Vakar par to rakstīja Artūrs, šodien reklāmas plakātus pamanīju braucot ar tramvaju. No Juglas līdz centram, bija uz vismaz 4 vai 5 reklāmu plačiem pa plakātam. Man sanāca galīga miglu bilde, bet doma skaidra. Šodien atpakaļceļā nobildēju skaidrāku kadru.

ātruma polise

Spiest uz bildes, lai tiktu pie lielākas versijas.

Nojaušu, ka šis pasākums ir saistīts ar apdrošinātāju pakalpojumu, kas ļauj autovadītājiem apdrošināties pret policijas sodiem par ātruma pārsniegšanu.

Kā darbojas ātruma polise?
Lasīju, ka ātruma polises sistēma esot jau ieviesta kaut kur Skandināvijas valstīs un darbojas. Kad vadītājs pārsniedz ātrumu viņš samaksā sodu un apdrošinātāji pēc tam atdod atpakaļ naudu.

Vienīgais pozitīvais efekts, ko šeit saredzu ir tas, ka policistiem būs grūtāk izspiest savu kabatas naudu, jo vadītājiem nebūs jāmaksā par soda naudu no saviem līdzekļiem.

Kas būs tālāk?
Šodien tā ir ātruma polise. Varbūt rīt jau varēsim nopirkt slaveno Džeimsa Bonda license to kill? Iespēja apdrošināties, lai varētu ar drošu sirdi pārkāpt citus noteikumus?

Ātruma pārsniegšana apdraud citus satiksmes dalībniekus un garāmgājējus un būtībā šāda ātruma polise var savā ziņā kalpot, kā lieks pamudinājums uz netīšu cilvēku notriekšanu.

Sazin kādas ir rūdītu autovadītāju domas par šo lietu?

P.S.

Plakāti ar uzrakstu “Meklē internetā ātruma polise” droši vien vēlas panākt, lai cilvēki ietu un meklētu šo vārdu salikumu Google, bet reklāmas autori laikam ir galīgi noslēpušies, jo pagaidām var atrast tikai dažādus forumus, Artūra rakstu un digg.lv saiti.