsme ar vīrusu programmām un tā, bet tagad kad ģļuko kompis es to domāju iztīrīt no vīrusiem. ielādēju to Avira 2012, ar lejupielādi viss ok, bet nemāku iztīrīt tos vīrusus. varbūt tā nav īstā programma? kas man būtu jāizdara? un vai t;irot kompi nepazūd visas bildes, faili, dokumenti? gaidu palīdzību! :)

 25. Uzkatu, ka vis labākie no šiem ir Avira un AVG. Avast wnk pēdējais mesls, nepilda funkcijas, kā AVG vai Avira. Pats biju uzstādijis Avast, bet pat nebrīdināja par pat pašiem nekaitīgākajiem vīrusiem, kā piem Avira. Pašam arī Avira un nemaz nevar par Avira funkcijām sūdzēties.

 26. Tev ir jauks vaards/uzvaards, ja nav niks. :)
  Es esmu dummy datorsmalkumos, vakardien ielaidu viirusus, bet pretiigus – pie zinaamiem vaardiem un reklaamas, kas aiznjem pusi vai vairaak ekraana kopumaa, es domaaju taas, kas ieviirusojaas un ir gandriiz visos atveerumos. Avast raadiija, ka sisteema ir ‘secure’. 2x pa apm 90 min tiiriiju ar Avast : skeneeja un deliteeja. NEKAS NAV MAINIIJIES!!! Gribeeju atbriivoties no Avast un iestaadiit Tevis ieteikto AntiVir, neatrodu kaa atbriivoties. Ceru, ka vari ko ieteikt dumpiereem. Paldies. :)

 27. PS
  Varbuut bez antiviirusa programmas var atbbriivoties no “Ads by OnlineBrowserAdvertising”? Sorry, ja stulbi skan jautaajums. :(

 28. Sveiki!pats labakais un ieteicamakais antiviruss ir AVG.lietoju jau vinu 5 gadus un nekadu problemu.Iesaku ari citiem so antivirusa programmu.:)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *