Man bieži jautā, lai es palīdzu un aktivizēju kādu no antivīrusu programmām, kuras nāk komplektā ar svaigi iepirktu datoru.

Parasti šī dāvana nāk no veikala un beidzas pēc noteikta termiņa. Lai aktivizētu ir nepieciešams iegādāties licenci un pat ja tas nav īpaši dārgi, es uzskatu, ka tas ir lieki.

Parastais rīcības plāns ir noskaidrot, kādas ir datora lietotāja vēlmes un censties pierādīt, ka mājas apstākļos var iztikt arī ar bezmaksas risinājumu.

Trīs labākie un visbiežāk lietotie bezmaksas pretvīrusu rīki ir: AntiVir, AVAST, un AVG. (AntiVir jaunais nosakums ir Avira)

Izvēlies vienu no trijiem, kurš patīk labāk un par kuru dzirdētas labākas atsauksmes:

[threecol_one]Avira

lejupielādēt Avira [/threecol_one] [threecol_one]AVAST

lejupielādēt AVAST [/threecol_one] [threecol_one_last]AVG

lejupielādēt AVG [/threecol_one_last]

Šīs trīs programmas nav ideālas, un to bezmaksas versijas nav paredzētas lietošanai darba vajadzībām. Bezmaksas versijas ir atļauts legāli lietot tikai privātajos – mājas datoros.

Pats jau vairākus gadus lietoju AntiVir. Programma lieki nenoslogo datora resursus un labi padara savu darāmo. Pazīstu cilvēkus, kuri dod priekšroku AVG. Domāju, ka antivīrusa izvēle ir tikai gaumes jautājums, jo svarīgākais, lai darbs ir padarīts. AntiVir līdz šim nav mani pievīlis, tāpēc neredzu iemeslu lietot un mēģināt kādu citu produktu.
Tikko konstatēju, ka uz mājas laptopa vispār nav nekādas antivīrusu programmas. Stāv tikai Vista un knābā graudus.

Cilvēkam, kas kaut nedaudz prot apieties ar datoru vajadzētu būt spējīgam pašam uzstādīt jaunu pretvīrusu programmu.

Ieteicamais uzstādīšanas princips:

  1. lejupielādē izvēlēto programmu;
  2. atbrīvojies no vecās programmas (divas antivīrusu programmas uz viena datora parasti nekad nedraudzējas);
  3. darbini lejuplādēto failu un izpildi to, kas rakstīts instalēšanas vednī;
  4. berzē rokas.

Nobeigumā es vēlētos dzirdēt lietotāju pieredzi par minētajām programmām. Ja uzskatāt, ka ir kāds labāks bezmaksas risinājums mājas vajadzībām tad es priecāšos to uzzināt.