Šodien Latvijas Avīzes izdotajā žurnālā “Mājas Viesis” publicēts Ilzes Vītolas raksts par blogiem Latvijā.

Saite uz rakstu.

16.jpg

Miks Latvis studē LU žurnālistiku, pirms tam apguvis* arī datorzinātnes. Viņa interneta žurnāls Onkulis.mix.lv** ir kļuvis populārs gada laikā. Kāpēc topošais žurnālists vēlas izpausties internetā?

– Jā, avīzēs manu rakstu izlasīs, bet vai izteiks viedokļus? Blogotāja lielākais ieguvums ir atpakaļsaikne – komentāri. Lasītāju atsauksmes man ir galvenā motivācija, lai rakstītu blogu, – atzīst Miks Latvis. Kā zināms, bieži vien ļaudis piesārņo internetu ar savu agresiju. Tāpēc iepriecināja Mika noteikumi: “Tas, ka šo blogu iespējams komentēt, nenozīmē, ka varat komentāros baudīt pilnīgu brīvību. Tiek dzēstas reklāmas un spams, komentāri, kas sastāv no viena vārda vai “plika” saites, lamuvārdus saturoši komentāri, apvainojumi un viss cits, kas man liksies nepiemērots. Kā pārbaudīt, vai komentārs netiks izdzēsts?

Pasaki šo komentāru skaļi pie sevis. Ja tas izklausās pēc kaut kā, ko tu varētu kādam pateikt, acīs skatoties, tad tas varētu būt komentārs.”

– Mans blogs ir mans īpašums. To var lasīt mana mamma, mazi bērni, tāpēc rupjības dzēšu ārā. Ja uz jūsu mājas būtu uzpūsts kāds rupjš vārds, jūs taču to aizkrāsotu, – spriež Miks.
Ilze Vītola, Mājas Viesis

*RTU DITF bija mana pirmā augstskola, tur nedaudz pamācījos datorzinātnes, taču nedomāju, ka tās esmu apguvis – drīzāk apgrābstījis. Guvu iespaidus un pazudu no turienes.

**onkulis.mix.lv ir tikai divus mēnešus vecs, visticamāk, tur būtu jābūt mikslatvis.lv