Miks Latvis

par draugiem.lv jauno pakalpojumu “Brīvs no reklāmas”

draugiem.lv piedāvā jaunu pakalpojumu. Samaksājot 95 santīmus iespējams lietot portālu, bez traucējošajām reklāmām.

draugiem.lv brīvs no reklāmām

Skaidri redzams, ka šādu pakalpojumu izmantos tikai pavisam neliela daļa lietotāju. Lai arī cik kaitinošas nebūtu reklāmas, daudzi būs pietiekami skopi, lai nemaksātu. Prasmīgajiem ir iespēja pašiem atbrīvoties no reklāmām ar AdBlock palīdzību.

Par šādu pakalpojumu bija pamatīgi strīdi mana ieraksta Katram pa jaunam epastam komentāros. Es jau vairākas reizes esmu stāstījis, ka šāds pakalpojums būtu labs risinājums. Šeit, gan ir viena nianse – ārzemēs samaksājot noteiktu naudas summu iespējams saņemt veselu pakalpojuma paketi. Šāda kārtība nozīmē, ka lietotājam ir izdevīgāk un vienkāršāk lietot portālu bez reklāmām.

Oranžā portāla lietotāji regulāri maksā par savām statistikām, tāpēc apvienojot šo pakalpojumu ar jauno par saprātīgu cenu, ātri vien būtu panākts, ka liela daļa draugiem.lv lietotāju, dzīvotu ideālajā bezreklāmu pasaulē.

Bet mēs zinām, ka  reklāmas draugiem.lv nodrošina pamatīgu ienākumu daļu, tāpēc viņu interesēs ir jauno pakalpojumu piedāvāt vienīgi kā izvēles iespēju, īpaši īgniem un prasīgiem lietotājiem.

Kristaps Skutelis šajā sakarā savā blogā raksta pavisam skarbas un trakas lietas. draugiem.lv vadība esot bezkauņas un šmaucot tautu:

Es patiešām uzskatu, ka šoreiz tas būs tikai godīgi un taisnīgi un ceru, ka draugiem.lv vadība izlasīs šīs manas domas un vismaz ar kādu pelēkās masas šūnu apdomās savu turpmāko rīcību. Vai tiešām savi lietotāji ir gluži atklātā veidā jāšmauc?
“Brīvs no reklāmām” – draugiem.lv paliek bezkaunīgi

Es gluži pretēji uzskatu, kā šāds pakalpojums ir pavisam normāls un apsveicams solis. Katrā ziņā tagad katram portāla lietotājam ir dotas izvēles iespējas:

 • dzīvot ar reklāmām
 • atbrīvoties no reklāmām ar saviem spēkiem
 • samaksāt, lai dzīvotu bez reklāmām

16 Responses

 1. Esmu patstāvīgdraugu lietotājs un nez kāpēc par visām šīm lietām nemaz neiespringstu. Nu ir reklāmas, kas tad man visas viņas jālasa, cilvēka smadzenes jau visus šos mēslus bloķē labāk par visādiem adblock, vienīgais kretinē uzpeldošās reklāmas, bet tās jau tiek noņemtas zemapziņā tik ātri, ka nemaz nespēj lāgā saprasts par ko tur īsti bija.

  Jā portāls nopelna naudiņas ar to ka tev dod iespēju atteikties no reklāmas, bet jāsaprot jau, ka pasaulē nekas nenāk ar velti, nabaga programmētājiem maize jāpelna, serveri jāuztur. Kāds būtu racionāls iemesls, lai nepelnītu?

 2. Sen jau esmu uzlicis AdBlock un vēl citus FireFox labumus, lai netraucē nevajadzīga datu nodošana. Katrai lapai var uzstādīt arī atsevišķi visādus parametrus…
  Ja AdBlock pareizi nokonfigurē, tad var atstāt tās reklāmas ko vēlas (piem., informatīvās), bet citas slēpt vai atslēgt.

  Vienīgi darbā esmu atstājis reklāmas, jo nepieciešams pārbaudīt vai vispār parādās, ja samaksāts…

 3. Tas ir tikai sākums , nesaprotu kapec tagad tikai tas ir popularizēts eiropa jau sen tas bija aktuāli , Nakosais radosais solis bus televzijā kad cilvēks maksas lai nebutu pauzes .

 4. Ir tas gods būt otrajā bariņā (atbrīvoties no reklāmām ar saviem spēkiem), tāpēc arī par šo nemaz necepos. Bet nu portāla kvalitāti tā kopumā novērtēju tā uz trīsarpus cilvēciņiem no pieciem.

 5. nāk vēmiens :D

  ..ne jau no tā, ka kāds cenšas ‘uzvārīties’ uz dažu kretīnu rēķina, bet gan no tā, ka ir pietiekami daudz kretīnu, lai tas būtu iespējams!…

  З.Ы. ‘draugus’ nelietoju :P

 6. Es kā cilvēks, kas reti lasa blogus, kam nav profila draugos un vispār nekur nav profila, mazliet izbijos.

  Tas ir apmēram tā: es esmu klients, manis dēļ tu pelni, pērc dārgus auto, atstāj iespaidu uz meitenēm. Un tgad man ir jāsamaksā lai es justos kā cilvēks.

  Reklāma ir vajadzīga, bet likt maksāt (ni, tipa pelnīt) uz to nav ētiski no no klientu, ne no reklāmdevēju puses… kat ik izslaukt. FUI.

 7. Tāda tipiska latviešu domāšana “Tas man pienākas par velti”. Kur cits redz labu pakalpojumu, tur klasiskais latvietis redz čakarēšanu. Smieklīgi. Bet tā nu tas ir, ka vidējam Latvietim jau patīk nīdēt, ja nevar par kaut ko nīdēt, tad nav savā elementā. :D
  Un atkal pie mūžīgā jautājuma – uztaisi labāk!!! ātrāk, populārāk? Nevari? Ak jā, vajag jau tik nīdēt.

  Bet ideja, ka tai 95 santīmu dīlā varētu iemest arī statistiku liekas laba.
  Es neredzu nedz reklāmas (adblock), nedz biju pamanījis šādu pakalpojumu draugos.

 8. apsveicam !!

  draugiem.lv tagad klāt vēl viena ienākumu taciņa

  nākamais pakalpojums reklāmdevējiem -> maksāt vairāk reklāmdevējiem par “superreklāmām”, kuras redz visi, arī tie, kas maksā par “brīvs no reklāmas”! un tad nāktu “superbrīvs no reklāmas”, utt.

  tas būtu loģisks turpinājums šim “biznesam”. vajadzība pēc virtuālas komunikācijas kļūst aizvien dārgāka. jēēē, pagājuši jau 6 mēneši, kopš esmu ārā no šīs dullās vides.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *