draugiem.lv piedāvā jaunu pakalpojumu. Samaksājot 95 santīmus iespējams lietot portālu, bez traucējošajām reklāmām.

draugiem.lv brīvs no reklāmām

Skaidri redzams, ka šādu pakalpojumu izmantos tikai pavisam neliela daļa lietotāju. Lai arī cik kaitinošas nebūtu reklāmas, daudzi būs pietiekami skopi, lai nemaksātu. Prasmīgajiem ir iespēja pašiem atbrīvoties no reklāmām ar AdBlock palīdzību.

Par šādu pakalpojumu bija pamatīgi strīdi mana ieraksta Katram pa jaunam epastam komentāros. Es jau vairākas reizes esmu stāstījis, ka šāds pakalpojums būtu labs risinājums. Šeit, gan ir viena nianse – ārzemēs samaksājot noteiktu naudas summu iespējams saņemt veselu pakalpojuma paketi. Šāda kārtība nozīmē, ka lietotājam ir izdevīgāk un vienkāršāk lietot portālu bez reklāmām.

Oranžā portāla lietotāji regulāri maksā par savām statistikām, tāpēc apvienojot šo pakalpojumu ar jauno par saprātīgu cenu, ātri vien būtu panākts, ka liela daļa draugiem.lv lietotāju, dzīvotu ideālajā bezreklāmu pasaulē.

Bet mēs zinām, ka  reklāmas draugiem.lv nodrošina pamatīgu ienākumu daļu, tāpēc viņu interesēs ir jauno pakalpojumu piedāvāt vienīgi kā izvēles iespēju, īpaši īgniem un prasīgiem lietotājiem.

Kristaps Skutelis šajā sakarā savā blogā raksta pavisam skarbas un trakas lietas. draugiem.lv vadība esot bezkauņas un šmaucot tautu:

Es patiešām uzskatu, ka šoreiz tas būs tikai godīgi un taisnīgi un ceru, ka draugiem.lv vadība izlasīs šīs manas domas un vismaz ar kādu pelēkās masas šūnu apdomās savu turpmāko rīcību. Vai tiešām savi lietotāji ir gluži atklātā veidā jāšmauc?
“Brīvs no reklāmām” – draugiem.lv paliek bezkaunīgi

Es gluži pretēji uzskatu, kā šāds pakalpojums ir pavisam normāls un apsveicams solis. Katrā ziņā tagad katram portāla lietotājam ir dotas izvēles iespējas:

  • dzīvot ar reklāmām
  • atbrīvoties no reklāmām ar saviem spēkiem
  • samaksāt, lai dzīvotu bez reklāmām