platforma music logo

Savdabīgu rīcības veidu izvēlējusies visiem zināmā autortiesību aizstāve Platforma Records savā mūzikas portālā “Platforma Music.”

Pirmkārt, šeit ir labā ziņa – no 25. aprīļa tiek piedāvāta bezmaksas (un maksas mūzika) no Latvijas mūziķiem. Mūzikas veikals, kurš tirgo mp3 failus ir tikai slavējama lieta mūsu stagnējošajā mūzikas tirgū.

Taču kā jau mūsu zemē ierasts vienmēr atrodas kāds nesmukums, kas tomēr pabojā kopējo tēlu.

Kas tad šoreiz? Krizdabz.lv nācis klajā ar informāciju, kura jau vairākas dienas klīdusi iekšējās blogu autoru sarunās – Platforma Music izmanto zagtu programmatūru.

Tomēr šur tur Interneta plašumos ļaudis norāda uz nesmukumiem – no Platforma Music mājaslapas novilkto mp3 failu ID3 tegos redzams kas vairāk par tikai dziesmas vai izpildītāja nosaukumu. Gadās dziesmas, kuru komentāros lasāmas šādas rindas: “Tagged by cracked version of Tag&Rename“.
krizdabz.lv

Līdz šim brīdim nekas netika rakstīts, jo gaidīju Platformas atbildi Kristapam. Atbilde nesekoja, un tagad visi varam kopīgi pabojāt kompānijas tēlu. Ja jau nevīžo atbildēt, tad lai rēķinās ar sekām.

Ja pareizi saprotu, šajā brīdī tiek iesaistīti arī db.lv žurnālisti. Domājams, ka jau rīt kāds raksts būs parādījies Dienas Biznesa portālā.

Vai nav bēdīgi, kad kompānija, kura aizstāv mūziķu autortiesības pārkāpj programmatūras izstrādātāju autortiesības? Var jau teikt, ka vainīga ir kāda konkrēta persona, bet šī persona tik un tā met ēnu uz visu kompāniju.

P.S.

Ja kādam šķiet, ka dienas laikā nesagaidīta atbilde ir pārsteidzīga rīcība, tad es tā nedomāju. PM vajadzēja vismaz dot informāciju, ka viņi noskaidro lietas apstākļus. Klusēšana ir ignorēšana. Mūsdienu situācijā, kad katrs var izplatīt informāciju arī iepriekš nesūtot vēstuli, kompānijām būtu jāmācās no citu kļūdām un jāreaģē cik vien ātri iespējams.